Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Cenny remis pod ...

W 14. kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Zagłębia zremisowali bezbramkowo  w Krakowie z Wisłą. W tym ciekawym, momentami dramatycznym spotkaniu, sosnowiczanie mieli swoje sytuacje, ale skończyło się wynikiem 0:0. W następnej kolejce rywalem Zagłębia na ArcelorMIttal Park będzie Arka Gdynia.

Wisła Kraków – Zagłębie - Figure 1
Zdjęcia ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Wisła: Raton – Szot, Uryga, Colley, Junca (82′ Sapała) – Villar (60′ Baena), Carbo, Gogół (82′ Wiśniewski), Goku (76′ Olejarka) – Rodado – Sobczak (60′ Alfaro). Trener: Radosław Sobolewski Zagłębie: Kos – Jończy, Rozwandowicz (K), Bykow (26′ Machała) – Ryndak, Bonecki (65′ Guezen), Karwot, Ziemann – Zielonka (88′ Bębenek), Biliński (65′ Fabry), Valencia.

Trener: Artur Derbin

Sędziuje: Patryk Gryckiewicz z Torunia Żółte kartki: Gogół – Karwot, Machała, Valencia, Guezen Widzów: 14 269 uprawnionych

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!+

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia po raz kolejny Dawid Ryndak, autor bramki w meczu pucharowym z Górnikiem Zabrze. Z powodu kontuzji brakuje m.in. Klupsia, Camary, Dalicia, Pavicia i Matyni.

2′ Pierwszy rzut rożny dla Wisły. Nasi obrońcy pewnie wyjaśnili sytuację i wypychając rywali poza obręb pola karnego.

3′ Trybuny wrogo nastawione do naszych piłkarzy. Cały czas słyszymy wulgarne hasła pod adresem sosnowieckiego klubu.

7′ Po rzucie wolnym Meika Karwota obrońcy Wisły wybili piłkę na róg.

7′ W efekcie sprytnie wykonanego przez Karwota rzutu rożnego bramkarz Wisły z trudem wypiąstkował piłkę, atakowany jeszcze przez Zielonkę

12′ Groźny strzał z pola karnego jednego z wiślaków zblokowany przez Rozwandowicza.

12′ Po rzucie rożnym Wisły piekielnie mocno uderzył Dawid Szot. Mateusz Kos złapał piłkę w ostatniej chwili na linii bramkowej. Kibice Wisły podnieśli krzyk, ale piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

16′ Po raz kolejny uderza Dawid Szot, tym razem z dalszej odległości. Piłka w bezpiecznej odległości ominęła prawy słupek bramki Kosa.

18′ I znowu Szot w głównej roli. Tym razem uderzał głową, ale piłka znalazła się w rękach naszego bramkarza.

23′ W trakcie interwencji kontuzji mięśniowej doznał Ołeksij Bykow. Za chwilę zastąpi go Machała.

34′ Żółtą kartkę za faul obejrzał Meik Karwot. To był czwarty kartonik Meika w tym sezonie, więc w meczu z Arką czeka go pauza.

40′ Po dokładnej centrze Karwota Dawid Ryndak znalazł się w niezłej sytuacji, ale próbując kiwać rywala stracił piłkę. Szkoda!

42′ Marnujemy 100-procentową okazję! Idealne podanie Machały do Valencii nie zakończyło się golem. Joel był w sytuacji sam na sam, ale jego strzał obronił Raton.

44′ Z rzutu wolnego z 20 metrów strzelał Szymon Sobczak, ale Mateusz Kos fantastycznie wybił futbolówkę na róg.

45+3. Arbiter Patryk Gryckiewicz zakończył I połowę meczu w Krakowie. Szkoda sytuacji Valencii, który nie wykorzystał idealnej okazji…

46′ Rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian!

47′ W trudnej sytuacji, z kąta, strzelał Szymon Sobczak, jednak Mateusz Kos pewnie złapał piłkę.

54′ W polu karnym Wisły spore zamieszanie, z którego próbował skorzystać Maks Rozwandowicz. Jego strzał zablokowali jednak obrońcy.

58′ Sprzed pola karnego wypalił Roman Goku. Piłka wysoko ponad naszą bramką.

62′ Mocny strzał w środek bramki w wykonaniu Carbo złapał Kos.

71′ W dogodnej sytuacji był rezerwowy Baena, który jednak uderzył fatalnie, daleko od bramki. Po prostu kopnął w ziemię…

74′ Guezen uderzał dwukrotnie – najpierw lewą (cudem nogą obronił Raton), później prawą nogą, jednak bezskutecznie.

90+4. Koniec meczu w Krakowie i 0:0. Mamy 1 punkt wyszarpany Wiśle po naprawdę ciężkim meczu.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* Mecze ligowe tych drużyn mają bogatą historię, a Wisła jest czwartym zespołem, z którym Zagłębie najczęściej rozgrywało swoje spotkania o ligowe punkty.

* W trakcie sezonu 2018/19 oba kluby spotkały się z sobą aż 3-krotnie (2 razy w grupie spadkowej w Sosnowcu) i Wisła ani razu nie pokonała sosnowiczan. W Krakowie był remis 2:2, na Ludowym Zagłębie wygrywało 4:1 (kapitalny mecz Żarko Udovicicia) i 2:1. Niestety, już na poziomie Fortuna 1. Ligi, w sezonie 2022/23 przegraliśmy jesienią ubiegłego roku 1:2 z Wisłą na Ludowym. Oba gole dla rywali zdobył Luis Fernandez, dla nas trafił Szymon Pawłowski. Obu tych graczy nie ma już w Wiśle i Zagłębiu.

* Z nimi graliśmy najczęściej w lidze: 1. Ruch Chorzów 80 2. ŁKS Łódź 80 3. Górnik Zabrze 75 4. Wisła Kraków 73 5. Legia Warszawa 72