Interwencje Kamila Grabary nie wystarczyły! Manchester City ma ...

14 lut 2024

FC Kopenhaga przegrała z Manchesterem City 1:3 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. 90 minut rozegrał Kamil Grabara, który w kilku przypadkach ratował swoją drużynę. Nie był jednak w stanie obronić strzałów Kevina De Bruyne, Bernardo Silvy oraz Phila Fodena.

Manchester City - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

"Obywatele" szukali kolejnego trafienia, choć w pewnych momentach mogło się wydawać, że bawią się w pobliżu pola karnego Duńczyków. To zemściło się w 34. minucie, kiedy to fatalnie piłkę od własnej bramki wyprowadził Ederson. Futbolówkę przejął Mohamed Elyounoussi i choć jego strzał został zablokowany, to uderzenie Magnusa Mattssona wylądowało już w siatce.

Kiedy wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę przy remisie 1:1, to gola dla gości strzelił Bernardo Silva. Portugalczyk wykorzystał korzystne dla siebie odbicie piłki w polu karnym i spokojnym uderzeniem minął Grabarę.

W drugiej połowie Grabara po raz kolejny musiał ratować swoją drużynę przed stratą bramki. Gospodarze skupili się głównie na przeszkadzaniu, a goście stworzyli kilka groźnych akcji, ale trzeciego gola strzelili dopiero w doliczonym czasie gry. Wtedy po pięknej akcji do siatki trafił Phil Foden.

Manchester City - Figure 2
Skrót meczu FC Kopenhaga - Manchester City: Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

Rewanż odbędzie się 6 marca w Manchesterze.

FC Kopenhaga - Manchester City 1:3 (1:2)Bramki: Mattsson 34 - De Bruyne 10, Silva 45+1, Foden 90+2.

FC Kopenhaga: Grabara - Jelert, Vavro, McKenna, Diks - Mattsson (81 Larsson), Falk, Goncalves (70 Hojlund) - Achouri (81 Sorensen), Claesson (55 Cornelius), Elyounoussi.

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Stones, Ake - Rodri - Silva (78 Nunes), De Bruyne, Grealish (21 Doku), Foden - Haaland.

Żółte kartki: Falk, Diks.