LECHIA Gdańsk - Polonia Warszawa 1:0

6 dni temu

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Polonię Warszawa 1:0 (1:0) w 29. kolejce Fortuna 1. Ligi. Wygrana mogła być bardziej okazałe, bo sytuacji nie brakowało, ale biało-zieloni i tak wykorzystali potknięcie wiceliderującej Arki Gdynia i powiększyła nad nią przewagę do 4 punktów. Zwycięską bramkę zdobył Maksym Chłań, który przełamał serię sześciu meczów bez gola. Camilo Mena, Tomasz Neugabuer i Kacper Sezonienko zobaczyli żółte kartki i będą musiel pauzować w kolejnym starciu w Rzeszowie.

Lechia Gdańsk - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Polonia Warszawa

29 Sarnawski 27 Bugaj 4 Chindris 3 Olsson 23 Kałahur 5 Żelizko 99 Neugebauer 30 Chłań 8 Kapić 7 Mena 9 Zjawiński

Rezerwowi: 83 Mikułko, 26 Brzęk, 11 Piła, 72 Koperski, 94 Gueho, 6 Biegański, 21 Sypek, 79 Sezonienko, 16 D'Arrigo

Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Kupsik, Baranowska

Składy

57 Lemanowicz 2 Grudniewski 66 Kowalski-Haberek 34 Pleśnierowicz 37 Zawistowski 8 Wojciechowski 16 Koton 22 Biedrzycki 10 Bajdur 77 Michalski 11 Kobusiński

Rezerwowi: 1 Sandach, 3 Arak, 7 Kluska, 9 Tomczyk, 13 Grzelczak, 14 Okronczuk, 20 Marciniec, 21 Majsterek, 29 Fadecki

Zmiany

11' Chłań

Bramki

70' 99 Neugebauer 74' 7 Mena 78' 79 Sezonienko

Kartki

45'+5 Michalski
Relacja LIVE

Lechia zagra dziś bez pauzującego za kartki Tomasa Bobcka. Dlatego w ataku od początku zagra Łukasz Zjawiński. Absencjami zagrożeni dziś będą: Camilo Mena, Tomasz Neugabuer, Andrei Chindris, Louis D'Arrgio, i Kacper Sezonienko. Wydaje się, że dla nich to najlepszy moment na "wykartkowanie" się, gdyż później biało-zielonych czekają pojedynki z teoretycznie trudniejszymi rywalami. A prawdopodobnie one mogą przesądzić o bezpośrednim awansie.

Bronić lidera z kartkowym tornado w tle. Przeczytaj zapowiedź

W składzie Lechii 2 zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu z Górnikiem. Zjawiński i Żelizko (LECHIA Gdańsk) za Bobcka i D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)

Mecz poprzedza specjalny pokaz świateł na Polsat Plus Arenie

Trybuny się zapełniają. O frekwencji poinformujemy w trakcie meczu

od środka zaczyna Polonia

Lechia atakuje prawą stroną, ale obrońcy zatrzymują akcję

pierwsza poważna akcja Lechii. Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał płasko z prawej strony, ale Zjawińskiego uprzedził Lemanowicz (Polonia Warszawa)

3'

po chwili przewrotką próbuje Chłań (LECHIA Gdańsk), ale prosto w bramkarza Polonii. Dobry początek gospodarzy

Polonia buduje akcję od tyłu. Lechia pressuje i utrudnia rywalom

na razie duży gry na połowie Polonii

od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk). Polonia przeprowadziła akcję, ale bez żadnego zagrożenia

Lechia w natarciu. Najpierw w polu karnym z piłką znalazł się Chłań (LECHIA Gdańsk), ale jego strzał odbił Lemanowicz (Polonia Warszawa). Po chwili próbował także Neugebauer (LECHIA Gdańsk), ale ponownie górą bramkarz

11'

[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Piękna kontra biało-zielonych. Prawą stroną popędził Mena, który na wysokości pola karnego płasko dograł do Maksyma, a ten technicznym uderzeniem pokonał bramkarza. Futbolówka odbiła się jeszcze od jego ręki, ale strzał był na tyle mocny, że nie dał rady jej odbić. Ukrainiec przerywa serię 6 meczów bez gola. To jego 6. trafienie w tym sezonie.

