Przełamanie Manchesteru City. Klęska West Hamu z Fabiańskim w ...

10 gru 2023

Po serii ligowych meczów bez wygranej piłkarze Manchesteru City sięgnęli po trzy punkty, na wyjeździe pokonując beniaminka Luton Town. Pięć goli przepuścił bramkarz West Hamu Łukasz Fabiański.

City - Figure 1
Zdjęcia WP SportoweFakty

Michał Piegza 10 Grudnia 2023, 16:58

PAP/EPA / PAP/EPA/NEIL HALL / Łukasz Fabiański w meczu z Fulham przepuścił pięć goli

Po serii czterech meczów bez wygranej piłkarze Manchesteru City w końcu sięgnęli w Premier League po komplet punktów.

Podopieczni Pepa Guardioli rywalizowali na wyjeździe z beniaminkiem. To gracze Luton w doliczonym czasie 1. połowy wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron mistrzowie Anglii udowodnili swoją wyższość, w 62. i 65. minucie zdobywając dwa gole.

Cenne trzy punkty wywalczył Everton. Walczący o utrzymanie zespół z kompletem punktów zakończył domową potyczkę z Chelsea. W meczu padła dwie bramki. Londyńczycy do miejsc pucharowych stracili kolejne punkty.

Po raz kolejny w bramce West Hamu stanął Łukasz Fabiański. Były reprezentant Polski wyjazdowej potyczki z Fulham nie będzie wspominał zbyt miło. Gospodarze już do przerwy zdobyli trzy bramki, po zmianie stron dołożyli kolejne dwa.

Luton Town - Manchester City 1:2 (1:0) 1:0 - Adebayo 45+2' 1:1 - Silva 62' 1:2 - Grealish 65'

Everton - Chelsea FC 2:0 (0:0) 1:0 - Doucoure 54' 2:0 - Dobbin 90+2'

Fulham FC - West Ham United 5:0 (3:0) 1:0 - Jimenez 22' 2:0 - Willian 31' 3:0 - Adarabioyo 40' 4:0 - Wilson 60' 5:0 - Carlos 89'