Ruch Chorzów - ŁKS Łódź: relacja na żywo. 2. kolejka Ekstraklasy ...

28 lip 2023

Ekstraklasa

Ruch Chorzów - ŁKS Łódź to mecz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W swoich pierwszych spotkaniach obie ekipy doznały porażki. Kto okaże się lepszy w bezpośrednim starciu beniaminków? Zapraszamy na relację "na żywo" z meczu Ruch Chorzów - ŁKS Łódź. Początek spotkania w piątek, 28 lipca o godz. 20:30.

- - - opis

15` Michalski 32` Szymański 57` Letniowski 77` Swędrowski
4` Mokrzycki 84` Mokrzycki
82 Bielecki 82 71 Szywacz 71 21 Sadlok 21 2 Kasolik 2 26 Michalski gol w minucie 15` 26 7 Letniowski żółta kartka w minucie 57` zmiana w minucie 61` 7 20 Szymański żółta kartka w minucie 32` 20 6 Swędrowski gol w minucie 77` 6 22 Starzyński zmiana w minucie 61` 22 5 Wójtowicz 5 95 Szczepan 95 1 Buchalik 1 4 Szur zmiana w minucie 61` 4 25 Baranowski 25 77 Bartolewski 77 88 Skwierczyński 88 27 Długosz 27 19 Feliks 19 18 Steczyk 18 9 Firlej zmiana w minucie 61` 9 1 Bobek 1 37 Głowacki 37 88 Marciniak 88 4 Monsalve 4 17 Glapka zmiana w minucie 67` 17 14 Mokrzycki żółta kartka w minucie 4` czerowna kartka w minucie 84` 14 11 Hoti zmiana w minucie 67` 11 16 Ramirez 16 26 Szeliga 26 26 Janczukowicz 26 9 Tejan zmiana w minucie 28` 9 99 Arndt 99 3 Tutyskinas 3 5 Flis 5 24 Louveau 24 27 Letniowski zmiana w minucie 67` 27 28 Lorenc zmiana w minucie 67` 28 23 Śliwa zmiana w minucie 28` 23 18 Ibe-Torti 18 21 Jurić 21
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

Ruch – ŁKS Łódź - Figure 2

{{image.text}}

{{heat}}

{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}} {{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}} {{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}} {{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}

{{message}}

87. min

Szur aktywny na lewej flance po podaniu Wójtowicza, piłka jednak odskoczyła i nie znalazła partnerów na wprost bramki przed polem karnym

86. min

Poturbowanym był Wójtowicz, który nie odpuszczał do samego końca

85. min

Kolejny kontratak, przywilej korzyści, Wójtowicz uderza, futbolówka po rykoszecie spada na głowę Szczepana, który w niełatwym położeniu posyła ją nad poprzeczkę. Sędzia Sylwestrzak wraca do sytuacji, pokazuje drugie żółtko i w konsekwencji czerwo Mokrzyckiemu!

84. min

Znowu dośrodkowanie z rzutu rożnego ŁKS-u nie zagraża bramce Bieleckiego, jest jeszcze wrzutka z lewej strony, ale Jurić nie opanował piłki

83. min

Tutyskinas i Jurić zmienili Głowackiego i Janczukowicza

82. min

Kontra w przewadze Ruchu. Szczepan uruchamia Wójtowicza, ale poszedł wślizgiem Monsalve i zażegnał niebezpieczeństwo!

81. min

Nie przyjmuje wysokiego zagrania Szeliga i Sadlok wybija na aut

80. min

Michalski nie daje się ograć Głowackiemu, tłoczno przy linii bocznej, wychodzi z tego zejście do środka i ładny strzał Śliwy, ale trochę za wysoko

79. min

Podbita piłka, ale zbierają to gracze ze Śląska. Michalski wznowi z autu

78. min

Szarża Mokrzyckiego prawą stroną, zrobił swoje Szywacz i jest rzut rożny

77. min

Wysoki odbiór gospodarzy, wygrana pozycja na 25. metrze. Szczepanowi pozostało wystawić piłkę Swędrowskiemu, a ten w sytuacji oko w oko pokonał Bobka!

