Kto był najlepszy w styczniu? Zagłosuj na zawodnika miesiąca ...

29 sty 2024
Manutd

Za nami piłkarski styczeń 2024, więc trzeba wybrać najlepszego gracza Manchesteru United. Pomimo tylko trzech spotkań kilku podopiecznych Ten Haga wyróżniało się na angielskich boiskach. Redakcja ManUtd.pl z tej okazji nominowała czterech zawodników pierwszego zespołu. Nimi są: Rasmus Hojlund, Kobbie Mainoo, Bruno Fernandes oraz Diogo Dalot. Głos można oddać poniżej.

ZAGŁOSOWAC MOŻESZ TUTAJ

Kobbie Mainoo (spotkania – 3, gole – 1, asysty – 0)

Wychowanek Manchesteru United miał świetne wejście w miesiąc, gdyż w pucharowym starciu z Wigan zdominował środek pola. Raz zatrzymał on rywala przed oddaniem strzału z dobrej pozycji, czym uratował swój zespół. Dodatkowo miał on osiem skutecznych odbiorów, dziesięć wygranych pojedynków o piłkę na szesnaście oraz 96% skuteczności w rozgrywaniu piłki.

Mainoo zaliczył małe potknięcie się w ligowym zremisowanym meczu z Tottenhamem. Miał on problem z bardziej doświadczonymi rywalami w środku pola. Zanotował on aż dwanaście strat na 45 kontaktów, miał tylko 74% skuteczności podań i 50% wygranych starć o futbolówkę.

W ostatnim meczu stycznia został on wystawiony nieco wyżej, gdyż do kadry wrócił Casemiro. Zdobył on swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce, zanotował jedno kluczowe podanie, miał 87% skuteczności podań, lecz ponownie wygrał tylko 50% starć o piłkę. Dodać można, że tym razem na 42 kontakty zanotował tylko pięć strat.

Bruno Fernandes (spotkania – 3, gole – 2, asysty – 0)

Kapitan Manchesteru United swoje najlepsze starcie w styczniu zaliczył na samym początku miesiąca. Fernandes w pojedynku z Wigan Athletic wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie, gdyż pewnie wykorzystał rzut karny, który sam wykorzystał. Pochwalić się on może również dwiema wypracowanymi okazjami bramkowymi, sześcioma kluczowymi podaniami oraz 88% skutecznością podań.

Pojedynek z “Kogutami” był średnio udany dla niego. Miał on tylko jedno kluczowe podanie, 61% skuteczności podań, a jego dwa strzały nie zagroziły bramce Tottenhamu. Przegrał on też ponad 50% pojedynków o piłkę.

Swoją drugą bramkę w tym miesiącu zdobył w meczu z Newport County. Otworzył on wynik już w 7. minucie. Dwukrotnie uderzał on jeszcze celnie na bramkę, dwa inne jego strzały były blokowane i miał jedno kluczowe podanie. Skuteczność podań na poziomie 75%.

Diogo Dalot (spotkania – 3, gole – 1, asysty – 1)

Jedyny przedstawiciel formacji defensywnej w tym zestawieniu. Zagrał on we wszystkich spotkaniach “Czerwonych Diabłów” w styczniu, a swoją udaną passę rozpoczął już w pierwszym meczu z Wigan. Popisał się on wtedy świetnym uderzeniem zza pola karnego po podaniu Rashforda. Zaliczył on też dwa kluczowe podania.

W meczu z Tottenhamem co prawda nie wpisał się on na listę strzelców lub osób asystujących przy bramkach. W głównej mierze odgrywał on rolę w defensywie, gdzie spisał się bardzo dobrze. Był on najwyżej ocenionym graczem formacji obronnej w tym spotkaniu. Wygrał on dziewięć pojedynków o piłkę, raz uratował on zespół przed stratą bramki oraz zablokował dwa inne uderzenia.

Natomiast w ostatnim pojedynku z Newport County asystował on przy bramce Kobbie Mainoo. Oprócz asysty nie wyróżnił się on znacząco w tym starciu, który można po prostu nazwać przeciętnym.

Rasmus Hojlund (spotkania – 3, gole – 2, asysty – 1)

Odmiennie od reszty stawki miał on problem na samym początku miesiąca. W starciu z Wigan Athletic zmarnował on dwie 100% sytuacje. W jednym przypadku przestrzelił tuż przed pustą bramką, a drugim razem trafił w poprzeczkę. Jego rywale byli też lepsi tego dnia, gdyż wygrał tylko pięć z dwunastu pojedynków o piłkę.

Duńczyk był za to bohaterem drużyny w meczu z Tottenhamem. Był on sercem formacji ofensywnej tego dnia. Otworzył on wynik starcia już w 3. minucie. Następnie w 40. minucie asystował on przy trafieniu Marcusa Rashforda na 2:1. Bramka była jedynym celnym uderzeniem tego dnia.

Ostatnie styczniowe starcie z Newport ponownie nie było łatwe dla młodego napastnika. Ponownie miał on problem w rywalizacji o piłkę z rywalami. Wygrał on znowu dwa z ośmiu starć. Miał on problem z odnalezieniem się na boisku tego dnia, a oddał tylko jeden celny strzał. W 94. minucie udało mu się wpisać na listę strzelców.