Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w ...

8 dni temu

Magda Linette pokonała włoską tenisistkę Elisabettę Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4 w meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Madrycie. Następną rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem drugim - Aryna Sabalenka.

Linette - Figure 1
Zdjęcia polsatnews.pl

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla polskiej tenisistki. Już pierwszy gem padł łupem Elisabetty Cocciaretto przy serwisie Magdy Linette. Obie zawodniczki nie popełniały wielu błędów, ale szybko rozstrzygały poszczególne wymiany na swoją korzyść. Pierwszy dłuższy gem oraz premierowy break-point dla Polki przypadł na czwartą odsłonę spotkania, ale po wyczerpującym boju górą była Włoszka.

Coraz lepsza gra Linette dawała jej szansę na powrót w tym secie. Gładkie zwycięstwo przy własnym serwisie, a następnie przełamanie pozwalało wierzyć na przełom. Niestety - trzy kolejne gemy to pomyłki Polki i lepsza gra Włoszki, co poskutkowało wynikiem 3:6 i wygranym pierwszym setem dla faworytki tego spotkania.

W drugim secie ponownie oglądaliśmy raczej krótkie wymiany, ale to piąty gem okazał się decydujący dla losów całej partii. Wówczas rywalkę z Włoch przełamała Linette, po czym dołożyła kolejny gem przy własnym serwisie i wyraźnie wykorzystała słabszą dyspozycję Cocciaretto. Włoszka wróciła jeszcze do gry przełamując przy stanie 5-3, ale to było zbyt mało. Linette zwyciężyła w drugiej partii i wyrównała stan gry.

Trzecią partię świetnie rozpoczęła Linette, która kontynuowała dobrą passę i po szybkim przełamaniu przystąpiła pewnie do drugiego gema, aby... dać się przełamać rywalce. W końcu jednak to Polka przechyliła szalę na swoją korzyść i zwyciężyła w tym secie oraz całym spotkaniu po trzech partiach. Jej następną rywalką będzie Aryna Sabalenka.

Magda Linette - Elisabetta Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4