76. min

Popchnięty w pojedynku główkowym Mokrzycki, ale ma trudności ŁKS z przedostaniem się pod pole karne Niebieskich

75. min

Odebrał Swędrowski, uruchomiony na lewym skrzydle Szczepan, lecz w tej sytuacji wyszedł obronną ręką Monsalve, wznowienie Bobka jednak szybko idzie na marne

74. min

Pod presją na własnej połowie łodzianie, faul Kasolika, ale później nieudane rozegranie ekipy w czarnych strojach i od autu miejscowi

73. min

Próbował zwieść rywali po krótkim rozegraniu na prawą flankę Letniowski, lecz w tym wszystkim uderzył łokciem Wójtowicza

72. min

Padł na murawę po starciu z Głowackim Szeliga i stały fragment gry mają goście

71. min

Letniowski przekłada sobie piłkę na prawą nogę po akcji przyjezdnych lewą stroną, ale strzał głową Janczukowicza nie mógł się udać

70. min

Dogranie Sadloka, doszedł do uderzenia głową Szymański, ale zdecydowanie za wysoko

69. min

Firlej w starciu na ziemi z Monsalve po wysokiej piłce od Szywacza, kolejny korner

68. min

Kasolik zaopiekował się Śliwą po dłuższym zagraniu od bramki Bobka, od autu piłkarze Ruchu

67. min

W ekipie ŁKS-u - Jakub Letniowski i Lorenc zmieniają Hotiego i Glapkę

66. min

Niska wrzutka z narożnika boiska nie miała szans na powodzenie, wstał po starciu z Janczukowiczem, który wybijał piłkę, Szczepan

65. min

Odbiór Szura, Szczepan od razu do Swędrowskiego, który dośrodkowuje w pole karne właśnie na wchodzącego Szura, uprzedza go Monsalve i jest korner!

64. min

Dalekie wybicie sprzed własnej szesnastki Monsalve. Powrót na lewą stronę Ruchu, robi miejsce Szczepan i pozwala utrzymać futbolówkę dla gospodarzy

63. min

Fauluje Szymańskiego w ataku Hoti, mimo to nie odpuszczają w poszukiwaniu wyrównania łodzianie

62. min

Szur zmienia Letniowskiego, Firlej w miejsce Starzyńskiego

61. min

Piękny drybling wszerz pola karnego Ramireza, ale na strzał Hiszpan zdecydował się za późno! Próbował zebrać jeszcze piłkę Szeliga, lecz także był dobrze pilnowany!

60. min

Radzą sobie na wysokościach obrońcy Niebieskich

59. min

W ofensywie ŁKS. Teraz po akcji prawą stroną Mokrzycki otarł piłką przeciwnika i wywalczył korner

58. min

Obrócił się z piłką i minął Sadloka Janczukowicz, zdążył jednak z asekuracją Kasolik!

57. min

Letniowski świetnie wypatrzył przed polem karnym Swędrowskiego, ale ten niedokładnie przyjmował sobie piłkę! Kontrę przerywa sam Letniowski i zostaje ukarany

56. min

Trzy na trzy po wysokim odbiorze Szczepana od Monsalve atakuje Ruch Chorzów. decyduje się na strzał Letniowski, ale posyła piłkę nad poprzeczkę

55. min

Wypchnięty Szeliga po zagraniu Głowackiego, piłka została i wyszła za pole gry, z piątego metra będzie kopał Bielecki

54. min

Wysoka piłka na Szeligę, lecz ten nie daje rady jej odpowiednio zgrać, potem już zupełnie nieprzygotowany półwolej Hotiego

53. min

Ramirez prostopadle przed bramkę do Śliwy, wychodzi Bielecki, ale wcześniej wyjaśnia sprawę Sadlok

53. min

Ruch – ŁKS Łódź - Figure 3

Błąd Mokrzyckiego po podaniu Szeligi, przejmuje Starzyński, z kontrą gna Szczepan, ale zapędził się snajper chorzowian

52. min

Szywacz jest na drodze podania Hotiego do Janczukowicza, ŁKS ponownie w natarciu

51. min

Długie zagranie na Szczepana, dogonił go Głowacki i nie będzie nawet rzutu rożnego, zaczyna krótko Bobek

50. min

Utworzyła się przestrzeń, podprowadził się z piłką w pole karne Starzyński, oszukał Monsalve, ale w świetnej sytuacji nie dokręcił strzału na dalszy słupek!

49. min

Nie w tempo Kasolik zagrywał do Michalskiego, pędzi z akcją Hoti, Szeliga chce podłączyć Ramireza, ale to wszystko za wolno

48. min

Hoti w doskoku do Szymańskiego, sędzia użył gwizdka i Kasolik rozpoczyna akcję Ruchu

47. min

Szczepan już aktywny na prawej stronie, ograny Głowacki, wrzutka z narożnika boiska, ale w powietrzu jest Marciniak

46. min

Bez zmian na drugą odsłonę. Wznawiają grę Niebiescy

Gol Kacpra Michalskiego i Ruch prowadzi z ŁKS-em 1:0.

