Drugi sobotni sparing: Lech – Hansa 0:0 - KKSLECH.com - KKS ...

21 sty 2023

O godzinie 14:55 na drugim boisku treningowym stadionu Miejskiego mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek drugiego z dwóch sobotnich towarzyskich meczów Mistrza Polski. Dziś rywalem Lecha Poznań w sparingach jest dziewiąty obecnie zespół 2. Bundesligi – Hansa Rostock. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia mini-raportu meczowego na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Mini-raport na żywo (mecz)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

WAŻNE! Ze względu na drugi mecz sparingowy z Hansą Rostock także odbywający się na bocznym boisku treningowym relacja na żywo będzie mocno skrócona a liczba wpisów uzależniona jest od panujących warunków atmosferycznych.

Pierwsze fotki na żywo:

14:02 – Drugi sparing, który także odbędzie się na bocznym boisku treningowym numer 2 rozpocznie się z opóźnieniem.

14:04 – Na razie nie wiadomo, o której dokładnie rozpocznie się drugi mecz z Niemcami. Śledźcie KKSLECH.com, to się dowiecie.

14:15 – Jeszcze parę minut i gramy.

14:18 – Śnieg nie odpuszcza. Jedynie nad Bułgarską zrobiło się teraz trochę jaśniej.

null

14:20 – Powoli kończy się rozgrzewka.

14:23 – Rozpoczęcie drugiego sparingu przedłuża się.

14:28 – Trwa jeszcze odśnieżanie części boiska:

null
null

14:31 – Wciąż czekamy.

14:33 – Nowa, podgrzewana trawa na nowym boisku treningowym wybudowanym we wrześniu niestety dziś mocno ucierpi. Kto mógł jednak przewidzieć, że akurat dziś Poznań nawiedzą tak obfite opady śniegu.

14:37 – Przez próby odśnieżania płyty mamy już prawie 40 minut opóźnienia.

14:45 – Za odśnieżanie dzisiaj musieli zabrać się również członkowie sztabu szkoleniowego, bo nie miał kto tego zrobić.

14:50 – 50 minut opóźnienia.

14:55 – Początek drugiego sparingu z Hansą Rostock. W tym meczu kontrolnym oba zespoły grają w nieco silniejszych składach.

15:00 – Pięć minut za nami. Gra toczy się w środku pola.

15:02 – Akcja prawą stroną, strzał Gio zablokowali rywale i będzie korner.

15:06 – Tym razem rzut rożny dla Hansy. Piłka minęła nasze pole karne.

15:09 – Piłkarz Hansy wpadł pod naszą bramkę oddając minimalnie niecelny strzał. Bednarek tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

15:13 – Na boisko treningowe dojechała karetka.

15:14 – A na boisku za nami 20 minut mało ciekawej gry.

15:15 – Bardzo dobra okazja dla Hansy po wrzutce z lewej strony, jednak zawodnika z Niemiec nie opanował piłki na 5 metrze.

15:18 – W drugim sparingu Lech jest bardzo niemrawy. Nie ma akcji, nie ma strzałów, nie ma na razie niczego.

15:21 – Lechici zaczęli przejmować inicjatywę, powoli zbliżamy się do 30 minuty sparingu.

15:26 – Wrzutka z prawej strony na głowę Szymczaka. Tuż przed linią dobrze interweniował bramkarz.

15:29 – Lechici wymienili wiele podań, zmieniali strony ataków, na końcu źle do Velde podał Kvekveskiri.

15:31 – Tym razem źle do Velde dogrywał Karlstrom. Mógł indywidualnie rozwiązać akcję.

15:34 – Z rozegrania piłki na 20-25 metrze przed bramką przeciwnika niewiele wynika. Hansa umiejętnie się broni.

15:40 – Do przerwy 0:0. Lech ma sporą przewagę od 25 minuty, jednak jest jego bardzo mało konkretny pod bramką Hansy.

null

15:46 – Gramy dalej. Podczas sześciominutowej przerwy dwie zmiany – Dziuba za Milicia (na stopera powędrował Kvekveskiri) i Holec za Bednarka.

15:48 – Szymczak -> Velde -> Sousa. Piłkę zablokowali Niemcy.

15:52 – Śnieg już tak mocno nie pada, ale cały czas prószy.

15:57 – Po zmianie stron Niemcy grają z większą werwą.

16:04 – Za nami słaby pierwszy kwadrans po przerwie. Lech nie stworzył żadnej sytuacji.

16:04 – W końcu. Strzał Sousy, rykoszet, Lech wywalczył korner.

16:06 – 65 minuta. Antczak za Sousę.

16:08 – Gio zagrał wzdłuż bramkę, piłkę wybił jeden z obrońców.

16:10 – Podanie na skrzydło do Gio to niemal pewna strata. Tak też się stało przed chwilą.

16:11 – Tym razem kapitalne prostopadłe podanie Gio do Velde, jednak bramkarz Hansy był trochę szybszy. To mogło się podobać.

16:15 – Złe wyjście Holca, które Słowak naprawił dobrą interwencją po strzale z ostrego kąta.

16:21 – Zostało 10 minut. Lech dąży do zdobycia gola.

16:22 – Niezłe uderzenie Szymczaka wybronił bramkarz.

16:26 – Jeszcze 4 minuty. Poznaniacy cały czas atakują.

16:30 – Dobra interwencja Kvekveskiriego w defensywie.

16:31 – Koniec. W drugim sparingu mimo przewagi Lech remisuje z Hansą 0:0. Dziękujemy za dzisiejsze śledzenie dwóch mini-raportów meczowych prosto z Bułgarskiej. Ze względu na warunki atmosferyczne i te panujące przy bocznym boisku łatwo nie było. Wkrótce zapraszamy na małe wnioski z dzisiejszych gier kontrolnych, pełną fotorelację oraz analizę bramek. Śledźcie KKSLECH.com.

null Piąty zimowy sparing 2023, sobota, 21 stycznia, godz. 14:55
null KKS Lech Poznań – Hansa Rostock 0:0 (0:0)

null Bramki:

null Asysty:

null Widzów: (sparing zamknięty)

null Lech: Bednarek (46.Holec) – Czerwiński, Salamon, Milić (46.Dziuba), Rebocho – Karlstrom, Kvekveskiri – Tsitaishvili, Sousa (65.Antczak), Velde – Szymczak.

null Kapitan Lecha: Salamon

null Trenerzy: Van den Brom – Glockner

null Stan murawy: Słaby (nierówna i grząska płyta boiska)

null Pogoda: 0°C, opady śniegu, wietrznie

null Miejsce: II boisko treningowe Stadionu Miejskiego (ul. Bułgarska 17, Poznań)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski