Asseco Resovia Rzeszów z Pucharem CEV - Polski Związek Piłki ...

19 mar 2024

Asseco Resovia Rzeszów zdobyła Puchar CEV. W rewanżowym, finałowym meczu zespół ten pokonał na własnym boisku SVG Lüneburg 3:0 (27:25, 25:18, 25:22). MVP został Stephen Boyer, który zdobył 14 punktów. Miał 71-procentową skuteczność w ataku. W pierwszym spotkaniu niemiecki zespół przegrał z rzeszowianami 0:3 (16:25, 17:25, 21:25).

Asseco Resovia - Figure 1
Zdjęcia Polska Siatkówka

W pierwszym secie rywal z Niemiec zagrał bardzo dobrze. Gospodarzom było naprawdę ciężko. Asseco Resovia obroniła m.in. setbola. W drugiej partii SVG nie poddawał się. Mieliśmy wynik 12:12. W drugiej części tej partii rzeszowianie sukcesywnie zmierzali do celu - 15:13, 20:16, 22:17, by ostatecznie wygrać zdecydowanie 25:18. Piłkę setowa dał gospodarzom Kochanowski pewnym atakiem ze środka, a set zakończył się punktowym blokiem zawodników trenera Medeiego.

W trzecim secie w skladach obu zespołów można było zobaczyć zmienników. Goście prowadzili m.in. 17:15, ale im bliżej było końca coraz lepiej grała Asseco Resovia Rzeszów. Duża w tym była zasługa Adriana Staszewskiego. Przyjmujący gospodarzy sprawił, że rzeszowianie z trzypunktowej straty wyszli na prowadzenie 20:19. Ostatni punkt w tej edycji Pucharu CEV zdobył Klemen Cebulj i gospodarze mogli świętować sukces, zapisując się do historii polskiej siatkówki.

Z polskich drużyn w europejskich pucharach dotychczas triumfowali: w 1978 roku Płomień Milowice zdobył Puchar Europy Mistrzów Krajowych, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trzykrotnie w latach 2021-2023 w Lidze Mistrzów, w 2012 roku AZS Częstochowa sięgnął po Puchar Challenge, a w tym roku jego sukces powtórzył Projekt Warszawa.

Na kolejne trofeum klubowe w tym sezonie szanse ma Jastrzębski Węgiel. Jutro w Turcji będzie walczyć o finał Ligi Mistrzów. Jastrzębianom do awansu potrzeba w dwóch wygranych setów w konfrontacji z Ziraat Bankasi Ankara (środa, godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport).

Asseco Resovia: Drzyzga (2 pkt), Boyer (14), Kłos (5), Kochanowski (3), Louati (5), DeFalco (7), Zatorski (l ) oraz Kozub, Bucki (7), Staszewski (1), Cebulj (3), Wróbel,  Potera (l)SVG: Elgert (1), Rohrs (11), Kuntsmann (3), Mohwinkel (6),  Ketrzynski (10), Knigge (3), Worsley (l) oraz Lesson (3),  Slivinski (2), Elser (5), Gerken, Bohme (4)