45+3. min

Za mocne dośrodkowanie Mokrzyckiego. Zaczyna Bielecki

45+2. min

Zapędził się lewym skrzydłem Wójtowicz. Zaczynają budowę akcji przyjezdni. Przewinienie na Janczukowiczu daje rzut wolny z niezłej odległości na wrzutkę

45+1. min

Ruszył kolejny raz Szczepan, oszukał w starciu Marciniaka, miał szansę na strzał, który jednak zupełnie mu nie wyszedł. Statystykę poprawił Bobek. W kontrataku uderzył Hoti, ale o tej próbie chciałby jak najszybciej zapomnieć. Trzy minuty dorzucone do pierwszej połowy

45. min

Szczepan miękko na Letniowskiego, pomocnik zabawił się ze stoperami ŁKS-u, lecz oddał strzał nad bramkę a dodatkowo był na spalonym!

44. min

Zebrał piłkę Szczepan, ale Letniowski nie poszedł w tempo za akcją i rozczarował Starzyńskiego, w kontrataku Śliwa, lecz znowu umiejętnie blokują dostęp w szestnastkę chorzowianie

43. min

Sytuacyjne uderzenie Letniowskiego z dystansu, niebezpieczny rykoszet od Marciniaka i Monsalve, jednak wyciągnął się i odbił piłkę Bobek!

42. min

Starzyński dośrodkowuje, oddalają łodzianie, dogrywa jeszcze Szymański, lecz również na miejscach podopieczni Kazimierza Moskala

41. min

Wójtowicz zebrał wybijaną piłkę w polu karnym ŁKS-u, zatańczył z defensorami, ale próba strzału zablokowana na rzut rożny

40. min

Zgranie na dalszym słupku, strzał Monsalve nie znajduje drogi do siatki, poprawia z dalszej odległości Ramirez, lecz znakomicie interweniuje Bielecki! Wrzutka Szeligi po ziemi także mija pole karne!

39. min

Ramirez doskonale do Śliwy, zamarkowany strzał, uderzenie lewą nogą, ale jest w porę Sadlok, kolejna próba, budowa akcji i wywalczony korner

38. min

Ramirez na lewej stronie, zwód do środka, strzał prawą nogą od razu zablokowany przez Kasolika

37. min

Przecięte prostopadłe zagranie Szeligi, błyskawiczna destrukcja każdej próby ataku Rycerzy Wiosny

36. min

Starzyński na obieg do Wójtowicza, zblokowana wrzutka, ale wciąż w posiadaniu gospodarze

35. min

Kolejne dośrodkowanie Głowackiego, zostawił nogę Swędrowski, następna próba leci już za linię końcową

34. min

Koronkowa akcja ŁKS-u, wyłożenie futbolówki przez Głowackiego do Szeligi, który z dziesiątego metra posyła piłkę nad poprzeczkę!

33. min

Świetne dogranie na nogę Szeligi, który trafia do siatki, lecz wcześniej był na pozycji spalonej

32. min

Wkracza w pole karne Szeliga z Mokrzyckim, próba przyjęcia na klatkę piersiową, ale piłka już szybko odskakuje. Kolejna akcja i jest faul Szymańskiego na żółtą kartkę oraz rzut wolny

31. min

Szybka akcja Łódzkiego Klubu Sportowego, Janczukowicz otrzymał zwrotną piłkę przed polem karnym, uruchomił Głowackiego, który w biegu przegrał pojedynek z Kasolikiem

30. min

Swędrowski do Letniowskiego, ten chwilowo zblokowany, rozciągnięcie na Wójtowicza, groźna wrzutka, próbował obrócić się do uderzenia Michalski, ale pilnowali go rywale

29. min

Napastnik łodzian nie jest w stanie kontynuować gry. Na boisko wchodzi Śliwa

28. min

Ponownie po jednym ze starć z Kasolikiem ucierpiał Tejan

27. min

Krótkie rozegranie i natychmiastowe przejście do ataku pozycyjnego. Odbiór ŁKS-u, akcja wszerz, dośrodkowuje nisko Głowacki, ale na miejscach defensorzy miejscowych

26. min

Strata Marciniaka, ofensywne wejście Kasolika, który obija Szeligę, przez co jest rzut rożny

