Norwegia bez Haalanda nie dała rady Hiszpanii. Sensacyjna ...

26 mar 2023
Hiszpania - Norwegia

Hiszpania pokonała 3:0 Norwegię w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Największą niespodzianką sobotnich spotkań jest bez wątpienia remis Chorwacji z Walią. Brązowi medaliści ostatniego mundialu jeszcze w 93. minucie prowadzili u siebie 1:0, ale wypuścili zwycięstwo z rąk. Walijczyków uratował absolutny debiutant.

Za nami kolejny dzień eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Tym razem kibice byli świadkami tylko jednej niespodzianki, ale mimo to nie mogli narzekać na brak emocji. Jednym z najciekawszych sobotnich spotkań było starcie Hiszpanii z Norwegią.

Hiszpania pokonuje Norwegów. Problemy Turcji z Armenią

Mecz rozpoczął się o godzinie 20:45 na stadionie Estadio La Rosaleda w Maladze. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli gospodarze i poskutkowało to golem na 1:0. Piłkę do siatki skierował Dani Olmo. Goście musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda, ale mimo to kilkakrotnie zagrozili bramce Hiszpanów. Żadna akcja nie przyniosła jednak rezultatów w postaci gola. Gospodarze w drugiej części zdobyli kolejne bramki, a ich autorem był Joselu, który tym meczem debiutował w kadrze. Hiszpanie ostatecznie wygrali 3:0. W drugim meczu tej grupy Szkoci pewnie pokonali Cypr 3:0.

W sobotę odbyły się także spotkania grupy D. O godzinie 18:00 Turcja zmierzyła się na wyjeździe z Armenią. Faworytem tego starcia byli goście, ale to drużyna Oleksandra Petrakowa objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu Ozana Kabaka. Spotkanie było dość wyrównane i przez pewien czas mogło się wydawać, że zakończy się niespodzianką. Ostatecznie Turcy zdołali wygrać po golach Orkuna Kokcu (35. minuta) i Kerema Akturkoglu (64. minuta).

W drugim spotkaniu tej grupy Chorwacja, a więc trzecia drużyna ostatniego mundialu, sensacyjnie tylko zremisowała 1:1 z Walią. Luka Modrić i jego koledzy prowadzili od 28. minuty po golu Kramaricia. Przez niemal cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku, a momentami niemiłosiernie cisnęli rywali. Świadczy o tym choćby statystyka posiadania piłki (62 do 38 proc) i wykreowanych sytuacji bramkowych (19-4 dla Chorwatów). Wydawało się, że brązowi medaliści MŚ pewnie zmierzają po zwycięstwo. Jeszcze w 93. minucie prowadzili 1:0. Wówczas Nathan Broadhead, debiutant w kadrze Walii, wykorzystał jedną z nielicznych okazji po zamieszaniu w polu karnym. Pozbawił Chorwatów zwycięstwa, a swojej drużynie dał cenny punkt.

W pozostałych sobotnich meczach nie było niespodzianek. Rumunia pewnie pokonała Andorę 2:0, Izrael zremisował 1:1 z Kosowem, a Szwajcaria wysoko pokonała Białoruś 5:0.

Komplet sobotnich wyników meczów eliminacji Euro 2024:

Szkocja - Cypr 3:0 Armenia - Turcja 1:2 Białoruś - Szwajcaria 0:5 Izrael - Kosowo 1:1 Andora - Rumunia 0:2 Chorwacja - Walia 1:1 Hiszpania - Norwegia 3:0

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne mecze eliminacyjne odbędą się już w niedzielę. Tego dnia czeka nas między innymi starcie Ukrainy z Anglią oraz Luksemburgu z Portugalią. Reprezentacja Polski z kolei w poniedziałek o 20:45 zagra z Albanią.