LECHIA Gdańsk - Odra Opole 2:1

2 kwi 2024
Lechia Gdańsk - Odra Opole 2:1. Strzał z rzutu karnego w ostatniej sekundzie meczu trafia w poprzeczkę

Lechia Gdańsk pokonała Odrę Opole 2:1 (1:1), choć pierwsza straciła gola w meczu kończącym 25. kolejkę Fortuna 1. Ligi. Biało-zieloni wrócili na fotel lidera, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu po bramce Tomasa Bobcka. Wielkie emocje były zwłaszcza pod koniec każdej z połów. Wyrównującego gola do szatni strzelił Rifet Kapić. Natomiast w ostatniej sekundzie gry Borjan Galan Gonzalez z jedenastki posłał piłkę w poprzeczkę. Na boisku nie było już wtedy Rafała Niziołka, który w pierwszej połowie wykorzystał karnego dla gości, gdyż już siedząc na ławce rezerwowych, dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Lechia Gdańsk - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Odra Opole

29 Sarnawski 11 Piła 4 Chindris 3 Olssson 23 Kałahur 5 Żelizko 7 Mena 9 Kapić 99 Neugebauer 30 Chłań 89 Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 10 Fernandez, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 27 Bugaj, 72 Koperski, 94 Gueho

Sędziowie: Gryckiewicz (Toruń) oraz Sobczak, Sadowski

Widzów: 8524

Składy

30 Haluch 22 Spychała 3 Piroch 27 M.Kamiński 24 Szrek 13 Purzycki 5 Niziołek 25 Antczak 7 Sarmiento 77 Galan 98 Sula

Rezerwowi: 1 Burta, 6 Continella, 8 W.Kamiński, 9 Mikinić, 10 Hebel, 28 Pikk, 29 Surzyn, 33 Osipiak, 94 Nowak

Zmiany

45+5 Kapić 53' Bobcek

Bramki

26' Niziołek karny

Kartki

36' Purzycki 52' M.Kamiński 64' Spychała 69' Niziołek 90' Continella 90+3 Niziołek

Kartki

90+3 Niziołek
Lechia Gdańsk - Odra Opole 2:1. Zobacz, jak cieszyli się zwycięzcy oraz smucili pokonani
Relacja LIVE

W tym sezonie najwięcej kibiców na domowy mecz Lechii przyszło, gdy 10 listopada 2023 roku mierzyła się z Wisłą Kraków. Bezbramkowy remis obejrzało wówczas dokładnie 12 tysięcy 3 kibiców. Średnia tego sezonu nie przekracza nawet 5 tysięcy (4995). Jednak pamiętajmy, że jest zaniżona przez trzy mecze, które biało-zieloni musieli grać przy zamkniętych w części trybunach.

Dlaczego Lechia Gdańsk wygrywa? Tomasz Neugebauer: Jesteśmy jak zaciśnięta pięść

Odra w ostatniej kolejce gościła już w Trójmieście i z Gdyni wywiozła punkt. W porównaniu z "11" z meczu z Arką trener Nocoń wymienił jednego zawodnika. Sarmiento zastąpił Czaplińskiego, który pauzuje po ósmej żółtej kartce

Przeczytaj relację z meczu Arka Gdynia - Odra Opole 2:2

spiker czyta składu drużyn przy przyciemnionych światłach na stadionie

w sektorze gości kilkanaście osób

o tym, jaka jest oficjalna frekwencja, poinformujemy w przerwie meczów, choć zapowiadanej "dychy" na trybunach chyba nie ma

w trybuny wyrzucone zostały trzy piłeczki tenisowe, ci którzy je złapali, w przerwie wezmą udział w konkursie

"Tylko zwycięstwo" - już przypominają kibice

piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki białe spodenki. Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki

w wyniku losowania kapitanów: Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Kamińskiego drużyny zostają na tych stronach boiska, na które wyszły na prezentację. Lechia atakować będzie na bramkę, za którą jest sektor dopingowy biało-zielonych

od środka mecz rozpoczęła Lechia

Piroch (Odra Opole) wybił piłkę, którą Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał w "16" gości

nieudane dośrodkowanie Piły. Futbolówka opuściła boisko i od bramki rozpocznie Haluch (Odra Opole)

tym razem Piła (LECHIA Gdańsk) znacznie się poprawił, a Lechia ma rzut rożny

z narożnika boiska dośrodkował Kapić (LECHIA Gdańsk). Odra miała kłopoty z wybicie piłki z własnej "16". Ostatecznie tę akcję strzałem głową nad poprzeczką zakończył Chindris (LECHIA Gdańsk)

