Lautaro Martinez bohaterem Interu [WIDEO]

28 sty 2023

Lautaro Martinez

Lautaro Martinez fot. PressFocus

Inter Mediolan nie bez problemów wywalczył pełną pulę w starciu 20. kolejki Serie A z Cremonese (2:1). Bohaterem Nerazzurrich został Lautaro Martinez, który okrasił występ dwoma golami.

Inter Mediolan zaliczył 13. zwycięstwo w sezoniePodopieczni Simone Inzaghiego w pokonanym polu pozostawili CremoneseCzerwona latarnia rozgrywek wciąż jest bez zwycięstwa w lidze włoskiejInter wywiózł pełną pulę z Cremony

Inter Mediolan przystępował do sobotniej potyczki, chcąc za wszelką cenę zwyciężyć i w dobrych nastrojach przystąpić do derbów z Milanem. Cremonese miało natomiast nadzieję, że sprawi niespodziankę w rywalizacji z wicemistrzami Włoch.

Goście od pierwszych fragmentów rywalizacji rzucili się na swoich rywali. 10 minut rywalizacji upłynęło pod znakiem absolutnej dominacji Nerazzurrich, którzy nie dali rywalom wyjść z własnego pola karnego. Nieoczekiwanie jednak na prowadzenie wyszło Cremonese. Bramkę w 11. minucie po kapitalnym strzale zdobył David Okereke i mieliśmy niespodziankę w Cremonie.

Mediolańczycy stosunkowo szybko otrząsnęli się po starcie gola. Już w 21. minucie bramkę na 1:1 zdobył Lautaro Martinez, dobijając strzał Edina Dzeko. Argentyńczyk jeszcze przed przerwą próbował zdobyć bramkę na 2:1, ale kapitalnie spisywał się bramkarz Marco Carnesecchi.

Lautaro Martinez po ponad godzinie gry zmusił natomiast po raz drugi do kapitulacji golkipera czerwonej latarni rozgrywek. Jednocześnie dzięki dubletowi mistrza świata Inter mógł cieszyć się z odniesienia trzynastego zwycięstwa w sezonie. W następnej kolejce ligowej drużyna Davide Ballardiniego zagra z Romą, a Czarno-niebiescy zmierzą się z Milanem.