Lisandro Martinez powrócił do gry po przerwie | ManUtd.pl - Serwis ...

14 sty 2024
Manutd

W zremisowanym starciu ligowym z Tottenhamem fani Manchesteru United mieli jeden ogromny powód do radości. Po długiej nieobecności związanej z urazem do gry wrócił defensor Lisandro Martinez, który dotychczas był podstawowym wyborem Ten Haga.

Zgodnie z zapowiedziami Erika ten Haga do kadry meczowej w styczniu wrócili Casemiro oraz Lisandro Martinez. Jak na razie Brazylijczyk nie otrzymał szansy gry po kontuzji, lecz dostąpił tego drugi ze wspomnianych panów. Martinez pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania z Tottenhamem.

Na murawie zmienił on doświadczonego Jonny’ego Evansa, który tego dnia rozgrywał średnie zawody. Irlandczyk był jednym z winowajców przy bramce wyrównującej Tottenhamu na 2:2. Padła ona zaledwie 50 sekund po gwizdku wznawiającym grę po przerwie.

Martinez pauzował od połowy września, kiedy to ponownie odezwał się uraz, którego nabawił się jeszcze w poprzednim sezonie. Argentyńczyk doznał uszkodzenia stopy w meczu pucharowym z Sevillą w kwietniu. Przeszedł on operację, ominął koniec kampanii i wrócił do treningów podczas okresu przygotowawczego.

Jednakże we wrześniu przy nawrocie problemów zdrowotnych, okazało się, że musi on przejść jeszcze jeden zabieg. Tym razem trzeba trzymać kciuki, aby drugie podejście było wystarczające do wyeliminowania problemów defensora.