Grad bramek na Bukowej. GKS Katowice wygrywa ze Stalą ...

Kamil Zatoński

GKS Katowice - Figure 1
Zdjęcia wKatowicach.eu

04.05.2024Sportowe

To był mecz do jednej bramki. GKS Katowice na stadionie przy ul. Bukowej rozgromił Stal Rzeszów aż 8:0. Na ten moment GieKSa zajmuje trzecie miejsce w tabeli 1. ligi i coraz to śmielszym krokiem zmierza do...Ekstraklasy. Ale, jak to mówią w branży, bez pompowania balonika!

GKS Katowice-Stal Rzeszów

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie. Już w 1. minucie mocny strzał sprzed pola karnego Antoniego Kozubala dał GieKSie prowadzenie. Po 15 minutach na tablicy wyników było już 3:0 po trafieniach Sebastiana Bergiera i Mateusza Maka, którzy ograli obrońców i strzelali w prawy róg bramki Stali.

Dla Maka to był początek fantastycznych 13 minut, w trakcie których doświadczony pomocnik strzelił klasycznego hat-tricka. W 44. minucie czerwoną kartkę za faul na Sebastianie Bergierze zobaczył Kamil Kościelny i w drugiej połowie goście z Rzeszowa musieli sobie radzić w dziesiątkę. GieKSa wracała do gry z pięciobramkowym prowadzeniem. Katowiczanie w drugiej części mieli wydarzenia na boisku pod kontrolą i rzadko dopuszczali Stal przed pole karne Dawida Kudły. W 63. minucie szóstą bramkę dla GKS-u strzelił Oskar Repka, po którego uderzeniu piłka odbiła się od obrońcy i całkowicie zmyliła Jakuba Raciniewskiego.

GKS Katowice - Figure 2

W 71. minucie fantastycznym strzałem popisał się Adrian Błąd, ale Raciniewski wybił na rzut rożny. W 75. minucie poprawił Mateusz Marzec, który idealnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki rzeszowian. Wynik w 87. minucie ustalił Jakub Arak, wykorzystując dobre wejście w pole karne Mateusza Marca. Tak wysokiego zwycięstwa kibice GKS-u nie oglądali przy Bukowej od wielu lat!

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (61. Krawczyk), Jaroszek (73. Shibata), Jędrych, Komor, Marzec - Błąd, Kozubal, Repka, Mak - Bergier (61. Arak).

Stal Rzeszów: Raciniewski - Warczak, Prokić, Kościelny, Simcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill, Łysiak, Kądziołka (46. Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś).

GKS Katowice w drodze do Ekstraklasy?

Przed katowicką GieKSą jeszcze trzy spotkania w rundzie wiosennej - 10 maja z GKS-em Tychy, 18 maja z Wisłą Kraków i 26 maja, w Dzień Matki, z Arką Gdynia. Kibice GieKSy marzą o powrocie do Ekstraklasy, a piłkarze zapowiadają, że zrobią wszystko, by ten scenariusz stał się prawdziwy.

Przypomnijmy, że do Ekstraklasy awansują trzy zespoły – dwa czołowe miejsca w końcowej tabeli premiowane będą awansem bezpośrednim, zaś ostatniego awansującego wyłonią baraże między drużynami z miejsc 3–6.

Źródło: gkskatowice.eu