CO ZA DEBIUT! Lamine Yamal najmłodszym strzelcem gola w ...

9 wrz 2023
Lamine Yamal

Lamine Yamal strzelił historycznego gola, a jego reprezentacja Hiszpanii rozgromiła Gruzję w ramach eliminacji do EURO 2024 w stosunku 7-1.

W piątek kontynuowane są mecze w ramach eliminacji do EURO 2024. Do ciekawego starcia doszło w Tbilisi, gdzie Gruzja mierzyła się u siebie z Hiszpanią.

Choć zdecydowanym faworytem byli goście, to nikt nie spodziewał się pogromu.

Już po pierwszej połowie podopieczni Luis de la Fuente prowadzili 4-0, a to nie koniec.

W drugiej połowie selekcjoner dokonał kilku zmian, a na boisku pojawił się między innymi debiutant, 16-letni Lamine Yamal.

Skrzydłowy FC Barcelony bardzo szybko odpłacił się trenerowi za zaufanie i już w 74. minucie trafił do siatki

Dla niego było to oczywiście premierowe trafienie w barwach drużyny narodowej, ale przy tej okazji pobił też rekord. Stał on się najmłodszym strzelcem bramki w historii reprezentacji Hiszpanii.

Do tego Yamal to także najmłodszy debiutant w historii wspomnianej ekipy.