Miami. Alcaraz pokonany przez Dimitrowa - Tenisklub

30 dni temu
Alcaraz

Podczas czwartkowej sesji wieczornej poznaliśmy ostatniego z ćwierćfinalistów męskiego turnieju w Miami. Został nim Grigor Dimitrow, który niespodziewanie pokonał Carlosa Alcaraza.

Przed starciem na Florydzie obaj tenisiści mierzyli się czterokrotnie, a doświadczony Bułgar wygrał tylko jedno z tych spotkań. Miało to miejsce w ostatnim z ich bezpośrednich pojedynków – w Szanghaju w 2023 roku.

Mecz, rozgrywany na głównej arenie turnieju, lepiej zaczął Grigor. 32-latek uzyskał przełamanie już w drugim gemie, a potem – po długiej walce – potwierdził tę przewagę obroną własnego podania. Oznaczało to, że prowadził już 3:0 i był na dobrej drodze do zwycięstwa w pierwszym secie.

Kolejne dwa gemy również były zacięte, ale ostatecznie wygrali je serwujący. Dimitrow uzyskał zatem rezultat 4:1. a następna część partii okazała się spokojniejsza. Zawodnicy wygrywali swoje serwisy z większym komfortem, a Alcaraz nie miał okazji do odrobienia strat. Przy stanie 5:2 dla rywala Hiszpan został przełamany po raz drugi, co spowodowało, że wyraźnie przegrał partię otwarcia.

W secie drugim pierwszy skuteczny cios znów zadał Dimitrow. Bułgar odebrał podanie najwyżej rozstawionego w czwartym gemie i objął prowadzenie 3:1. Tym razem Alcaraz zdołał jednak odpowiedzieć i samemu przełamać przeciwnika. „Brejk” wywalczony w siódmym gemie dał 20-latkowi nadzieję na przedłużenie rywalizacji, ale okazał się niewystarczający. W gemie dziesiątym – przy swoim prowadzeniu 5:4 – skuteczność ponownie pokazał Grigor. Pogromca Huberta Hurkacza wywalczył jeszcze jedno przełamanie, które dało mu zwycięstwo w całym spotkaniu.

Po jego odniesieniu szczęśliwy Dimitrow powiedział:

– Żeby z nim wygrać, musisz zaprezentować swój najwyższy poziom. Tak to działa. Przystąpiłem do meczu niezwykle skupiony i wiedziałem, co muszę robić na korcie. Czasem geniusz tkwi w prostocie, a ja jestem niezwykle dumny z tego zwycięstwa. Byłem w stanie dyktować warunki gry i odczytywać kortowe wydarzenia nawet lepiej niż ostatnio, a z takim rywalem to niełatwe. To był świetny występ w moim wykonaniu. Cieszę się, że udało się go zakończyć w dwóch setach.

A happy Grigor ????@MiamiOpen | #MiamiOpen | @GrigorDimitrov pic.twitter.com/CwxtUTI0Nd