12 lip 2023

i

Polska - Niemcy - Figure 1
Zdjęcia Sport
Autor: Cyfrasport Polska – Niemcy RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów Polska – Niemcy WYNIK LIVE

Liga Narodów 2023

Polska – Niemcy RELACJA. Reprezentacja Polski po wygraniu fazy grupowej Ligi Narodów wcale się nie zatrzymuje! Nasze siatkarki w ćwierćfinale pokonały Niemki, choć znów nie było łatwo, tak jak w fazie zasadniczej. Pierwszy set to był pokaz siły naszych zawodniczek, które wygrały do 12. W drugim niestety to rywalki potrafiły prowadzić kilkoma punktami i choć Biało-Czerwone starały się jeszcze gonić, to ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Trzecia i czwarta partia były zdecydowanie bardziej wyrównane, ale w kluczowych momentach Polki zachowywały zimną krew i ostatecznie wygrały 3:1, meldując się tym samym w półfinale Ligi Narodów 2023! Liga Narodów ćwierćfinał Polska - Niemcy WYNIK.

Polska - Niemcy 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 26:24)

Polska: Stenzel, Korneluk, Gałkowska, Stysiak, Fedusio, Łukasik, Szczygłowska, Czyrniańska, Pierzchała, Wenerska, Pacak, Różański, Nowicka, Jurczyk.

Niemcy: Agbortabi, Kastner, Cesar, Pogany, Glaab, Slautzt, Alsmeier, Stigrot, Orthmann, Scholzel, Cekulaev, Weske, Weitzel, Strubbe.

Na żywo

Polska - Niemcy

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Podopieczne Stefano Lavariniego mogą teraz spokojnie czekać na swoje rywalki, których wyłoni starcie Brazylii z Chinami.

Niemki znów postawiły Polkom twarde warunki, ale tym razem obyło się bez tie-breaka.

26:24

Orthmann zablokowana! POLSKA W PÓŁFINALE LIGI NARODÓW!

25:24

Weske zablokowana! Niemki znów miały ważną kontrę i znów jej nie wykorzystały!

24:24

Stigrot bez problemów kończy z prawego skrzydła po skosie, pierwsza piłka meczowa obroniona przez Niemki.

24:23

Niemki miały kontrę, ale Scholzel wywala w aut! Piłka meczowa!

23:23

Polki rozstąpiły się przed piłką, Weitzel trafia serwisem prosto w pole...

23:22

Łukasik zablokowana! Niemki jeszcze się bronią!

23:21

Teraz już Orthmann skutecznie z lewej strony.

23:20

Orthmann w aut! Bardzo, bardzo ważny punkt!

22:20

Alsmeier w aut z zagrywki!

21:19

Uf! Znów nie skończyły ataku Biało-Czerwone, ale nie zrobiły tego również Niemki i Stysiak w kolejnej próbie skutecznie!

20:19

Różański nie skończyła kontry, Alsemeier natomiast uderzyła skutecznie...

19:18

Kontra Niemek, Weitzel bezlitośnie ze środka. Rywalki cały czas bardzo blisko.

19:16

Kontra Polek, Wenerska nie rozgrywa tylko górą zagrywa na stronę Niemek i robi to skutecznie! Heynen bierze czas!

18:16

Orthmann serwuje w siatkę.

17:15

Kontra Polek i znów próbujemy uciec rywalkom!

14:13

Stysiak skutecznie z lewej strony!

12:12

Stigrot skutecznie kontruje i Niemki cały czas nie pozwalają nam odskoczyć na więcej niż dwa punkty.

11:10

Korneluk w tym secie to gwarancja punktu, znów skutecznie ze środka.

10:9

Ale teraz Różański potężnie z przechodzącej piłki! Brawo!

9:9

Różański nie skończyła aż czterech ataków i w końcu się to zemściło, Scholzel zdołała wbić piłkę w nasze pole.

8:8

Polki nie kończą i Niemki szybko doprowadzają do remisu.

8:6

Pacak przebija się przez blok Niemek!

7:6

Niemki nie kończą, a Różański z drugiej linii ze środka już tak!

6:6

Polska - Niemcy - Figure 2

Weitzel psuje zagrywkę, a po chwili Stysiak serwuje asa! Remis.

3:5

Znów dobrze w pierwsze tempo do Korneluk i znów skutecznie.

1:4

Stenzel nie odebrała serwisu rywalek...

1:2

Jest pierwszy punkt, Korneluk skutecznie ze środka.

0:2

Dwie długie akcje na samym początku spotkania, niestety, obie na konto Niemek.

25:21

Polki nie skończyły ataku, jednak w kontrze Orthmann została zablokowana i mamy prowadzenie 2:1 w setach!