6'

pomocy medycznej potrzebuje Bobcek

napastnik Lechii może kontynuować grę

po faulu Kałahura (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego dośrodkował Galan (Odra Opole). Kamiński zagrał piłkę głową, ale bardziej było to podanie do bramkarza niż strzał

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) od razu wykopnął piłkę pod pole karne Odry. Był tak Chłań (LECHIA Gdańsk), ale w pojedynku z obrońcą Odry nie zdołał opanować piłki

rzut wolny dla Odry niemal z tego samego miejsca co poprzednio, około 35 metrów od bramki Lechii

11'

piłka zagrana na linię pola karnego z rzutu wolnego przez Antczaka. Kamiński celnie uderzył tym razem nogą, ale dobrze ustawiony Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie miał problemu ze złapaniem piłki, która została skierowana w środek bramki

11'

Kibice Lechii pytają gości "co ich tak mało"

11'

wulgaryzmy z obu stron do tego stopnia, że spiker apeluje o kulturalny doping

13'

"W Wolnym Mieście..." - z trybun

posiadanie piłki 53:47 na korzyść Lechii, ale gdańszczanie jeszcze bez celnego strzału

przepychanki między piłkarzami przy linii bocznej, aby rozdzielić zawodników sędziowie wchodzą między nich

14'

Mena wymaga pomocy medycznej, gdyż to od faulu na nim rozpoczęły się te przepychanki

gra wznowiona, Lechia na razie w "10"

Mena (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko

17'

Haluch (Odra Opole) odbił do boku piłkę, którą z około 30 metrów, z rzutu wolnego uderzył Żelizko (LECHIA Gdańsk)

przewaga w posiadaniu piłki już 63:37 na korzyść Lechii, w strzałach 2:2, w celnych 2:1 dla... Odry

Odra na razie potwierdza to co wiedzieliśmy o tej drużynie. Bazuje na defensywie, a w ofensywie swoich szans szuka po stałych fragmentach gry

niecelny strzał z dystansu Chłania (LECHIA Gdańsk)

23'

wiatr zdmuchnął jedną z plansz reklamowych na boisko, sędzia przerwał grę. Piła (LECHIA Gdańsk) pomaga porządkowym ustawić baner reklamowy w odpowiednie miejsce

24'

"Chojniczanka" - skandują kibice

25'

rzut karny dla Odry! Po wrzucie piłki z autu przez rywali Chindris nie trafił w piłkę, a wpadł na rywala i spowodował jego upadek

26'

[0:1] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niziołek z rzutu karnego. Sarnawski wyczuł intencje strzelającego, rzucił się w prawy róg, ale piłka została uderzona technicznie, w górny róg bramki Lechii

26'

"Lechijko, gramy do końca" - skandowanie z trybun

po akcji Kapicia (LECHIA Gdańsk) Haluch (Odra Opole) złapał piłkę. Chłań (LECHIA Gdańsk) sygnalizował jeszcze arbitrowi, że bramkarz zrobił to już za linią końcową, ale sędzia nie zareagował na tę sugestię

30'

"Hej Lechia gol" - głośne z trybun

31'

mocne uderzenie Żelizko (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego. Haluch (Odra Opole) odbił piłkę do boku, nie było nikogo na dobitkę

szturm Lechii na "16" Odry. Obrońcy gości dość chaotycznie i nerwowo, ale jednak wybijają piłkę spod własnej bramki

32'

a teraz mają chwilę oddechu, gdyż sędzia zezwolił, aby fizjoterapeuci udzielili pomocy Niziołkowi

strzelec gola może kontynuować grę

Bobcek protestuje, ale sędzia odgwizduje jego faul na Kamińskimi w polu bramkowym Odry, choć gra toczyła się zupełnie w innym sektorze boiska

34'

z trybun nie po raz pierwszy dziś wulgarnie pod adresem arbitra

Kapiciowi (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji odskoczyła piłka od nogi i już w "16" wybił ją Piroch (Odra Opole)

36'

Żółtą kartką został ukarany Purzycki (Odra Opole).

