Finał Superpucharu Włoch: SSC Napoli - Inter Mediolan. Relacja ...

22 sty 2024

W finale Superpucharu Włoch SSC Napoli zmierzy się z Interem Mediolan. Kto okaże się lepszy? Relacja live i wynik na żywo meczu SSC Napoli - Inter Mediolan na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:00.

Napoli - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

W półfinale piłkarze Interu Mediolan wygrali z Lazio Rzym 3:0. W czwartek awans do finału wywalczyło natomiast Napoli Piotra Zielińskiego, które w takim samym stosunku pokonało Fiorentinę.

Broniący trofeum Inter, lider Serie A, odniósł w piątek gładkie zwycięstwo. Pierwszego gola strzelił w 17. minucie Francuz Marcus Thuram. Na początku drugiej połowy rzut karny wykorzystał Turek Hakan Calhanoglu, a wynik ustalił w 87. minucie Davide Frattesi.

Bohaterem Napoli okazał się natomiast wprowadzony w 81. minucie Alessio Zerbin. Niespełna 25-letni napastnik potrzebował kiludziesięciu sekund, aby podwyższyć na 2:0, a krótko potem - w 86. minucie - strzelił kolejnego gola, ustalając wynik.

W trakcie drugiej połowy (w 72.) na boisko wszedł również Zieliński, który opuścił ostatni ligowy mecz Napoli. Rezerwowym bramkarzem zwycięskiej ekipy w czwartek był tradycyjnie Hubert Idasiak.

Relacja live i wynik na żywo meczu SSC Napoli - Inter Mediolan na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:00.