24:21

Fatalne przyjęcie, Pacak robiła co mogła, ale górą odbija w aut. Lavarini bierze czas!

24:20

Nie kończą Polki, Orthmann skutecznie w kontrze.

24:19

Stysiak niecelnie z zagrywki.

24:18

Polki nie skończyły, ale rywalki wpadają w siatkę! Piłka setowa.

23:17

Łukasik pewnie z lewego skrzydła, zaraz możemy mieć piłki setowe!

22:17

Polki miały kontrę, ale Stysiak wyrzuca daleko w aut! Szkoda.

20:15

Niemki nie kończą kilku ataków, Polki też nie mogły dobrze skontrować, ale w końcu trzecia próba Różański jest skuteczna!

19:15

Korneluk nie myli się ze środka i coraz bliżej 20. punktu.

17:13

Bronimy, skuteczna kontra Różański, a po chwili Pacak blokuje Orthmann! Heynen znów bierze czas.

14:12

Niemki kolejną też popsuły, punkt dla Polek.

13:12

Seria błędów z zagrywki - dwa u Polek, jeden u Niemek.

12:10

Stysiak dobrze obija blok rywalek!

10:10

Niemki doprowadzają do remisu, Lavarini bierze przerwę.

10:8

Niestety, teraz nie kończymy, Różański w aut.

10:6

Świetne wykończenie Olivii Różański!

8:6

Teraz nie udało się zatrzymać ataku przeciwniczek, ale na pewno wygląda to lepiej, niż w drugim secie.

8:5

Znów bronimy ataki Niemek, Stysiak atakuje z drugiej linii i rywalka notuje podwójne odbicie! Heynen bierze czas.

7:5

Alsmeier w aut! Po chwili kontrę wykorzystuje Różański i mamy dwa punkty przewagi!

4:5

Niemki wciąż utrzymają skromną przewagę, ale teraz niemal udało się obronić atak Stigrot.

3:3

Kiepskie przyjęcie piłki, ta jednak trafiła do Łukasik, która skutecznie zaatakowała nad blokiem rywalek z lewej strony.

1:2

Niestety, Polki nie skończyły już drugiego ataku, a kontra była skuteczna.

Rozpoczyna się trzeci set!

Nie było dotknięcia bloku, Polki przegrywają i jest 1:1 w setach!

21:25

Czyrniańska nie trafia w blok rywalek! Set dla Niemek, ale Lavarini jeszcze sprawdza.

21:24

Poprzednia sytuacja rozstrzygnięta na korzyść Polek, ale Orthmann kończy kolejny atak. Trzy piłki setowe dla Niemek.

21:23

Błąd Niemek! Rywalki jeszcze biorą challenge.

20:23

Czyrniańska skutecznie obija blok rywalek!

19:23

Polki nie kończą ataku, za to skuteczną kontrą pochwaliła się Orthmann. Szkoda, bo gonienie wyniku wyglądało świetnie.

19:22

Serwis punktowy Weske... czas dla Lavariniego.

19:21

Niemki, niestety, w końcu przerwały serię Polek. Ale wynik obecnie nie wygląda tak źle, jak jeszcze kilka minut temu!

19:20

Pacak blokuje atak Niemek, co tu się dzieje?!

18:20

Pacak świetnie kiwa! Polki już bardzo blisko!

17:20

Polska - Niemcy - Figure 3

Czyrniańska obija blok rywalek! Ależ tu się sytuacja zmienia co chwila!

16:20

Zła wystawa i Orthmann nie miała jak tego skończyć. Po chwili bardzo dobry blok Polek, które wciąż nie złożyły broni!

14:20

Łukasik tym razem bardzo dobrze z lewego skrzydła po przekątnej.

13:20

Czyrniańska w aut, rywalki mają 20. punkt.

11:19

Łukasik nie odbiera zagrywki i Niemki zdobywają już 4 punkt z rzędu. Z szans na dogonienie rywalek niewiele zostało.

11:17

Bardzo długa akcja, kilka nieskończonych ataków po obu stronach, lecz ostatecznie Orthmann zdołała zdobyć punkt dla Niemek...

11:15

I kolejna kontra Polek wykorzystana przez Łukasik! Strata stopniała do 4 punktów. Heynen bierze czas.

10:15

Teraz Łukasik skutecznie obija blok rywalek.

8:15

Alsmeier zablokowana przez Polki, ale znów - piłka ląduje ostatecznie na aucie.

7:14

Ale nie ma mowy o gonieniu strat, Korneluk zablokowana...

5:11

Różański nie kończy z lewej strony, ale robi to Orthmann ze środka i sytuacja Polek zaczyna przypominać tę z pierwszego seta, ale naszych rywalek...

5:8

Orthmann zablokowana, ale piłka leci w aut...

5:7

Atak Polek w aut, ale na szczęście jedna z rywalek delikatnie dotknęła piłki.

4:7

I znów Orthmann, teraz Lavarini bierze czas.

4:6

Niemki wyraźnie otrząsnęły się po pierwszej partii. Teraz nie kończymy, a Orthmann skutecznie kontruje.

4:4

Jurczyk skutecznie ze środka.

2:3

Kontra Polek nieskuteczna, piłka wraca do Niemek i Orthmann skutecznie z prawej strony.

2:2

Początek póki co wyrównany, punkt za punkt, teraz Korneluk kiwała z musu, ale skutecznie.

25:12

Niemki gubią się w odbiorze i rozegraniu, piłka wraca na naszą stronę i Różańki lekkim, ale precyzyjnym atakiem z lewego skrzydła kończy seta.

24:12

Niemki kompletnie pogubione, kolejna kontra Polek i piłka setowa!

21:12

Niemki znów nie potrafią skończyć ataku, a kontra Stysiak z prawego skrzydła była bezlitosna.

18:11

Niemki pogubiły się w rozegraniu i nie zaatakowały. Polki nie zdołały skontrować skutecznie, ale zaraz... zablokowały rywalki! Potężna przewaga Polek.

15:10

Póki co bardzo dobry mecz Olivii Różański, teraz dostaje piłkę na środek i punktuje z drugiej linii.

14:9

Niemki atakują w siatkę, budujemy sporą przewagę!

13:9

Stysiak nie zdołał wykończyć kontry na prawej stronie, ale Niemki wpadły w siatkę. Kolejny punkt i kolejny czas dla Heynena.

12:9

Różański zaserwowała w taśmę, ale na szczęście piłka przetoczyła się po niej i spadła na stronę Niemek.

10:8

Różański znów musiała ratować się kiwką na lewej stronie i znów robi to dobrze!

9:7

Uf, kiepskie rozegranie, ale Różański świetnie kiwa z trudnej pozycji i punkt dla Polek.

8:6

Stysiak zablokowana na prawym skrzydle.

8:5

I kolejny błąd Niemek! Heynen bierze czas.

7:5

Niemki tym razem w aut z lewego skrzydła, budujemy znów przewagę.

6:5

Dobra zagrywka Polek, Niemki nie tylko nie zaatakowały, ale nie zdołały nawet przebić! Prowadzenie wraca do nas.

3:4

Wietzel bezpośrednio z zagrywki, Niemki wychodzą na skromne prowadzenie.

3:3

Polki nie skończyły dwóch akcji, więc zrobiła to Alsmeier z drugiej linii.

3:2

Niemki nie dają jednak odskoczyć naszym, szybka akcja ze środka i punkt na ich konto.

2:0

Dobra kontra Polek i wychodzimy szybko na prowadzenie.

Hymny za nami, wszystko już gotowe, możemy zaczynać!

Przed nami oczywiście także hymny obu państw.

Zawodniczki już na parkiecie, niedługo zaczynamy.

Polki grały już z Niemkami w tej edycji Ligi Narodów i wygrały, ale dopiero po tie-breaku. To zapowiada wyrównane starcie także teraz.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy w ćwierćfinale Ligi Narodów! Polki mają duże szanse na wejście do strefy medalowej.

Dobry wieczór! Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy w ćwierćfinale Ligi Narodów w siatkówce kobiet! Mecz z pewnością dla nocnych marków, bo start dopiero o 23:00 polskiego czasu, bądźcie z nami!

Polska – Niemcy RELACJA LIVE Liga Narodów: Polska – Niemcy dzisiaj 12.07 WYNIK

Podopieczne Stefano Lavariniego poniosły tylko dwie porażki w fazie grupowej tegorocznej Ligi Narodów. Polki musiały uznać wyższość USA, ale dopiero po tie-breaku, co później okazało się kluczowe – Amerykanki wygrały także 10 meczów, tak jak Polki, ale zdobyły jeden punkt mniej, gdyby wygrały z naszymi zawodniczkami choćby 3:1, to właśnie one zajęłyby pierwsze miejsce w grupie. Druga porażka przydarzyła się Polkom nieco wcześniej i była zdecydowanie bardziej zaskakująca – Biało-Czerwone uległy aż 0:3 z Holandią, która wygrała tylko 5 spotkań i nie weszła nawet do fazy play-off. Jak widać jednak ostatecznie podopieczne włoskiego trenera nie straciły dużo na tej przegranej i teraz mierzyć się będą w ćwierćfinale z reprezentacją Niemiec. Podopieczne Vitala Heynena w fazie grupowej sprawiły sporo problemów naszym zawodniczkom, przegrywając z Polkami dopiero po tie-breaku. Mecz o wejście do półfinału może być więc niezwykle ekscytujący.