Neugebauer (LECHIA Gdańsk) pada przy końcowej linii, oczekując rzutu wolnego, ale sędzia jest innego zdania

Lechia ma znaczną przewagę w posiadaniu piłki (60:40), ale na razie rozgrywa akcje zbyt wolno i schematycznie, by rozerwać defensywę gości, która jest dobrze zorganizowana

Chłań (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji stracił piłkę przed polem karnym

uderzenie Kapicia (LECHIA Gdańsk) z około 20 metrów wysoko nad bramką

w strzałach 5:3 dla Lechii, ale warto podkreślić, że wszystkie strzały Odry były w światło bramki

42'

i jest kolejny celny strzał. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) z dużymi kłopotami odbił piłkę po rykoszecie po strzale Szreka (Odra Opole)

Purzycki (Odra Opole) bardzo dobrze dograł piłkę przed bramkę. Piroch (Odra Opole) uderzył mocno, ale na szczęście dla Lechii nieznacznie niecelnie

Kałahur (LECHIA Gdańsk) wybiciem w aut przerwał kontrę Odry

co najmniej 5 nminut doliczonych do pierwszej połowy

Mena (LECHIA Gdańsk) zmusił do błędu Pirocha (Odra Opole), który pod pressingiem wybił piłkę przy wyprowadzeniu w aut

45+2

"Hej Lechia gol" - z trybun

Odra potroiła Menę (LECHIA Gdańsk) i trzeci obrońca powstrzymał atak Kolumbijczyka

trener Grabowski wymownym gestem ręką daje znać, aby Lechia poszła do przodu

centymetrów zabrakło Bobckowi, aby dograł piłkę na nogę przed bramkę Menie (LECHIA Gdańsk)

45+4

słupek ratuje Odrę po strzale Bobcka, do którego podawał Chłań

Haluch (Odra Opole) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)

45+5

[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapić. Kapitan Lechii po uderzeniu sprzed pola karnego umieścił piłkę w lewym, dolnym rogu bramki Halucha

sędzia odsyła piłkarzy do szatni bez wznowienia gry

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ODRA OPOLE 1:1

W doliczonym czasie gry Lechia wreszcie podkręciła tempo swoich akcji. Bobcek strzelił w słupek, a Kapić (LECHIA Gdańsk) ostatnim uderzeniem pierwszej połowy zapewnił gospodarzom remis. Co prawda to biało-zieloni byli stroną atakującą (60:40 w posiadaniu piłki, 7:5 w strzałach), ale Odra pokazała dobrze zorganizowaną defensywę oraz "ustawioną" grę przy rozegraniu stałych fragmentów gry. Wrzut piłki z autu przyniósł jej rzut karny, który na gola zamienił Niziołek (Odra Opole). Przypomnijmy, że nawet remis daje Lechii powrót na fotel lidera tabeli, w który od soboty znajduje się Arka.

w przerwie konkurs dla kibiców, który przygotowali rugbiści Lechii. Pięciu zawodników biało-zielonych stanęło w bramce, a zadaniem kibiców jest strzelenie gola piłką od rugby, która jest ustawiona na podstawce 6 metrów od bramki

jednocześnie zaproszenie dla kibiców na derby Trójmiasta w rugby, w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 20 kwietnia o godzinie 19:30 Lechia zagra z Ogniwem Sopot

Oficjalna frekwencja - 8524 kibiców

w przerwie pokaz świateł na koronie stadionu przy muzyce

46'

drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Odra

obie drużyny bez zmian w składach

Chindris (LECHIA Gdańsk) 10 metrów od narożnika pola karnego sfaulował Galana (Odra Opole)

bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole) z rzutu wolnego

Chindris (LECHIA Gdańsk) głową wybił piłkę nad bramką po strzale Galana (Odra Opole)

niezbyt udane piąstkowanie Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z kornera Galana (Odra Opole). Jest kolejny rzut rożny dla gości

Piła (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole)

jeszcze bardzo nieudany strzał Purzyckiego (Odra Opole) sprzed pola karnego

51'

Chłań (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Meny (LECHIA Gdańsk). Camilo strzelił celnie, ale w środek bramki. Haluch (Odra Opole) złapał piłkę

52'

Żółtą kartką został ukarany M.Kamiński (Odra Opole).

53'

[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Składna akcja Lechii. Kapić zagrał w pole karne, tam Neugebauer "wkręcił" w ziemię obrońcę i przekazał piłkę do napastnika, który dopełnił formalności

54'

kibice skandują imię i nazwisko strzelca gola

56'

"Tak się bawią ludzie..." - z trybun

Odra przygotowuje podwójną zmianę

Kapić (LECHIA Gdańsk) zagrał przed bramkę, ale Piła (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do strzału, gdyż zderzył się z Kamińskim. Sędzia uznał, że piłkarz Lechii faulował

58'

Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi W.Kamiński.