14'

Chłań (LECHIA Gdańsk) ucierpiał przy kontakcie z rywalem. Potrzebuje pomocy medycznej

Chłań (LECHIA Gdańsk) będzie kontynuował grę

Biedrzycki (Polonia Warszawa) wywalczył rzut rożny dla Polonii

Bajdur (Polonia Warszawa) z woleja, ale broni Sarnawski (LECHIA Gdańsk). Kolejny korner

gospodarze oddalają zagrożenie po dośrodkowaniu

Zjawiński faulowany na własnej połowie

Chłań (LECHIA Gdańsk) w polu karnym, próbował zdryblować rywala, ale bez powodzenia

w środkowej strefie boiska faulowany jeden z piłkarzy Polonii. Upada na murawę, co nie spotyka się z sympatią kibiców, którzy od razu głośno gwiżdżą

teraz Lechia próbuje uspokoić grę i buduję akcję od tyłu

składna akcja gospodarzy, w której Zjawiński znalazł się w polu karnym. Oddał strzał, ale kąt był zbyt ostry

dośrodkowanie w pole karne Polonii, ale pewnie łapie Lemanowicz (Polonia Warszawa)

Lechia w kolejnym kontrataku. Kapić (LECHIA Gdańsk) po przechwycie szybko zagrał do Zjawińskiego, ale ten został powstrzymany przez obrońcę przed polem karnym

29'

Chłań (LECHIA Gdańsk) dostał piłkę w polu karnym i uderza, ale broni Lemanowicz (Polonia Warszawa). Po chwili po jego zagraniu Kapić (LECHIA Gdańsk) uderzał z 6 metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Szkoda, bo to była 100-proc. sytuacja

pół godziny gry za nami. Równe posiadanie piłki po 50 proc.

rzut wolny dla Polonii. Uderzenie głową po dośrodkowaniu, ale nad bramką

Lechia wymienia podania w środkowej części boiska

37'

zrobiło się gorąco po dośrodkowaniu. Z piłką minął się Sarnawski (LECHIA Gdańsk), głową uderzył Pleśnierowicz (Polonia Warszawa), ale będzie jeszcze jeden korner

37'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w tym starciu. Potrzebuje pomocy medycznej

39'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) cały czas opatrywany przez lekarzy. Nie wygląda to dobrze

wygląda na to, że Sarnawski (LECHIA Gdańsk) będzie kontynuował grę z obandażowaną głową

chwyta piłkę Sarnawski (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu

akcja przeniosła się pod drugą bramkę. Mena (LECHIA Gdańsk) minął rywala, oddał strzał z narożnika pola karnego, ale prosto w bramkarza

Lechia spokojnie wymienia podania

45'+5

Żółtą kartką został ukarany Michalski (Polonia Warszawa).

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - POLONIA WARSZAWA 1:0.

Nie jest to porywający mecz, ale najważniejsze, że Lechia Gdańsk prowadzi 1:0. Zasłużenie, bo oddała więcej groźnych uderzeń (6 do 3 w strzałach). Zaczęła bardzo agresywnie od samego początku i to zaowocowało golem Chłania (LECHIA Gdańsk). Później dobrą okazję do wyrównania miał Kapić (LECHIA Gdańsk), ale uderzył nad poprzeczką. Im bliżej było przerwy, tym coraz bardziej Polonia dochodziła do głosu. Miała aż 9 rzutów rożnych, ale tylko 1 z nich zagroził bramce Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). Zresztą golkiper mocno wtedy ucierpiał i to spotkanie będzie kończył z bandażem na głowie.

lewą stroną popędził Chłań (LECHIA Gdańsk) i na wysokości 16 metra uderzył, ale piłka się odbiła od rywala. Wpadła pod nogi Meny (LECHIA Gdańsk), który wywalczył rzut rożny

Lechia utrzymuje przy piłce po rzucie rożnym

i jeszcze jeden korener dla Lechii

gospodarze krótko rozegrany rzut rożny, a po chwili dośrodkowanie Kapicia (LECHIA Gdańsk), ale piłkę przejęli goście

akcja pod polem karnym Polonii. Naciskał na obrońcę Bugaj (LECHIA Gdańsk), ale od bramki wznowi Lemanowicz (Polonia Warszawa)

Chłań (LECHIA Gdańsk) prowadzi piłkę lewą stroną i dośrodkowuje do Kapicia (LECHIA Gdańsk), a ten uderza nad poprzeczką

rzut wolny dla Polonii na połowie Lechii

piłka wybita przez obrońcę, ale pod nogi piłkarza Polonii. Nic jednak z tego nie wyniknęło

kolejna dobra akcja Lechii. Kapić (LECHIA Gdańsk) miał piłkę przed polem karnym. Zagrał do Chłania (LECHIA Gdańsk), ale zbyt lekko, bo ten uderzył w obroncę

Chłań (LECHIA Gdańsk) minął rywala z lewej strony, dośrodkował, ale obrońca uprzedził Kapicia (LECHIA Gdańsk)

62'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalski, w jego miejsce wchodzi Kluska.

rzut rożny dla Lechii, ale nic z tego nie wyniknęło

szykuje się do wejścia Sezonienko (LECHIA Gdańsk)

Lechia buduje akcję na połowie Polonii

65'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.

