Cristiano Ronaldo poprowadził Al-Nassr do finału Pucharu Arabii ...

1 maj 2024
Al-Nassr

Al-Nassr pewnie pokonał Al-Khaleej Club (3:1) i awansował do finału Pucharu Króla. Wielką rolę odegrał zwykle niezawodzący swoich kibiców Cristiano Ronaldo, który ustrzelił dublet.

Budowanie przewagi u „Rycerzy Najdu” zaczęło się w 17. minucie. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki wykorzystał błąd bramkarza i w efektownym stylu trafił do niemal pustej bramki.

Drugie trafienie to już zasługa Sadio Mané, który otrzymał prezent od Ronaldo w postaci wykonania rzutu karnego. Po strzale Senegalczyka bramkarz rywali nawet nie drgnął.

W drugiej połowie przysłowiową kropkę nad „i”, choć jeszcze nierozstrzygającą o końcowym wyniku, postawiła legenda Realu Madryt. Tym samym na koncie 39-latka możemy doliczyć się już 38 bramek w 39 oficjalnych występach bieżącej kampanii. Do tego dorzucił jeszcze 12 asyst.

Honorowe trafienie w 82. minucie padło łupem Fawaza Al-Teraisa.

Dzięki zwycięstwu przed własną publicznością wychowanek Sportingu stanie przed szansą zgarnięcia drugiego trofeum w obecnym zespole. Niespełna rok temu do bogatej listy osiągnięć dopisał Arabski Puchar Mistrzów Klubowych.

Dzień wcześniej w starciu saudyjskich gigantów Al-Hilal triumfował nad Al-Ittihad i to właśnie z podopiecznymi Jorge Jesusa Al-Nassr powalczy o krajowe trofeum.

„CR7” nie zachował dobrych wspomnień z ostatniej bezpośredniej potyczki. Niespełna miesiąc temu, w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej okazał się bladym punktem na tle „Al-Za'eem”, kwitując swój występ czerwoną kartką.

Finał odbędzie się 31 maja na King Abdullah Sports City w Dżuddzie.