Borussia Dortmund vs PSG. Ciarki na trybunach w półfinale Ligi ...

15 dni temu
Dortmund vs psg

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w fazie grupowej. 19 września w Paryżu gospodarze wygrali 2:0 – gole strzelili Kylian Mbappe z rzutu karnego i Achraf Hakimi. W rewanżu rozegranym 13 grudnia padł remis 1:1 (Karim Adeyemi – Warren Zaire-Emery).

Zespół Borussii wspierany przez ponad 80 tys. widzów w rozgrywkach Ligi Mistrzów przegrywa rzadko. – Na naszym stadionie możemy zapewnić sobie dobrą pozycję wyjściową, przed rewanżem w Paryżu. Musimy jednak uważać na szybkich napastników – podkreślał obrońca Nico Schlotterbeck.

Co dalej z przyszłością Roberta Lewandowskiego w Barcelonie? Prasa hiszpańska już wie!

Kapitalna oprawa kibiców Borussii. Fani ponieśli piłkarzy do zwycięstwa

Fani nie zawiedli również w trakcie meczu z PSG. To, co zrobili, wywołuje ciarki.

W pierwszej połowie gospodarze byli zespołem zdecydowanie groźniejszym. Oddali cztery celne strzały, a mistrz Francji żadnego. Borussia prowadzenie objęła w 36. min. Nico Schlotterbeck fantastycznie zagrał za linię obrony, a Niclas Fullkrug mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Paryżanie mogli wyrównać na początku drugiej połowy. W 52. min wpierw Mbappe, a następnie Hakimi, trafili piłką w słupek. Pięć minut później Marquinhos posłał piłkę obok bramki. Tym razem to Borussia miała duże problemy ze skonstruowaniem groźnej akcji.

Córka słynnego aktora przyłapana na randce. Spotyka się ze sportowcem

Gospodarze otrząsnęli się po 25 min. Fullkrug główkował jednak nad poprzeczką. Później obie drużyny męczyły się w ataku. Dopiero w 81. min zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy, ale Ousmane Dembele posłał piłkę nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Vitinha uderzył obok słupka. Fabian Ruiz również nie potrafił wcelować w światło bramki.

Borussia jest niepokonana przed własną publicznością od 11 spotkań: siedem zwycięstw, cztery remisy.

Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 1:0 (1:0)

Bramki: Fuellkrug 36.

Przypominamy, że na YouTubie działa nasz kanał Fakt Sport. Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania.