Real Sociedad umacnia się w trójce. Debiut Depaya

22 sty 2023
Rayo – Real Sociedad

W La Liga do niespodzianki doszło w Barcelonie, gdzie Espanyol pokonał Betis. Po trzy punkty sięgnął Real Sociedad i umocnił się na 3. miejscu. Wygrało także Atletico, w którym zadebiutował Memphis Depay.

Michał Piegza 21 Stycznia 2023, 20:48

PAP/EPA / Zipi / Na zdjęciu: piłkarze Realu Sociedad

W La Liga na 3. pozycji umocnił się Real Sociedad. Drużyna z San Sebastian bez większych problemów komplet punktów wywiozła z wyjazdowej potyczki z Rayo Vallecano. Goście już w 1. połowie zdobyli dwie bramki i po zmianie stron dowieźli prowadzenie do końca.

Ważne punkty zdobył Espanyol 1:0 pokonując w Barcelonie Betis. Dzięki trzem punktom gospodarze uciekli z dołu ligi, natomiast goście mogą stracić miejsce w pierwszej szóstce.

Wysoko wygrało Atletico, które 3:0 pokonało beniaminka Real Valladolid. Gospodarze już do przerwy ustalili wynik gry. Kwadrans przed końcem w zespole z Madrytu zadebiutował Memphis Depay.

Rayo Vallecano - Real Sociedad 0:2 (0:1)
0:1 - Sorloth 15'
0:2 - Barrenetxea 36'

Espanyol Barcelona - Real Betis 1:0 (1:0)
1:0 - Braithwaite 43'

Atletico Madryt - Real Valladolid 3:0 (3:0)
1:0 - Morata 18'
2:0 - Griezmann 23'