Jakub Jędrasik zadebiutował w Legii Warszawa

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław

Legia Warszawa wygrała 3:1 ze Śląskiem Wrocław w ostatniej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2022/23. Dwa gole strzelił Rafał Augustyniak, a jedno trafienie dołożył Maciej Rosołek.

Przyjezdni od pierwszej minuty postawili trudne warunki i w 8. minucie otworzyli wynik spotkania. Erik Exposito uderzył technicznie i nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi. W kolejnych minutach formę bramkarza Legii sprawdził Yeboah. Tobiasz dwukrotnie fantastycznie się spisał. W 19. minucie Josue oddał niebezpieczny strzał na bramkę rywali, ale został on zablokowany. Poprawka Bartka Slisza była niecelna. Legioniści szukali wyrównania. Maik Nawrocki przestrzelił głową, a Maciej Rosołek przegrał próbę z Leszczyńskim. W 37. minucie legioniści dopięli swego. Rafał Augustyniak uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od nogi przeciwnika i wpadła do siatki. Legioniści poszli za ciosem. W 40. minucie Josue nie zdołał pokonać Leszczyńskiego, ale w 44. - po podaniu Bartka Slisza - dokonał tego z kilku metrów Maciej Rosołek. Chwilę wcześniej Tobiasz wygrał starcie oko w oko ze Schwarzem, ale zawodnik Śląska był na spalonym.

Po zmianie stron legioniści potwierdzili swoją przewagę. W 49. minucie Rafał Augustyniak wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Josue i zdobył swoją drugą bramkę. Po piętnastu minutach bliski dubletu był też Maciej Rosołek, lecz jego strzały zostały dwukrotnie zablokowane. W drugiej połowie swoją dobrą formę potwierdził też Kacper Tobiasz, który wybronił wszystkie próby drużyny z Wrocławia. W samej końcówce głową przestrzelił Blaz Kramer.

Legia Warszawa zakończyła sezon 2022/23 z 66 punktami i zajęła drugie miejsce w ligowej stawce. Po zakończeniu spotkania na stadionie miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie - Josue Pesqueira ogłosił kibicom przedłużenie kontraktu na kolejny sezon.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)

Gole: Augustyniak (37’), Rosołek (44’),  - Exposito (8’)

Żółte kartki: Ribeiro (41’), Jędrzejczyk (55’), Josue (76’) - Schwarz (30’)

Legia Warszawa: Tobiasz - Nawrocki (Jędrzejczyk 45’), Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Slisz (Sokołowski 65’), Josue, Strzałek, Baku - Muci (Kramer 65’), Rosołek (Jędrasik 88’)

Rezerwowi: Hładun, Kramer, Pich, Kharatin, Sokołowski, Carlitos, Rose, Jędrzejczyk, Jędrasik

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Konczkowski, Bejger, Verdasca (Poprawa 79’), Garcia - Yeboah, Szchwarz (Łyszczarz 87'), Rzuchowski (Olsen 65’), Leiva (Jastrzembski 78’), Samiec-Talar (Szwedzik 78’) - Exposito

Rezerwowi: Szromnik, Pawelec, Olsen, Jastrzembski, Szwedzik, Zylla, Bałdyga, Łyszczarz, Poprawa