Cios za cios w Teatrze Marzeń. Giganci Premier League nie zepsuli ...

14 sty 2024

Manchester United zremisował 2-2 z Tottenhamem w hicie 21. kolejki Premier League. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie, ale po raz kolejny nie zdołali sięgnąć po komplet punktów. Dystans od lokat premiowanych startem w Lidze Mistrzów pozostaje niepokojący. Perspektywa zachowania posady menedżera przez Erika ten Haga wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania.

Premier League - Figure 1
Zdjęcia Interia

Rasmus Hojlund już przed przerwa miał na koncie bramkę i asystę /AFP

Piłkarze Tottenhamu przystępowali do tego spotkania ze świadomością, że w przypadku wygranej wskakują na czwartą lokatę, co na mecie sezonu oznacza gwarancję gry w Lidze Mistrzów. Przy okazali spychali szczebel niżej lokalnego rywala - Arsenal. Ale najpierw trzeba było wykazać wyższość nad najbardziej nieobliczalną ekipą tego sezonu.

Tymczasem już w 3. minucie Manchester United objął prowadzenie. Błyskawicznie wyprowadzoną kontrę sfinalizował Rasmus Hojlund. Huknął pod porzeczkę nie do obrony i było 1-0.

Manchester United znowu bez triumfu. Co dalej z posadą Erika ten Haga?

Ale z prowadzenia "Czerwone Diabły" cieszyły się tylko kwadrans. Centrę z rzutu rożnego na gola uderzeniem głową zamienił Richarlison. Brazylijczyk potwierdził wyborną dyspozycję, trafiając do siatki w siódmym meczu z rzędu.

Gospodarze kolejny powód do radości mieli jeszcze przed przerwą. Ponownie w jednej z głównych ról wystąpił Hojlund, tym razem jako autor ostatniego podania. A na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford.

Dla reprezentanta Anglii to dopiero pierwsza w tym sezonie bramka zdobyta na Old Trafford. Potrzebował do tego 14 występów i 32 strzałów.

Po zmianie stron goście zaskoczyli rywala już pierwszą akcją. Zagrywał debiutujący w szeregach "The Spurs" Timo Werner, a Andre Onanę przytomnym uderzeniem pokonał Rodrigo Bentancur. Remis 2-2 w 46. minucie zwiastował istną kanonadę.

Ale do strzelaniny ostatecznie nie doszło. Do końca spotkania żaden z bramkarzy już nie skapitulował. To oznacza, że MU do TOP4 nadal traci osiem punktów i wciąż musi drżeć o prawo gry na arenie europejskiej w przyszłym sezonie.

Składy drużyn

Rezerwowi

Statystyki meczu

2 - 2

Manchester United - Bayern Monachium 0:1. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport