W dziesiątkę pokonujemy Miedź! - Wisła Płock S.A.

7 dni temu
Wisła Płock – Miedź

W dziesiątkę pokonujemy Miedź!

W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi Wisła Płock pokonała Miedź Legnica 2:1 (0:1). Tuż przed przerwą dla gości trafił Wiktor Bogacz, w 47. minucie wyrównał Marcus Haglind-Sangre, a w 57. wynik ustalił Emile Thiakane. Nafciarze kończyli mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Łukasza Sekulskiego z 53. minuty.

Początkowe fragmenty spotkania można uznać za całkiem ciekawe. Już w czwartej minucie mogło i nawet powinno być 1:0 dla gości, kiedy zbyt naiwne podanie Fryderyka Gerbowskiego pod naszym polem karnym przejął Iban Salvador, który dograł na pustą bramkę do Wiktora Bogacza, a ten na wślizgu nie trafił dobrze w piłkę. Za chwilę po drugiej stronie boiska na strzał z 20 metrów zdecydował się Emile Thiakane, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji. Miedź natomiast stworzyła dwie groźne sytuacje – najpierw w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Gradeckim piłkę w siatce umieścił Bogacz, ale wcześniej wyraźnie spalił, a następnie po przechwycie w środku pola dynamicznie w nasze pole karne wszedł Iwo Kaczmarski, którego wślizgiem w porę zablokował Marcus Haglind-Sangre. W odpowiedzi ponownie na bramkę Jakuba Mądrzyka uderzał Thiakane i tym razem bramkarz legniczan zmuszony był do interwencji. Po niemal kwadransie gry w trudnej sytuacji wyraźnie przestrzelił Marcin Biernat, a później tempo gry nieco zwolniło, chociaż obie strony starały się atakować. W 18. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Antonika mogło zaskoczyć Gradeckiego, ale ten zachował czujność i wypiąstkował dokręcającą się piłkę. Później adresata nie znalazła wcinka Ivana Salvadora (zdaje się, że Gwinejczyk mógł sam zdecydować się na uderzenie), a po drugiej stronie zbyt głęboko z rzutu wolnego centrował Mateusz Szwoch. Przed upływem pół godziny gry blisko doskoczenia do dośrodkowania Gerbowskiego był Fabian Hiszpański, a na następną groźniejszą sytuację czekaliśmy do 38. minuty, kiedy niezłe podanie w pole karne otrzymał Bogacz, ale mając ostry kąt do strzału został skutecznie zatrzymany przez Haglinda-Sangre i Gradeckiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy minimalnie głową pomylił się Jarosław Jach, a w odpowiedzi goście otworzyli wynik meczu, kiedy do naszej bramki przed samym gwizdkiem trafił wreszcie Bogacz.

Po przerwie na boisku w miejsce Gerbowskiego zameldował się Kocyła. Tak jak pierwsza połowa zakończyła się bramką, tak w zasadzie druga się nią rozpoczęła. Dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego na raty wykorzystał w 47. minucie Marcus Haglind-Sangre. Po kilku chwilach na boisku doszło do sprzeczki zawodników obu drużyn, a w jej trakcie dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną obejrzał Łukasz Sekulski. Grający w dziesiątkę Nafciarze wyszli na prowadzenie w 57. minucie! Dobry strzał z rzutu wolnego Mateusza Szwocha zdołał odbić Mądrzyk, ale wobec dobitki Emila Thiakane był już bezradny, a Senegalczyk tym samym zdobył swoje pierwsze trafienie w niebiesko-biało-niebieskich barwach. W kolejnych minutach gra nieco się zaostrzyła i była pełna fauli oraz rwanej gry. Na kwadrans przed końcem dwukrotnie interweniował Gradecki, a na mogącą zaskoczyć przeciwnego golkipera próbę z kilkudziesięciu metrów zdecydował się Jach. Później jeszcze ponad bramką przymierzył Jurich Carolina, a z próbami dośrodkowań Miedzi radziła sobie defensywa Nafciarzy lub lądowały one w bezpiecznych rękach Gradeckiego. Mimo aż sześciu doliczonych minut płocczanie nie dopuścili rywali do czystej sytuacji i do końca neutralizowali zagrożenie pod swoją bramką, sięgając ostatecznie po wypracowane zwycięstwo.

Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają na wyjeździe w poniedziałek 29 kwietnia o 18:00. Ich przeciwnikiem w 30. kolejce Fortuna 1 Ligi będzie Chrobry Głogów. Z kolei na ORLEN Stadionie spotkamy się 2 maja o 15:00, kiedy podejmiemy Motor Lublin.

Wisła Płock – Miedź Legnica 2:1 (0:1)

0:1 – Wiktor Bogacz 45+1’

1:1 – Marcus Haglind-Sangre 47’

2:1 – Emile Thiakane 57’

WPŁ: 99. Bartłomiej Gradecki, 2. Marcin Biernat, 14. Mateusz Szwoch, 16. Fabian Hiszpański (80', 4. Adam Chrzanowski), 19. Émile Thiakane (80', 53. Jesper Westermark), 20. Łukasz Sekulski (C), 21. Igor Drapiński, 24. David Niepsuj, 32. Fryderyk Gerbowski (46', 9. Dawid Kocyła), 33. Jarosław Jach, 44. Marcus Haglind-Sangré.

MIE: 39. Jakub Mądrzyk, 6. Andrzej Niewulis, 8. Tarsicio Aguado Arriazu, 17. Michael Kostka (63', 24. Szymon Zalewski), 22. Iwo Kaczmarski (63', 59. Mehdi Lehaire), 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijušković (C), 37. Wiktor Bogacz (70', 10. Krzysztof Drzazga), 66. Iban Salvador Edu, 87. Ruben Hoogenhout, 98. Kamil Antonik (82', 95. Marcel Mansfeld).

Żółte kartki: Jach, Gerbowski, Hiszpański, Sekulski (dwie), Tomczyk (na ławce), Szwoch, Niepsuj, Westermark, Drapiński – Hoogenhout, Carolina, Aguado, Kaczmarski, Lehaire.

Czerwona kartka: Łukasz Sekulski (53’, za dwie żółte).