CELLFAST WILKI Krosno z pierwszym zwycięstwem w PGE ...

28 kwi 2023

W czwartek odbył się przełożony mecz 2. rundy PGE Ekstraligi. CELLFAST WILKI Krosno podejmowały u siebie FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 50:40, a Juniorem Meczu został Krzysztof Sadurski.

Emocje było widać, już od pierwszego biegu. Inauguracyjna gonitwa dnia została przerwana. Jason Doyle dostał ostrzeżenie za utrudnianie startu. W drugiej odsłonie tego wyścigu goście zwyciężyli podwójnie. Juniorzy CELLFAST WILKI Krosno odrobili straty i po dwóch biegach był remis. W kolejnych dwóch wyścigach dominowali gospodarze.

W drugą serię startów lepiej weszli podopieczni Roberta Sawiny. Jednak już w siódmym wyścigu gospodarze wygrali podwójnie.

W ósmej gonitwie dnia zaciętą walkę o dwa punkty stoczyli Andrzejs Lebedevs z Emilem Sajfutdinowem. Górą był żużlowiec przyjezdnych. Pierwszy na linii mety zameldował się Wiktor Lampart. W dziesiątym biegu Mateusza Świdnickiego zastąpił Krzysztof Sadurski. Junior gospodarzy do samego końca musiał bronić się przed atakami Roberta Lamberta. Ostatecznie wyścig zakończył się podwójnym zwycięstwem CELLFAST WILKÓW Krosno.

Jedenasty bieg został przerwany. Na tor upadł Patryk Dudek bez kontaktu z przeciwnikiem. Żużlowiec gości został wykluczony. W powtórce osamotniony Lampart nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. W trzynastym biegu gospodarze świetnie wyszli ze startu. W pogoń za nimi rzucił się Emil Sajfutdinow. Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń na ”kresce” wyprzedził Łotysza.

W czternastej gonitwie dnia niezwykłą szarżą popisał się Emil Sajfutdinow wyprzedzając duet gospodarzy. Miejscowi już w przedostatnim przypieczętowali swoje zwycięstwo w meczu.

W zespole CELLFAST WILKÓW najskuteczniejszym żużlowcem był Jason Doyle (12). W drużynie  FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń najwięcej punktów zdobył Emil Sajfutdinow (16+1).