Dośrodkowanie z prawej strony Żelizko (LECHIA Gdańsk), ale żaden z zawodników Lechii nie dopadł do tego dośrodkowania

Zablokowane uderzenie Kotona (Polonia Warszawa) z dystansu

70'

Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk). To oznacza, że pomocnik Lechii nie zagra w sobotnim meczu w Rzeszowie

70'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Gueho.

Nieudana próba długiego prostopadłego podania w wykonaniu jednego z obrońców Polonii

Zagranie piłki ręką przez Kobusińskiego, rzut wolny dla Lechii

74'

Żółtą kartką został ukarany Mena (LECHIA Gdańsk). Skrzydłowy Lechii tak samo jak Neugebauer nie wystąpi w sobotnim meczu ze Stalą. To jego 4. żółta kartka w tym sezonie

Lechia w ataku pozycyjnym na połowie Polonii

78'

Akcja prawą stroną Lechii. Kapić (LECHIA Gdańsk) dograł piłkę do Meny (LECHIA Gdańsk), ale Kolumbijczyk trafił wprost w Lemanowicza (Polonia Warszawa).

78'

Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk). Obok Meny i Neugebauera to trzeci piłkarz, który w sobotę będzie pauzował z powodu liczby żółtych kartek

Próba rozegrania kontrataku przez Lechię, ale podanie Chłania (LECHIA Gdańsk) do Sezonienki (LECHIA Gdańsk) było jednak niedokładne

81'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojciechowski, w jego miejsce wchodzi Marciniec.

81'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajdur, w jego miejsce wchodzi Tomczyk.

Niedokładne podanie na lewym skrzydle do Biedrzyckiego (Polonia Warszawa)

Faulowany Mena (LECHIA Gdańsk), rzut wolny dla Lechii

Dośrodkowanie w pole karne Polonii, niepewne wyjście z bramki Lemanowicza (Polonia Warszawa), ale ostatecznie goście oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego

87'

Groźna akcja w polu karnym Polonii, ale żaden z zawodników Lechii nie zdołał dopaść do wgranej piłki przez Menę (LECHIA Gdańsk)

Chindris (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę po dośrodkowaniu jednego z graczy gości na rzut rożny

sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu w drugiej połowie

Polonia jeszcze naciska, a piłkarze Lechii wybijają po przejęciu

KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - POLONIA WARSZAWA 1:0.

Po meczu tradycyjne świętowanie zwycięstwa piłkarzy i kibiców Lechii Gdańsk.

Lechia podkręciła tempo w drugiej połowie i częściej przebywała pod bramką rywali (12 do 3 w strzałach), ale finalnie nie powiększyła prowadzenia. Mimo to i tak zwyciężyła, umocniła się na pozycji lidera i powiększyła swoją przewagę nad drugą Arką do 4 punktów.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk

Jak typowano 93% 315 typowań LECHIA Gdańsk 4% 13 typowań REMIS 3% 9 typowań Polonia Warszawa
Tabela po 29 kolejkach

Piłka nożna - I liga

Drużyny M Z R P Bilans Pkt. 1 Lechia Gdańsk 29 18 5 6 48:22 59 2 Arka Gdynia 29 16 7 6 47:29 55 3 GKS Tychy 29 15 3 11 38:34 48 4 GKS Katowice 28 13 7 8 49:30 46 5 Wisła Kraków 29 12 10 7 53:36 46 6 Górnik Łęczna 28 11 12 5 30:25 45 7 Motor Lublin 28 13 6 9 38:35 45 8 Wisła Płock 29 12 9 8 41:39 45 9 Odra Opole 28 12 7 9 35:28 43 10 Miedź Legnica 29 10 11 8 38:30 41 11 Stal Rzeszów 29 11 6 12 41:45 39 12 Znicz Pruszków 29 10 4 15 26:36 34 13 Chrobry Głogów 28 9 6 13 29:44 33 14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 28 7 10 11 42:44 31 15 Polonia Warszawa 29 7 9 13 35:42 30 16 Resovia 29