Skrót meczu Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 0:2 [WIDEO ...

13 sie 2023

Jacek Czaplewski

13 sierpnia 2023, 17:44

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin nie zdobyła bramki, za to straciła dwie z Radomiakiem Radom. Zaskoczenie? Bez wątpienia. Kibice Portowców nie przyzwyczaili się bowiem do porażek u siebie, a już tym bardziej po tak słabej grze. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji.

Pogoń Szczecin – Radomiak - Figure 1
Zdjęcia Gol24
Bramki z meczu Pogoń Szczecin - Radomiak Radom

Pogoń przeżywa parszywy czas. W ciągu ledwie paru dni przegrała dwa mecze z bilansem bramkowym 0-7. Blamaż z Radomiakiem poprzedziła bowiem środowa porażka 0-5 w Belgii z tamtejszym KAA Gent w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.

Co nie zagrało z Radomiakiem? Wszystko po trochu, czyli skuteczność ofensywnych graczy, ale i koncentracja defensorów. Bartosz Klebaniuk prędko dwa razy sięgał po piłkę do bramki, ale tak naprawdę nie miał nic do powiedzenia.

Pogoń Szczecin – Radomiak - Figure 2

Radomiak objął prowadzenie w 20 minucie, kiedy szybką akcję po przechwycie zwieńczył w polu karnym Lisandro Semedo. Później z podobnej odległości, tyle że po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Mateusz Cichocki.

W drugiej połowie Pogoń złapała kontakt, ale sędzia nie uznał trafienia, bo dostrzegł faul Luki Zahovicia. To pierwsza porażka szczecinian w lidze. Radomiak zwyciężył po raz drugi. Wcześniej też 2:0 wygrał z Górnikiem w Zabrzu.

Pogoń Szczecin – Radomiak - Figure 3

Przed Pogonią czwartkowy rewanż z Gent. Gra nie toczy się o awans, ale głównie zachowanie twarzy. Trudno bowiem wymagać, żeby z tak klasowym przeciwnikiem drużyna miała odrobić aż pięć bramek.