25. min

Niecelnie podawał Szymański. Gra robi nam się coraz bardziej szarpana

24. min

Niepilnowany przed polem karnym Szczepan, ale nie opanowała futbolówki do strzału dziewiątka Ruchu

23. min

Odnajduje się za drugim razem Wójtowicz, ale posyła dośrodkowanie wprost w ręce Bobka

22. min

Wznowili grę Niebiescy. Długa piłka od Sadloka nie dotarła do Wójtowicza

21. min

Rozegranie piłki przez łodzian, blisko pomyłki Monsalve, ale nabity został Szczepan, po przyspieszeniu przyjezdnych Tejan z własnej winy zderzył się z Kasolikiem

20. min

Szymański pokonuje Glapkę w środku pola, druga próba przez Szeligę, który schodzi na lewą nogę, lecz uderza bardzo niecelnie

19. min

Hoti przecenił możliwości Głowackiego w ataku ŁKS-u, wznowi od bramki Bielecki

18. min

Świetne zgranie Tejana do Ramireza, rozciągnięcie na prawą stronę, ale Glapka nie zrozumiał się z Szeligą

17. min

Kontra gospodarzy. Starzyński posyła wysokie podanie na lewą stronę do Wójtowicza, któremu nie udało się opanować piłki

16. min

Wyrzut futbolówki z autu na wysokości pola karnego, zastawia się Szczepan, dogrywa spod linii końcowej, strzał napędzonego Michalskiego broni jeszcze Bobek, ale z najbliższej odległości wahadłowy Ruchu dokończył dzieła!

15. min

Dośrodkowuje Starzyński, piłka trafia na głowę obrońcy gości

14. min

Opanował Starzyński, przyspieszył akcję Letniowski i po wymianie ze Szczepanem i Michalskim dał się sfaulować, kolejny stały fragment gry

13. min

Pognał skrzydłem Wójtowicz, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Zmiana strony do Michalskiego, ostre dogranie na głowę Szczepana, który nieco odchylony nie dał rady oddać czystego strzału na bramkę!

12. min

Wyjaśniają sytuację na bliższym słupku po dalekim wyrzucie defensorzy ze Śląska. W ataku pozycyjnym zostaje jednak ŁKS

11. min

Ramirez oddaje strzał, paruje go za linię boczną Bielecki

10. min

Wysoki pressing Ruchu. Z niepewnego rozegrania chciał skorzystać Szczepan, ale został uprzedzony przez Glapkę

9. min

Głęboka wrzutka Sadloka, piąstkuje Bobek. Kolejne dośrodkowanie przeciągnięte. Na lewej stronie jest jeszcze Szymański, ale Letniowski za mocno wypuszczał Wójtowicza

8. min

Strata Hotiego na własnej połowie, próbuje przebić się w szesnastkę z piłką Szczepan, lecz zostaje otoczony. Michalski wywalczył za to rzut rożny

7. min

Ponowne przewinienie, tym razem na wysokości pola karnego, piłkę znów ustawia Starzyński, ale dośrodkowuje fatalnie. Boczna siatka i z piątego metra gra Bobek

6. min

Dogranie Sadloka przerywa Monsalve, zostają w posiadaniu chorzowianie

5. min

Mokrzycki fauluje Swędrowskiego, kartka, rzut wolny i dobra okazja na wrzutkę dla Niebieskich

4. min

Wysokie przejęcie Glapki, rajd prawą stroną Mokrzyckiego, ale dośrodkowanie po ziemi wyłapane przez Bieleckiego

3. min

Budowa akcji przez ŁKS. Dłuższe zagranie Szeligi na Janczukowicza, ale nie nadążył ofensor gości

2. min

Naciskany Głowacki, musiał oddalić piłkę od własnego pola karnego Marciniak

1. min

Damian Sylwestrzak daje znak do rozpoczęcia spotkania - od środka przyjezdni

Pełno na trybunach, piłkarze wychodzą już na murawę

Skład, który desygnował na piątkowy mecz Jarosław Skrobacz:

W takim ustawieniu zaprezentuje się zespół Kazimierza Moskala:

Drugą kolejkę sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy rozpocznie starcie beniaminków. Ruch Chorzów, który awansował do elity po wygranych barażach podejmuje w Gliwicach triumfatora rozgrywek pierwszej ligi - ŁKS Łódź. Obie ekipy nie zapunktowały na start, więc możemy liczyć na duże emocje.