Spektakularne zwycięstwo siatkarzy Projektu! Asseco Resovia ...

23 paz 2023

Asseco Resovia przegrała z Projektem Warszawa 1:3 w meczu 1. kolejki PlusLigi. W szlagierowym starciu siatkarze trenera Piotra Grabana potwierdzili medalowe aspiracje w rozpoczynającym się sezonie. Rzeszowianie wygrali premierową partię, ale w kolejnych górą była ekipa ze stolicy.

Asseco Resovia - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Rzeszowa. Dobrze prezentowali się w polu serwisowym, zatrzymali rywali blokiem i szybko odskoczyli na kilka punktów (8:4). Na przestrzeni seta utrzymywali wyraźną przewagę (11:6, 16:10). Pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Jakub Bucki (25:21).

Po dobrym otwarciu rzeszowian, w drugim secie swoją moc pokazała drużyna ze stolicy. Projekt poprawił skuteczność w ataku i uzyskał punktową zaliczkę na początku (5:8). Później powiększył ją po serii dobrych zagrywek Kevina Tillie (9:14). Rzeszowianie nie byli w stanie odrobić strat i goście utrzymali przewagę. W ostatniej akcji seta skutecznie grający Bartłomiej Bołądź wybił piłkę po bloku rywali (19:25).

Trzecia partia to udane otwarcie Asseco Resovii (4:1, 7:3). Siatkarze Projektu błyskawicznie wyrównali – po zagrywce Bołądzia było 10:10. Ważna dla losów seta okazała się seria Artura Szalpuka w polu serwisowym; przyjmujący posłał dwa asy i z wyniku 14:14 zrobiło się 14:18. Od tego momentu ekipa z Warszawy przejęła inicjatywę. Po chwili poszła kolejna seria (15:22), a przestrzelona zagrywka rzeszowian ustaliła wynik na 19:25.

Set numer cztery rozpoczął się po myśli przyjezdnych (1:4, 5:8). Siatkarze Projektu nadal grali pewnie i skutecznie, a w środkowej części seta wyraźnie odskoczyli przeciwnikom. Po skutecznym ataku Bołądzia różnica wynosiła już sześć oczek (10:16), a rzeszowianie nie byli w stanie znaleźć patentu na rozpędzonych gości. Bołądź wywalczył piłkę meczową (16:24), a Szalpuk mocnym atakiem zakończył rywalizację w tym spotkaniu (17:25).

Skrót meczu Resovia - Projekt:

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (19), Jakub Bucki (13), Jakub Kochanowski (11) – Asseco Resovia; Bartłomiej Bołądź (18), Artur Szalpuk (17), Kévin Tillie (16), Yurii Semeniuk (13) – Projekt. Skuteczność w ataku (54%–61%), punkty zagrywką (24) i blokiem (5–11). MVP: Artur Szalpuk (14/25 = 56% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

Obie drużyny rozpoczęły sezon bez kliku kontuzjowanych zawodników. W ekipie z Rzeszowa z urazami zmagają się Stephen Boyer i Bartłomiej Mordyl. W stołecznej drużynie na początku rozgrywek nie zagrają Srećko Lisinac oraz Piotr Nowakowski.

Asseco Resovia – Projekt Warszawa 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 17:25)

Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Klemen Cebulj, Karol Kłos, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Yacine Louati, Michał Kędzierski, Adrian Staszewski, Jonas Kvalen. Trener: Giampaolo Medei.Projekt: Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Yurii Semeniuk, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Karol Borkowski, Jakub Kowalczyk. Trener: Piotr Graban.