Kompromitacja Manchesteru United! Szok. Pierwszy taki blamaż w ...

9 gru 2023
United

Manchester United przegrał w sobotnim starciu 16. kolejki Premier League z Bournemouth aż 0:3. Było to fatalne spotkanie w wykonaniu piłkarzy Erika ten Haga, zwłaszcza formacji defensywnej, która popełniła skandaliczne błędy. Dodatkowo portal OptaJoe poinformował, że była to pierwsza taka porażka w historii występów klubu w rozgrywkach Premier League.

Manchester United dość przeciętnie spisuje się w ostatnim czasie. Nie dość, że totalnie zawodzi w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w których zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli grupy A, to potrafi również skompromitować się w Premier League. Mimo że w piątek 8 grudnia Erik ten Hag otrzymał nagrodę za najlepszego trenera ligi w listopadzie (trzy zwycięstwa, zero remisów i porażek), to niezbyt długo trwała jego radość.

Ogromna wpadka Manchesteru United. Co za błędy formacji defensywnej

Zupełnie nie tak piłkarze ten Haga wyobrażali sobie sobotnie starcie. Już w 5. minucie Andre Onana musiał wyciągać futbolówkę z bramki po raz pierwszy, kiedy do siatki po fatalnym błędzie defensywy trafił Dominic Solanke. Nie dość, że gospodarze nie byli w stanie udokumentować przewagi na murawie (73 proc. posiadania piłki), zdobywając wyrównującą bramkę, to ich szanse z każdą kolejną minutą były coraz mniejsze.

W 58. minucie szkoleniowiec Andoni Iraola postanowił dokonać zmiany i wprowadzić na murawę zamiast Antoine'a Semenyo Philipa Billinga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ 10 minut później pomocnik wpisał się na listę strzelców, bardzo łatwo gubiąc kryjącego go Sergio Reguilona. "Nie ma żadnego strachu, nie ma żadnego zwątpienia. Wszystko jest pod kontrolą" - relacjonowali komentatorzy Viaplay.

Nie minęło pięć minut, a było już 3:0. Tym razem dogranie z rzutu rożnego Marcusa Taverniera perfekcyjnie wykorzystał Marcos Senesi, który wygrał pojedynek w powietrzu z Harrym Maguirem i ustalił wynik starcia.

Portal OptaJoe poinformował, że sobotnia porażka była pierwszą w historii występów klubu w Premier League na Old Trafford różnicą co najmniej trzech goli, z drużyną będącą w dolnej części tabeli. Dzięki temu zwycięstwu Bournemouth awansowało na 13. lokatę.

Manchester United - Bournemouth 0:3 (0:1)

Gole: Solanke (5'), Billing (68'), Senesi (73')

Po 16 kolejkach Premier League piłkarze Erika ten Haga zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Liderem jest Liverpool (37 pkt), który wyprzedza Arsenal (36 pkt) i Aston Villę (32 pkt). Ich najbliższe ligowe spotkanie odbędzie się w niedzielę 17 grudnia, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Liverpoolem. Pięć dni wcześniej czeka ich za to kluczowe starcie LM z Bayernem Monachium.