Motor Lublin - ARKA Gdynia 2:2

18 dni temu

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin 2:2 (1:2) w 27. kolejce Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy dwukrotnie w tym meczu przegrywali, w tym do przerwy po kontrowersyjnym rzucie karnym, ale najpierw Karol Czubak, a następnie po kapitalnym strzale z blisko 30 metrów Hubert Adamczyk doprowadzali do wyrównania. Dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego to już dziewiąte z rzędu ligowe spotkanie bez porażki. Jednak w niedzielę mogą stracić fotel lidera, jeśli Lechia Gdańsk wygra u siebie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Motor Lublin - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Motor Lublin

1 Rosa 28 P.Stolarski 74 Kruk 18 Najemski 47 Palacz 55 Gąsior 68 Wolski 26. M.Król 19 Wełniak 77 Ceglarz 90 Mraz

Rezerwowi: 53 Budziłek, 7 Rybicki, 10 R.Król, 21 Rudol, 22 Wojtkowski, 24 Luberecki, 37 Scalet, 73 Lis, 99 Śpiewak

Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Golis, Obukowicz

Składy

95 Lenarcik 32 Stolc 29 Marcjanik 4 Dobrotka 94 Gojny 55 Gol 21 Skóra 6 Milewski 8 Sidibe 7 Kobacki 10 Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 2 Navarro, 9 Gaprindaszwili, 11 Adamczyk, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 39 Lipkowski

Zmiany

7' Wolski 31' Ceglarz karny

Bramki

14' Czubak 62' Adamczyk

Kartki

29' Gojny 45+4 Łobodziński trener 75' Frydrych asystent 1. trenera 83' Adamczyk 87' Lipkowski 90+3 Dobrotka
Relacja LIVE

Motor obecnie zajmuje 4. miejsce ze stratą 7 punktów do Arki. Od 18 marca drużynę prowadzi trener M.Stolarski, który zastąpił Portugalczyk Feio, obsadzonego właśnie na stanowisku szkoleniowca Legii Warszawa

gospodarze w porównaniu ze składem, który w ostatniej kolejce wygrał z Wisłą w Krakowie 3:1, grając przez większą część meczu 11 na 10, dokonali dwóch zmianę. W "11" weszli: Kruk i Gąsior, a na ławkę trafili: Rudol i Scalet

kibice Arki na mecz wyruszyli po godzinie 11

wulgarnie z miejscowych sektorów

na stadionie było zapowiadanych około 12 tysięcy kibiców. Motor podaje oficjalną frekwencję około 75 minuty spotkania

kibice Arki otrzymali 800 miejsc

piłkarze na prezentacji, Arka niebieskie stroje, Motor żółte koszulki, białe spodenki

od środka mecz rozpoczęła Arka

dobry powrót Kobackiego (ARKA Gdynia), który zagrał w kierunku bramkarza i nie pozwolił, aby piłka wykładana przez M.Króla (Motor Lublin) dotarła na strzał dla rywali

nieznacznie niecelny strzał sprzed pola karnego Wolskiego (Motor Lublin)

pierwszy atak Arki. Kobacki (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Stolca i jeszcze faulował P.Stolarskiego (Motor Lublin)

rajd Kobackiego (ARKA Gdynia) lewym skrzydłem, minął P.Stolarskiego (Motor Lublin), ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i opuściła ona boisko

7'

[1:0] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Ależ akcja wyszła gospodarzom. Gąsior z pierwszej piłki posłał podanie na około 40 metrów. Wolski uciekł Milewskiemu i w pojedynku sam na sam z około 12 metrów pokonał Lenarcika

posiadanie piłki 50:50, ale w ofensywie groźniejszy Motor. Arka nie doszła jeszcze do strzału w kierunku bramki gospodarzy

zbyt mocne dośrodkowanie Stolca. Czubak nie miał szans nie tylko na strzał, ale nawet na utrzymanie tej piłki w boisku

Ceglarz (Motor Lublin) uderzył z dystansu wysoko nad bramką Arki

Dobrotka (ARKA Gdynia) pomylił się przy wyprowadzeniu piłki. Zamiast do Gojnego (ARKA Gdynia) zagrał w aut, gdy ruszyli do niego rywale

14'

[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Bardzo dobrze zagrał Gol. Zamarkował strzał sprzed pola karnego, a posłał prostopadłą piłkę, w narożniku pola bramkowego doszedł do podania napastnik Arki i posłał piłkę do siatki

na razie po jednym celnym strzale z obu stron i już po jednym golu

Sidibe (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne do Milewskiego (ARKA Gdynia), ale strzał Sebastiana zablokował Gąsior (Motor Lublin), ofiarnie rzucając się pod niego nogi

dobry mecz w Lublinie, szybka gra z obu stron, nikt nie stara się bronić, a na razie obie drużyny stawiają na atak

18'

Milewski (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej

19'

Milewski (ARKA Gdynia) utykając na razie opuszcza boisko

rozgrzewa się Adamczyk (ARKA Gdynia), a Arka gra na razie 10 na 11

20'

race odpalone na miejscowych sektorach

22'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Milewski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.

ofensywna zmiana trenera Łobodzińskiego. Na środku drugiej linii teraz dwóch ofensywnych pomocników: Sidibe (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia), a za nimi ustawiony Gol

sędzia napomina ustnie Gola, który przerwał kontrę Wełniaka (Motor Lublin), gdyż widać, że pomocnik Arki niezbyt zgadza się z decyzją, iż gospodarzom należy się rzut wolny

Kobacki (ARKA Gdynia) mijał Najemskiego (Motor Lublin), ale przewrócił się w polu karnym, a sędzia nie zareagował

Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę spod nóg atakującego lewym skrzydłem Ceglarza (Motor Lublin)

z narożnika boiska dośrodkował Wolski (Motor Lublin), a w polu karnym Arki faulował P.Stolarski (Motor Lublin)

28'

znów przy wyprowadzeniu piłki pogubił się Dobrotka (ARKA Gdynia). Wolski (Motor Lublin) strzelał z 14. metra, ale tym razem w środek bramki. Lenarcik (ARKA Gdynia) obronił

29'

Sędzia dyktuje rzut karny dla Motoru!

29'

Żółtą kartką został ukarany Gojny (ARKA Gdynia), gdyż sędzia uznał, że w walce o górną piłkę we własnym polu karny z M.Królem obrońca Arki pomógł sobie łokciem

czekamy jeszcze na ocenę VAR, bo decyzja co najmniej kontrowersyjna

decyzja o karnym podtrzymana

31'

[2:1] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ceglarz z rzutu karnego. Lenarcik wyczuł intencję strzelca, rzucił się w prawy róg bramki i tam została posłała piłka. Jednak bramkarz Arki nie zdążył wybić futbolówki, gdyż strzał był mocny

5 strzałów Motoru, w tym 3 celne. Arka tylko 1 uderzenie na bramkę, to po którym gola zdobył Czubak

posiadanie piłki 55:45 na korzyść Motoru

nadal dobrze ogląda się ten mecz, dużo się dzieje na boisku, na pewno okoliczności rzutu karnego pozostaną kontrowersją

celny strzał sprzed pola karnego Kobackiego (ARKA Gdynia), ale niezbyt mocny, piłka po nodze obrońcy nie sprawiła kłopotów Rosie (Motor Lublin)

36'

Mraz potrzebuje pomocy medycznej

Mraz może kontynuować grę

długa piłka w kierunku Czubaka, dobrze został przyblokowany przez dwóch obrońców i piłkę przejął Rosa (Motor Lublin)

Motor Lublin - Figure 2

38'

Motor o mało co nie zaskoczył się po własnym wyrzucie z autu. Piłkę przejął Skóra (ARKA Gdynia) i od razu uderzył z około 25 metrów. Rosa (Motor Lublin) odbił piłkę przed siebie, ale nie było nikogo na dobitkę

zamieszanie w "16" Motoru, ale kończy się odgwizdaniem spalonego Gola

Palacz sfaulował Stolca z 8 metrów od narożnika własnego pola karnego

41'

duże kłopoty Motoru z wybicie piłki z własnej "16" po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Dobrotka (ARKA Gdynia) doszedł do strzału z pola bramkowego, ale nie trafił głową

Czubak poszedł na przebój, ale uciekła mu piłka i wyszła za końcową linię boiska

42'

Czubak ma 14 goli, tyle co wicelider najlepszych snajperów I-ligowych - Rodado. Lider - Sekulski zaliczył 15 bramek w tym sezonie

Mraz niecelnie główkował po dośrodkowaniu Palacza (Motor Lublin) z prawego skrzydła

co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy

dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia) zbyt głębokie, prosto w ręce Rosy (Motor Lublin)

kontra Motoru po niecelnym podaniu Sidibe (ARKA Gdynia) do Kobackiego (ARKA Gdynia). Dobrze przerwał ją wślizgiem Marcjanik (ARKA Gdynia)

rzut rożny po rajdzie Adamczyka (ARKA Gdynia), w którym swobodnie mijał rywali

45+4

Żółtą kartką został ukarany trener Łobodziński (ARKA Gdynia).

bez zagrożenia dla Motoru po rzucie rożnym Arki

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MOTOR LUBLIN - ARKA GDYNIA 2:1

Jak na warunki Fortuna 1. Ligi dobry, a nawet bardzo dobry mecz, a na pewno gra na dużej intensywności z obu stron. Motor miał przewagę w posiadaniu piłki 56:44, ale też przede wszystkim był konkretniejszy pod bramką. Gospodarze oddali 6 strzałów, w tym 3 celne. Dwukrotnie też obejmowali prowadzenie, choć decyzja o podyktowaniu rzutu karnego przez arbitra Stefańskiego pozostanie zapewne kontrowersją. Arka z minuty na minutę się rozkręcała, jeśli chodzi o grę w ofensywie. Przy pierwszym strzale na bramkę rywali wyrównał Czubaka, a potem jeszcze dwukrotnie gdynianie zatrudnili Rosę (Motor Lublin). Było też jeszcze kilka akcji, z których można było wycisnąć więcej. Jeśli w przerwie trenerzy nie zmienią taktyki i nadal będzie to otwarty mecz, powinno nas czekać jeszcze dużo emocji.

przypomnijmy, że w Fortuna 1. Liga Arka po raz ostatni przegrała 11 grudnia 2023 roku w Niecieczy (1:2). Jej seria bez porażki to osiem meczów z rzędu, w tym 5 wygranych i 3 remisy

drugą połowę od środka rozpoczął Motor

w przerwie nie zaszły żadne zmiany w składach, przypomnijmy, że w pierwszej połowie Arka wymieniła kontuzjowanego Milewskiego (ARKA Gdynia) na Adamczyka (ARKA Gdynia)

ryzykowne podanie Dobrotki (ARKA Gdynia) do Lenarcika (ARKA Gdynia). Paweł uratował się wybiciem w aut

Lenarcik (ARKA Gdynia) głową interweniuje poza własną "16", gdyż Ceglarz (Motor Lublin) próbował crossem dograć piłkę do M.Króla (Motor Lublin)

Adamczyk (ARKA Gdynia) szukał dolnego rogu bramki Motoru. Posłał piłkę tuż obok słupka

długi przerzut Dobrotki (ARKA Gdynia) z własnej połowy. Sidibe (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku, ale gestem ręki podziękował koledze za to zagranie

Gojny (ARKA Gdynia) nie pozwolił dośrodkować M.Król (Motor Lublin). Kończy się na kornerze dla miejscowych

bez zagrożenia dla Arki po rzucie rożnym Motoru

cały niemal czas pressing Motoru na połowie Arki

Arka potrzebuje wielu podań, aby przesuwać grę na połowę rywali

nieczyste uderzenie z woleja Gola. Od bramki grę wznowi Rosa

10. faul Motoru, po stronie Arki 12 przewinień

teraz Arka ruszyła do pressingu i Najemski (Motor Lublin) wybił piłkę w aut przy jej wyprowadzeniu spod własnej bramki

Czubak nie utrzymał piłki w boisku. Znów od bramki Rosa (Motor Lublin)

po przerwie przewaga Arki w posiadaniu piłki. Motor najwyraźniej czeka na kontry

Adamczyk (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę do Czubaka, kończy się na rzucie rożnym

z narożnika boiska zagrał Kobacki (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego wysoko nad bramką uderzył Sidibe (ARKA Gdynia)

Wełniak (Motor Lublin) nie opanował piłki po zagraniu Wolskiego (Motor Lublin). Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę z własnego pola karnego

62'

[2:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Kapitalny strzał Huberta z około 30 metrów w lewy róg bramki Rosy

63'

"Gdyńska Arka" - głośne śpiewy z sektora gości niosą po cały stadionie, bo miejscowi po tym strzale Adamczyka (ARKA Gdynia) zamilkli

podwójną zmianę szykuje Motor

65'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gąsior, w jego miejsce wchodzi Scalet.

65'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza P.Stolarski, w jego miejsce wchodzi Lis.

trener Łobodziński za chwilę też odpowie podwójną zmianą

67'

Kobacki (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał Czubakowi, ale Karol w dogodnej sytuacji spudłował. To mógł być gol

68'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.

68'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.

a Motor sięga po kolejną podwójną zmianę

68'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wełniak, w jego miejsce wchodzi Wojtkowski.

68'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Najemski, w jego miejsce wchodzi Rudol.

w Arce po zmianach Lipkowski (ARKA Gdynia) przeszedł na środek drugiej linii, a Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) ustawiony na prawym skrzydle

Motor dokonał roszady na środku obrony i środku drugiej linii

trener Motoru może wymienić już tylko jednego zawodnika, trener Łobodziński nawet dwóch, ale jeśli dokona tego w trakcie jednej zmiany

Wojtkowski (Motor Lublin) długo utrzymywał się z piłką w "16" Arki, ale wreszcie zabrał mu ją Marcjanik (ARKA Gdynia)

posiadanie piłki już na korzyść Arki - 51:49

cały czas przewaga Arki po przerwie

Gol (ARKA Gdynia) powstrzymał atak Ceglarza (Motor Lublin)

Czubak ostro potraktowany przez Kruka (Motor Lublin), ale sędzia nie przerwał gry

75'

Żółtą kartką został ukarany Frydrych, asystent 1. trenera ARKi Gdynia, który protestował wobec decyzji sędziego

w strzałach też przewaga Arki, w celnych 4:3, łącznie 9:6

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) szukał podaniem Czubaka, ale przejął piłkę Rosa (Motor Lublin)

Motor przygotowuje ostatnią zmianę

zbyt mocno Adamczyk (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka. Piłka wyszła poza boisko

80'

Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Król, w jego miejsce wchodzi Rybicki.

Motor wykorzystał limit zmian, Arka może wymienić 1 lub 2 zawodników, ale w trakcie jednej zmiany

Mraz nie przejął piłki, a zadanie utrudnił mu Dobrotka (ARKA Gdynia). Futbolówka padła łupem Lenarcika (ARKA Gdynia)

Wojtkowski (Motor Lublin) faulowany przez Adamczyka (ARKA Gdynia) około 25 metrów od bramki Arki

83'

Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).

Wolski (Motor Lublin) z rzutu wolnego strzelił nad bramką Arki

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dośrodkował w pole karne, ale Czubak nie zdołał przepchnąć obrońców i dojść do piłki

rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Stolca

Gojny (ARKA Gdynia) z Adamczyk (ARKA Gdynia) krótko rozegrali korner, ale w ich zamiarach zorientował się Palacz (Motor Lublin) i zablokował piłkę

87'

Żółtą kartką został ukarany Lipkowski (ARKA Gdynia), gdyż faulem przerwał kontrę Lisa

do debiutu szykuje się Hafez (ARKA Gdynia)

87'

dla Lipkowskiego (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w lidze w tym sezonie, w następnej kolejce będzie pauzował

po rzucie wolnym rzut rożny dla Motoru

Ceglarz (Motor Lublin) próbował się popisać tzw. "rogalem". Po jego zagraniu z narożnika boiska Lenarcik (ARKA Gdynia) przyrzucił piłkę nad poprzeczką

tym razem Ceglarz (Motor Lublin) nie zaskoczył z narożnika boiska defensywy Arki

90'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Hafez.

dla egipskiego pomocnika to debiut w Arce, przyszedł latem ubiegłego roku, ale długo leczył kontuzję kolana

co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy

Czubak w pojedynku z dwoma obrońcami pada w polu karnym. Sędzia nie reaguje

90+3

Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia), który nie pozwolił rywalom na kontrę

KONIEC MECZU. MOTOR LUBLIN - ARKA GDYNIA 2:2

Trener Łobodziński mówił nam przed meczem, że jego Arka nigdy nie gra na remis, ale w Lublinie zakończyła spotkanie podziałem punktów. Tym samym do dziewięciu kolejek przedłużyła passę w Fortuna 1. Ligi bez przegranej. Trzeba to docenić, gdyż w piątkowy wieczór Motor dwukrotnie obejmował prowadzenie. Żółto-niebiescy wyrównali po kapitalnym golu Adamczyka (ARKA Gdynia), który jeszcze w pierwszej połowie wszedł na boisko z ławki po kontuzji Milewskiego (ARKA Gdynia). W statystykach lekka przewaga Arki (52:48 posiadanie piłki, 9:7 strzały), dla oka dobry mecz z obu stron. Z przebiegu gry chyba remis zasłużony, bo pierwsza połowa z przewagą Motoru, a druga pod dyktando Arki. W tabeli Arka utrzymała 7 punktów przewagi nad Motorem, a tyle samo punktów co lublinianie mają też GKS i Górnik. Natomiast w niedzielę Arkę fotela lidera może pozbawić Lechia, która u siebie zagra z Termaliką, a obecnie do gdynian traci 2 punkty.

Typowanie wyników

12 kwietnia 2024, godz. 20:30

HIT

3 pkt.

Jak typowano 28% 86 typowań Motor Lublin 30% 91 typowań REMIS 42% 130 typowań ARKA Gdynia
Tabela po 27 kolejkach

Piłka nożna - I liga

Drużyny M Z R P Bilans Pkt. 1 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52 2 Lechia Gdańsk 26 15 5 6 43:21 50 3 GKS Katowice 26 13 6 7 46:25 45 4 Górnik Łęczna