I Liga: ORLEN Wisła II Płock z kolejnym triumfem! - SPR Wisła Płock

17 lut 2024

W piątkowy wieczór – 16 lutego młodzi Nafciarze walczyli na wyjeździe z MKS Mazurem Sierpc w meczu 15. kolejki zmagań I Ligi w grupie C. Młodzi Nafciarze prowadzeni przez trenera Michała Skórskiego po zaciętym spotkaniu odnieśli 3 zwycięstwo w tym roku pokonując sierpczan 33:29 z kompletem punktów.

I Liga - Figure 1
Zdjęcia SPR Wisła Płock

I połowa

Mecz 15. serii rywalizacji w I Lidze w grupie C od bramki rozpoczęli gospodarze. W kolejnej akcji dla płocczan trafiał natomiast Mateusz Janiszewski wykluczając przy tym z gry Jakuba Kasprowicza. Następnie celny rzut oddał Nikodem Kosięcki, na co szybko i skutecznie odpowiedział ze skrzydła Jakub Wielgucki. Chwilę później na listę strzelców wśród sierpczan wpisał się po raz drugi w spotkaniu Nikodem Kosięcki. Kolejne minuty rywalizacji to dominacja strzelecka Nafciarzy dla których bramki zdobywali kolejno: Mateusz Janiszewski, dwukrotnie Damian Piórkowski, a także dwa razy z rzędu Jakub Wielgucki. Trwającą 5 minut niemoc w ataku przełamał następnie Damian Lemanowicz. Wkrótce po tym przewagę do 5-trafień w stosunku do miejscowych powiększyli Mateusz Janiszewski oraz Norbert Kopciński.

W 12. minucie meczu dla Mazura punktował Dawid Lemanowicz, a na ławkę kar odesłany został Jan Niedzielski. Następnie padła bramka autorstwa Pavlo Savytskyiego, a po tym o czas poprosił szkoleniowiec MKS Mazura Sierpc. Po wznowieniu dla miejscowych trafiał Przemysław Królikowski, natomiast dla Nafciarzy to samo uczynił Bartłomiej Kępczyński. W kolejnej akcji sędziowie wskazali na 7. metr skąd płockiego bramkarza pokonał Dawid Lemanowicz. Chwilę później dla gości punktował Dawid Piórkowski, po czym ponownie na listę strzelców wpisał się Dawid Lemanowicz.

Następnie trafienie dla przyjezdnych zanotował Norbert Kopciński, a z kolei dla sierpczan trafiali Olaf Zagroba, Dawid Lemanowicz, Konrad Brzeziński oraz ponownie Olaf Zagroba niwelując stratę do Niebiesko-biało-niebieskich do zaledwie jednej bramki. Chwilę później zastój w płockiej ofensywie zakończył Mateusz Janiszewski wykluczając przy tym z gry Nikodema Kocięckiego. Mimo osłabienia Jakub Kasprowicz zdołał zapunktować dla gospodarzy, jednakże szybko celnym rzutem odpowiedział także Bartłomiej Kępczyński. Na niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej części rywalizacji na listę strzelców wpisywali się jeszcze Sylwester Lisicki oraz Jakub Kasprowicz. Chwilę po tym swoją szansę z rzutu karnego wykorzystał Jakub Wielgucki, a pierwszą połowę golem zamknął Mateusz Janiszewski ustanawiając wynik 17:15 dla Wiślaków.

I Liga - Figure 2

II połowa

Drugą połowę trafieniem otworzył Przemysław Królikowski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Norbert Kopciński. Kolejne minuty przebiegły pod dyktando gospodarzy, dla których bramki zdobywali Kacper Listkowski, Dawid Lemanowicz oraz Dominik Pacuiszkiewicz, dzięki czemu Mazur wyszedł na prowadzenie 19:18. Widząc sytuację na boisku o przerwę poprosił trener Nafciarzy – Michał Skórski. Po wznowieniu płocczanie dalej nie doszli do głosu w ataku, natomiast punktowali Dominik Paciuszkiewicz oraz Sylwester Lisicki. W kolejnej akcji niemoc strzelecką Niebiesko-biało-niebieskich przełamał Jakub Wielgucki. Chwilę później obustronne wykluczenie otrzymali Adrian Węderlich oraz Przemysław Królikowski. Następnie to Wiślacy zaczęli wieść prym w ofensywie, którą zakończyli aż 4 golami z rzędu.

W 42. minucie bezbramkowy okres gospodarzy po wykorzystanym rzucie karnym przerwał Dawid Lemanowicz. Wkrótce po tym o czas poprosił trener MKS Mazura Sierpc. Po wznowieniu zarówno miejscowi jak i przyjezdni zaliczyli zastój, który trafieniem przerwał Norbert Kopciński. W kolejnej akcji punktował Bartłomiej Kępczyński wykluczając przy tym z gry Sylwestra Lisickiego. Chwilę później płockiego bramkarza pokonał Jakub Goleniewski. Na 10 minut przed końcem pojedynku na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Jakub Wielgucki, a na ławkę kar odesłany został Olaf Zagroba.

I Liga - Figure 3

Następnie dla Mazura trafiał Nikodem Kocięcki, natomiast dla płocczan po raz 3 z rzędu bramkę zdobywał Jakub Wielgucki. W 53. minucie celny rzut oddał Nikodem Kocięcki wykluczając przy tym z gry Jana Niedzielskiego. Mimo gry w przewadze gospodarze nie zdołali zatrzymać Pavlo Savytskyiego oraz Mateusza Janiszewkiego, którzy umocnili Wiślaków na prowadzeniu. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Sylwester Lisicki, na co szybko i skutecznie odpowiedział Norbert Kopciński. Chwilę później dla miejscowych punktował Jakub Goleniewski, natomiast dla przyjezdnych to samo uczynili Jakub Wielgucki oraz Pavlo Savytskyi. Następnie bramkę rzucił Sylwester Lisicki, po czym o czas poprosił szkoleniowiec gości – Michał Skórski. Po wznowieniu padły dwa trafienia dla płocczan autorstwa Jakuba Wielguckiego oraz Mateusza Janiszewskiego. Tuż przed końcem wynik skorygował jeszcze Sylwester Lisicki, a spotkanie ostatecznie wygrała ORLEN Wisła Płock – 33:29.

MKS Mazur Sierpc (15:17) 29:33 ORLEN Wisła II Płock

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Kępczyński 3, Kopciński 6, Janiszewski 7, Kruk, Węderlich, Niedzielski, Wielgucki 12, Piórkowski 3, Savytskyi 2, Żurawski.

MKS Mazur Sierpc: Nowakowski, Romatowski – Paciuszkiewicz 2, Zagroba 2, Kocięcki 3, Lemanowicz 7, Kasprowicz 2, Królikowski 2, Listkowski 1, Lisicki 7, Goleniewski 2, Brzeziński 1.