58'

Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sarmiento, w jego miejsce wchodzi Hebel.

obie zmiany Odry w środku drugiej linii

Chłań (LECHIA Gdańsk) pada na murawę, sędzia nakazuje grać dalej

59'

Sula był sam w polu karnym Lechii, ale piłka tak się niefortunnie odbiła się od piłkarzy Lechii, że wpadła do siatki. Ostatnim, który ją dotykał był Żelizko

jeszcze czekamy co orzeknie VAR, zapewne sędzia wróci do sytuacji z Chłaniem

sędzia udaje się do monitora, aby zobaczyć akcję na monitorze

62'

sędzia anulował gola dla Odry! Uznał, że jednak Chłań (LECHIA Gdańsk) był faulowany i jest rzut wolny dla Lechii niespełna 30 metrów od bramki Odry

strzał z rzutu wolnego Neugebauera (LECHIA Gdańsk) w boczną siatkę

64'

Żółtą kartką został ukarany Spychała (Odra Opole).

na stadionie mamy awarię pomiaru czasu, na telebimach wyświetlana jest tylko plansza z wynikiem

Neugebauer (LECHIA Gdańsk) pomógł sobie ręką przejmując piłkę zagrywaną przez Galana (Odra Opole) 30 metrów od bramki Odry

69'

Żółtą kartką został ukarany Niziołek (Odra Opole).

Mena (LECHIA Gdańsk), a po chwili i Piła (LECHIA Gdańsk) przywołani do trenerskiej ławki po wskazówki, udziela ich nie tylko trener Grabowski, ale także dyrektor techniczny - Blackwell

niecelny strzał Chłania (LECHIA Gdańsk) po indywidualnej akcji. Lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do partnerów, których aż trzech wbiegało w "16"

Antczak (Odra Opole) zdobył rzut rożny dla Odry

piłkarze Odry wbiegli w pole bramkowe, a Hebel (Odra Opole) próbował zagrać "rogala". Posłał piłkę obok bramki Lechii

Mena (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki, którą w pole karne dośrodkował Kałahur (LECHIA Gdańsk)

4 piłkarzy Lechii na rozgrzewce, ale Lechia nadal bez zmian w składzie

sygnał do przygotowania się do wejścia otrzymują teraz D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) i Bugaj (LECHIA Gdańsk)

Mena (LECHIA Gdańsk) wbiegł z piłką w "16" Odry, ale uciekła mu ona poza boisko

Chindris (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Odry 4 na 4

80'

Bobcek wymaga pomocy medycznej, Bugaj (LECHIA Gdańsk) i D'Arrioro przy linii bocznej, a teraz dołącza do nich Zjawiński (LECHIA Gdańsk)

81'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Bugaj.

81'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .

81'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.

81'

"Gramy do końca" - skandują kibice

zmiany w Lechii w ataku, na prawej obronie oraz na środku pomocy

Chłań (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzelał po podaniu Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)

Odra odpowie również potrójną zmianę

82'

Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antczak, w jego miejsce wchodzi Surzyn.

82'

Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niziołek, w jego miejsce wchodzi Continella.

82'

Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sula, w jego miejsce wchodzi Nowak.

84'

pomocy medycznej wymaga Bugaj (LECHIA Gdańsk)

Bugaj (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę

wrócił pomiar czasu gry na telebimy

do wejścia przygotowuje się Sypek (LECHIA Gdańsk)

86'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sypek.

87'

"Ten mecz musimy wygrać" - z trybun

Haluch (Odra Opole) przejął piłkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk)

w strzałach 12:6, w posiadaniu piłki 59:41 na korzyść Lechii

przywoływany z rozgrzewki Fernandez (LECHIA Gdańsk)

niecelny strzał z dystansu W.Kamińskiego (Odra Opole)

90'

Żółtą kartką został ukarany Continella (Odra Opole).

co najmniej 6 minut doliczonych do drugiej połowy

90+1

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Fernandez.

Fernandez (LECHIA Gdańsk) przejął też od Kapicia (LECHIA Gdańsk) opaskę kapitana

90+3

Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Niziołek (Odra Opole). Jako że zawodnik przebywał już na ławce, jest to tylko dla niego kara indywidualna. Na boisku Odra nadal w "11"