Premier League: Pięć goli w Nottingham. Bruno Guimaraes ...

10 lut 2024

Pięć goli padło w meczu Premier League pomiędzy Nottingham Forest i Newcastle United. Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale to Sroku zadały decydujący cios. Bohaterem meczu był Bruno Guimaraes, który dał gościom wygraną 3:2.

Nottingham Forest – Newcastle - Figure 1
Zdjęcia Wirtualna Polska

Łukasz Witczyk 10 Lutego 2024, 21:31

Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Bruno Guimaraes

W Newcastle nadal marzą o tym, by Sroki znów zagościły w europejskich pucharach, ale sytuacja drużyny z meczu na mecz jest coraz trudniejsza. W sobotę zespół ten zmierzył się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Nottingham Forest i był zdecydowanym faworytem spotkania. Za gośćmi przemawiało dosłownie wszystko.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Po rozegraniu rzutu rożnego Kieran Trippier płasko dośrodkował w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzył Bruno Guimaraes. Zaskoczony siłą i precyzją uderzenia bramkarz gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję. Po 10 minutach było 1:0 dla Srok.

Po nieco ponad kwadransie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Po kontrze Morgan Gibbs-White dograł do Anthony'ego Elangi, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Z bramki wyszedł Martin Dubravka, ale gracz Nottingham Forest pokonał golkipera gości i na tablicy wyników był remis.

Tuż przed przerwą goście zadali kolejny cios. Tym razem Sven Botman dograł do Fabiana Schaera, który pokonał bramkarza. Sroki nie mogły jednak cieszyć się długo z prowadzenia. W szóstej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy remis gospodarzom dał Callum Hudson-Odoi. Do przerwy było 2:2.

Po zmianie stron to Newcastle United zadało decydujący cios. Bohaterem Srok był Bruno Guimaraes, który swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył w 66. minucie. Tym samym Newcastle United wygrało i wciąż ma szansę na europejskie puchary.

Nottingham Forest - Newcastle United 2:3 (2:2) 0:1 - Bruno Guimaraes 10' 1:1 - Anthony Elanga 26' 1:2 - Fabian Schaer 43' 2:2 - Callum Hudson-Odoi 45+6' 2:3 - Bruno Guimaraes 66' Premier League