Kosta Runjaić: Wiemy nad czym pracować w najbliższych dniach

Legia Warszawa – Magdeburg

Legia Warszawa zremisowała 2:2 z 1. FC Magdeburg w ostatnim meczu kontrolnym przed powrotem do ligowych rozgrywek. Oba gole dla stołecznej drużyny strzelił w pierwszej połowie Carlitos.

Zanim sędzia rozpoczął mecz, na murawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu #NajLepsi2022. Statuetki odebrali m.in. Josue Pesqueira, Kacper Tobiasz, Filip Mladenović oraz trener Kosta Runjaić.

Pierwsza połowa meczu kontrolnego obfitowała w gole. Już w 7. minucie Filip Mladenović dograł piłkę wprost na głowę Carlitosa, a Hiszpan otworzył wynik spotkania. Niespełna pięć minut później goście wyrównali. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z głębi pola dotarło do adresata, którym był Luc Castaignos, a po mocnym strzale z kilku metrów bez szans był Kacper Tobiasz. Obie drużyny stwarzały sobie kolejne sytuacje. Aktywny był Paweł Wszołek, głową próbował też Maik Nawrocki. W 28. minucie składną akcję lewą stroną przeprowadzili przyjezdni, a strzałem do siatki zakończył ją Tatsuya Ito. Odpowiedź Wojskowych była jednak błyskawiczna i już minutę później Filip Mladenović ponownie odnalazł Carlitosa, a ten doprowadził do remisu. W końcówce pierwszej połowy dobrą akcję indywidualną przeprowadził Bartek Kapustka, lecz po jego strzale z ostrego kąta piłka odbiła się od słupka.

Po zmianie stron tempo nieco siadło, a drużyny nie stwarzały już tylu sytuacji bramkowych. Swojego gola szukał wprowadzony w przerwie za Maćka Rosołka Ernest Muci, lecz brakowało mu precyzji. Duże zagrożenie stwarzał też Robert Pich, który pojawił się w końcówce spotkania. To on miał najlepszą okazję, by rozstrzygnąć losy meczu, ale po próbie przelobowania bramkarza na miejscu znalazł się jeszcze jeden z defensorów niemieckiej drużyny. W samej końcówce niebezpieczny kontratak wyprowadzili przyjezdni, ale skutecznym powrotem i interwencją popisał się Paweł Wszołek.

Legia Warszawa - 1. FC Magdeburg 2:2 (2:2)

Gole: Carlitos (7’, 28’) - Castaignos (10’), Ito (27’)

Skład Legii Warszawa: Tobiasz - Nawrocki, Augustyniak (Jędrzejczyk 60’), Ribeiro - Wszołek, Slisz, Josue (Sokołowski 80’), Kapustka (Strzałek 60’), Mladenović - Rosołek (Muci 46’), Carlitos (Pich 74’)