Manchester City wskoczył na pozycję lidera Premier League. Zespół ...

30 kwi 2023
City

W 34. kolejce Premier League broniący mistrzowskiego tytułu Manchester City skromnie pokonał Fulham City i awansował na pozycję lidera. Natomiast Southampton FC, którego zawodnikiem jest Jan Bednarek, przegrał 1:3 z Newcastle United.

Tomasz Rosiński 30 Kwietnia 2023, 17:03

PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Erling Haaland (Manchester City)

W środę Man City ograł u siebie Arsenal FC 4:1 i w niedzielę chciał wyprzedzić Kanonierów w tabeli angielskiej ekstraklasy, co mu się udało zrealizować.

The Citizens wyszli na prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za faul Tima Reama wykorzystał Erling Haaland, dla którego było to 34. trafienie w tym sezonie.

Co prawda po kwadransie rywalizacji do remisu doprowadził napastnik Fulham, Carlos Vinicius, ale w 36. minucie odpowiedział Julian Alvarez i jak się później okazało zapewnił cenne zwycięstwo mistrzowi Anglii.

W ciekawie zapowiadającej się potyczce Manchester United po bramce Bruno Fernandesa w 39. minucie uporał się z Aston Villą, którego piłkarzem jest aktualnie kontuzjowany Matty Cash.

Walczący o utrzymanie Southampton z Bednarkiem w składzie po golu Stuarta Armstronga prowadził po pierwszej połowie meczu z Newcastle. Jednakże po zmianie stron na murawie dzieliły oraz rządziły już tylko Sroki, które triumfowały 3:1 po dwóch trafieniach Calluma Wilsona i samobójczej bramce Theo Walcott'a.

Ekipa AFC Bournemouth rozbiła u siebie Leeds United 4:1 i w przeciwieństwie do swojego rywala jest już niemal pewna utrzymania w Premier League.

Premier League, 34. kolejka:

Fulham FC - Manchester City 1:2 (1:2)
0:1 - Erling Haaland 3' (k.)
1:1 - Carlos Vinicius 15'
1:2 - Julian Alvarez 36'

Manchester United - Aston Villa 1:0 (1:0)
1:0 - Bruno Fernandes 39'

*Matty Cash (Aston Villa) poza kadrą meczową z powodu urazu.

Newcastle United - Southampton FC 3:1 (0:1)
0:1 - Stuart Armstrong 41'
1:1 - Callum Wilson 55'
2:1 - Theo Walcott 79' (sam.)
3:1 - Callum Wilson 81'

*Jan Bednarek (Southampton FC) rozegrał cały mecz.

AFC Bournemouth - Leeds United 4:1 (2:1) 1:0 - Jefferson Lerma 20' 2:0 - Jefferson Lerma 24' 2:1 - Patrick Bamford 32' 3:1 - Dominic Solanke 63' 4:1 - Antoine Semenyo 90+1' Premier League