Real prowadził 4:1, ale pokpił sprawę. Sorloth strzelił "Królewskim ...

19 maj 2024

Real Madryt już był w ogródku, już witał się z gąską. "Królewscy" do przerwy w wyjazdowym meczu z Villarreal prowadzili 4:1, ale w drugiej połowie nastąpiło trzęsienie ziemi i spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił Alexander Sorloth.

Real - Figure 1
Zdjęcia Dziennik.pl

Real po trzydziestu minutach prowadził dwoma bramkami. Prowadzenie ekipie ze stolicy Hiszpanii dał Arda Guler, a na 2:0 podwyższył Joselu.

Sorloth w ciągu ośmiu minut strzelił trzy gole

W 39. minucie kontaktowego gola dla Villarreal strzelił Sorloth, ale Real już po minucie odpowiedział trzecim trafieniem. Tym razem do siatki miejscowych piłkę posłał Lucas Vazquez.

Trwa ładowanie wpisu Twitter

Na tym nie koniec popisów "Królewskich" w pierwszej części gry. Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola w tym spotkaniu zaliczył Guler.

W tym momencie wydawało się, że zwycięzca tego meczu jest już znany i druga połowa będzie pozbawiona emocji. Drugie 45 minut jednak było koncertem jednego wirtuoza. Sorloth między 48., a 56. minutą aż trzy razy pokonał Andrija Łunina i doprowadził do remisu.

Do zakończenia rozgrywek ligi hiszpańskiej pozostała jedna kolejka. Real już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Villarreal niezależnie od wyników ostatniej serii gier rozgrywki zakończy na ósmej pozycji.