Pogoń Szczecin - Korona Kielce: relacja na żywo. Ekstraklasa LIVE

18 mar 2023
Pogoń Szczecin – Korona Kielce

71. min

Zahović nie zdołał dogonić prostopadłej piłki, ta przekroczyła linię końcową na połowie Korony

69. min

Żaden z graczy Pogoni nie zamknął dośrodkowania Almqvista z prawej flanki

67. min

Koutris dośrodkował z lewego metra na dziesiąty metr, tam w powietrzu zawisł Almqvist, który oddał strzał głową, ale świetną interwencją popisał się Forenc!

66. min

Zaskakujące uderzenie Szykawki zza zasłony na wysokości szesnastego metra! Z problemami broni Stipica!

66. min

Boisko opuszcza Wędrychowski, w jego miejsce wchodzi Almqvist

65. min

Kostas wybija piłkę dograną w szesnastkę przez Briceaga

64. min

Faul w ofensywie Szykawki

63. min

Szpakowski dośrodkował z prawego skrzydła na jedenasty metr, gdzie do strzału głową doszedł Szykawka. Piłka po jego uderzeniu powędrowała daleko obok lewego słupka!

62. min

Łęgowski zbyt mocno wypuścił sobie piłkę na połowie rywala, z czego skrzętnie skorzystali defensorzy Korony

60. min

Nie ma bramki! Piłkę ręka w ostatniej fazie akcji zagrał Zahović! 0:0!

58. min

W międzyczasie Nono i Błanik zostali zastąpieni przez Podgórskiego i Szpakowskiego

56. min

Grosicki popędził do prostopadłego podania, wpadł w szesnastkę i uderzył z ostrego kąta! Piłkę z problemami obronił Forenc, ale futbolówka spadła pod nogi Vlahovicia i Godinho, ten drugi stracił równowagę i wepchnął piłkę do własnej bramki!

55. min

Łęgowski uderzał z siedemnastego metra - piłka wylądowała na poprzeczce!

53. min

Niecelny strzał głową Wahlqvista. Od bramki wznowi Forenc

53. min

Goście łatwo radzą sobie z dograniem Dąbrowskiego z rzutu rożnego

52. min

Briceag uderzał z powietrza z czternastego metra, ale śwetnie interweniował Stipica!

51. min

Forenc z problemami bronił po uderzeniu z dystansu Grosickiego! Jednak skrzydłowy Pogoni i tak znalazł się wcześniej na spalonym

50. min

Gracze Korony raz jeszcze radzą sobie z centrą Dąbrowskiego z narożnika boiska

50. min

Goście wybijają za linię końcową piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Dąbrowskiego

49. min

Dąbrowski uderzał z szesnastego metra, piłkę podbił jeden z rywali, futbolówka opadła tuż nad poprzeczką na górną siatkę!

47. min

Dąbrowski skutecznie wyłuskał piłkę spod nóg Deaconu na siedemnastym metrze od bramki Stipicy

46. min

Zaczynamy drugą część spotkania

45. min (+4)

Zablokowane uderzenie Kowalczyka z dwunastego metra!

45. min (+3)

Wahlqvist uderzał głową po dośrodkowaniu Dąbrowskiego z rzutu rożnego, jednak piłka po jego strzale powędrowała wysoko nad poprzeczką

Forenc broni strzał Dąbrowskiego ze skraju szesnastki!

45. min (+2)

Pogoń utrzymuje się przy piłce na połowie rywala

45. min (+1)

Grosicki zewnętrzną częścią buta wstrzelił piłkę na szósty metr w kierunku nabiegającego Zahovicia, ten o centymetry minął się z piłką!

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 4 minuty

45. min

Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Dąbrowskiego z lewego skrzydła

44. min

Gospodarze wybili piłkę po dośrodkowaniu rywala z rzutu rożnego, akcję niecelnym strzałem z dystansu zamykał Malec

43. min

Kostas podbił piłkę po uderzeniu Szykawki. Corner

42. min

Wędrychowski faulował Takaca na połowie Korony

41. min

Boisko opuszcza kontuzjowany Petrov, w jego miejsce wchodzi Takać

41. min

40. min

Kowalczyk wyjechał z piłką za linię końcową. Od bramki wznowi Forenc

39. min

Zahović znalazł się na pozycji spalonej

37. min

Petrov ucierpiał w ostatnim starciu i prawdopodobnie zakończy zawody przedwcześnie

36. min

Żółtą kartę ogląda również Zahović

36. min

Wędrychowski napomniany kartką za faul na Błaniku

35. min

Kowalczyk skutecznie zatrzymany na lewym skrzydle

32. min

Kowalczyk klatką kierunkowo przyjął piłkę w szesnastce, a następnie płasko dograł na szósty metr, gdzie nabiegał Zahović, jednak napastnik nie zdołał przeciąć toru lotu piłki!

31. min

Pogoń pozostaje w ataku pozycyjnym

30. min

Zahović odegrał na szesnasty metr do Kowalczyka, ten oddał strzał z pierwszej piłki, jednak na miejscu był jeden z obrońców Korony, który zablokował groźnie zapowiadające się uderzenie!

29. min

Szykawka znalazł się na pozycji spalonej

28. min

Malec uderzał głową po centrze Grosickiego z narożnika boiska, jednak piłka po jego strzale powędrowała daleko od bramki Forenca

27. min

Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego, lecz dobrze poradzili sobie gracze gości

26. min

Gra skupiła się w środku pola

23. min

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Portowców, a następnie dośrodkowanie, z którym radzą sobie gracze Korony

21. min

Przeciągnięte dośrodkowanie Koutrisa. Z autu na wysokości własnej szesnastki wznowią goście

20. min

Nie ma karnego! Przewinienie Petrova poprzedziła pozycja spalona jednego z graczy Pogoni!

18. min

Karny dla Pogoni! Grosicki był faulowany przez Petrova w szesnastce Korony

16. min

Grosicki dopadł do piłki w szesnastce i zdecydował się na niespodziewany strzał z ostrego kąta, jednak nie zdołał dokręcić futbolówki, która powędrowała nieznacznie nad poprzeczką

15. min

Piłka po uderzeniu Łukowskiego z dystansu wylądowała na lewej bocznej siatce

14. min

Grosicki wpadł lewą stronę w pole karne i szukał zagrania na jedenasty metr, lecz jego zamiary rozczytał jeden z obrońców Korony

13. min

Nieudane dośrodkowanie Wędrychowskiego z prawego skrzydła. Od bramki wznowi Forenc

12. min

Petrov faulował Kowalczyka na połowie Korony

12. min

Złe rozegranie rzutu wolnego przez Dąbrowskiego - piłkę przechwycili goście

11. min

Ofiarna interwencja defensorów Korony, którzy zablokowali piłkę po uderzeniy Wędrychowskiego z czternastego metra

10. min

Koutris spokojnie odegrał piłkę głową do Stipicy

8. min

Zbyt mocne zagranie Deaconu na lewe skrzydło, Briceag nie był w stanie dosięgnąć futbolówki

6. min

Trojak odzyskał piłkę przed własną szesnastką i przerwał groźnie zapowiadającą się akcję ofensywną Pogoni

5. min

Deaconu nieprzepisowo zatrzymywał Malca w środkowej strefie boiska

3. min

Briceag był faulowany na czterdziestym metrze od własnej bramki

2. min

Goście rozgrywają piłkę na połowie rywala

1. min

Początek spotkania - zaczęli gracze Korony

Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski

Wyjściowe jedenastki pojawiły się na murawie Stadionu Miejskiego w Szczecinie

Korona Kielce plasuje się na 16. pozycji i z 26 oczkami otwiera strefę spadkową. Podopieczni trenera Kuzery tracą do bezpiecznego miejsca zajmowanego przez Piasta zaledwie 1 punkcik, a w poprzednim ligowym starciu zwyciężyli nad Radomiakiem 2:1

Pogoń Szczecin przystępuje do spotkania z 4. pozycji w tabeli z dorobkiem 39 punktów i stratą zaledwie 1 oczka do Lecha Poznań. Zespół trenera Gustafssona pokonał w poprzedniej kolejce Zagłębie Lubin 1:0