Znicz Pruszków - ARKA Gdynia 2:0

7 dni temu

Arka Gdynia sensacyjnie przegrała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:2 (0:0) i tym samym na 10 meczach z rzędu zakończyła passę bez porażki w Fortuna 1. Lidze. Dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego to pierwsze niepowodzenie od 11 grudnia 2023 roku, kiedy ulegli w Niecieczy. Zamiast "zgasić" rywala, wicelider się "sparzył". Jednak nadal w grze o bezpośredni awans do ekstraklasy żółto-niebiescy mają wszystko we własnych rękach, gdyż na pięć kolejek przed końcem rozgrywek mają 7 punktów przewagi nad trzecią drużyną. Martwi tylko rozsypujący się skład. Kolejnymi piłkarzami, którzy będą pauzować za kartki są: Martin Dobrotka i Tornike Gaprindaszwili.

Znicz Pruszków – Arka - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Znicz Pruszków

12 Misztal 10 Grudziński 3 Juchymowycz 26 Kendzia 22 Tabara 6 Pomorski 5 Tkaczuk 11 Moskwik 18 Nagamatsu 9 Majewski 8 Proczek

Rezerwowi: 1 Mleczko, 7 Wójcicki, 13 Imai, 21 Stanclik, 14 Flisiuk, 30 Nowak, 46 Wawszczyk, 47 Błyszko, 91 Krajewski

Sędziowie: Myć (Lublin) oraz Sokolnicki, Adamski

Składy

95 Lenarcik 32 Stolc 29 Marcjanik 4 Dobrotka 94 Gojny 20 Borecki 9 Gaprindaszwili 8 Sidibe 7 Kobacki 21 Skóra 10 Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 2 Navarro, 13 Azacki, 17 Turski, 19 Szymański, 27 Hafez, 31 Staniszewski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Zmiany

55' Nagamatsu 68' Nagamatsu

Bramki

76' Grudziński 90+4 Wawszczyk

Kartki

6' Borecki 72' Gaprindaszwili 86' Dobrotka
Relacja LIVE

Znicz w ostatniej kolejce w 22. minucie prowadził u siebie z Wisłą Kraków 2:0, ale ostatecznie przegrał 2:3. W porównaniu z tamtym meczem wychodzi skład zmieniony na trzech pozycjach, w tym bramkarza

Arka w przypadku wygranej obejmie prowadzenie w tabeli. Lechia, która obecnie jest liderem z 1 punktem przewagi, swój mecz rozpocznie o 20:30. Na relację na żywo z Polsat Plus Areny Gdańsk zapraszamy kwadrans wcześniej

Live: Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

piłkarze wychodzą na prezentację. Arka granatowe stroje z niebieskimi dodatkami, Znicz żółte koszulki z czerwonymi dodatkami i czerwone spodenki

po losowaniu kapitanów: Gojnego (ARKA Gdynia) i Misztala (Znicz Pruszków) drużyny zmieniły się stronami boiska

od środka mecz rozpoczęła Arka

Misztal (Znicz Pruszków) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia)

Czubak nie opanował piłki w polu karnym po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego. Od bramki zacznie Misztal (Znicz Pruszków)

4'

Misztal (Znicz Pruszków) wybił piłkę po strzale Skóry (ARKA Gdynia)

Marcjanik (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska

dobry powrót Sidibe (ARKA Gdynia). Wyjaśnił sytuacje w polu karnym Arki

6'

Żółtą kartką został ukarany Borecki (ARKA Gdynia) po faulu na Nagamatsu

niecelnie główkował Juchymowycz (Znicz Pruszków) po dośrodkowaniu Majewskiego (Znicz Pruszków) z rzutu wolnego

częściej przy piłce Arka, posiadanie na jej korzyść 54:46

Skóra (ARKA Gdynia) zagrał przed polem karnym do Kobackiego (ARKA Gdynia), ale Olaf stracił piłkę

teraz Kobacki (ARKA Gdynia) podawał, a sprzed pola karnego wysoko nad bramką uderzył Czubak

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dobrze dryblował na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie już Gruzinowi nie wyszło

Sidibe (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny

bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)

15'

ruszył doping z sektora gości

coraz większa optyczna przewaga Arki, w posiadaniu piłki już 66:34

Znicz cofa się całą drużyną na własną połowę i dopiero tutaj próbuje odzyskać piłkę

22'

Misztal (Znicz Pruszków) obronił strzał Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)

Tabara (Znicz Pruszków) próbował odebrać Dobrotce piłkę w "16" Arki, ale zagrał piłkę ręką i sędzia przerwał grę

Gojny (ARKA Gdynia) przedarł się lewym skrzydłem, ale dośrodkował poza bramkę

Arka w kontrze, ale sędzia uznał, że Czubak faulował Kendzię (Znicz Pruszków)

an razie Arka w dość jednostajnym tempie atakuje, co ułatwia zadanie Zniczowi w obronie

Lenarcik (ARKA Gdynia) dobrze na przedpolu bramki. Przejął piłkę zagrywaną przez Znicz z własnej połowy

Misztal (Znicz Pruszków) przejął piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia)

32'

bardzo dobry strzał głową Czubaka, ale i doskonała interwencja Misztala (Znicz Pruszków), który wypchnął piłkę poza własną bramkę

33'

jest czas na sprawdzenie VAR, gdyż Czubak leży na boisku

gra wznowiona od rzutu rożnego dla Arki, Czubak został na boisku

w rzutach rożnych oraz w celnych strzałach po 3:0 dla Arki

niecelny strzał Nagamatsu (Znicz Pruszków)

37'

na murawie leży Skóra (ARKA Gdynia), ale sędzia nie zezwala na wejście pomocy medycznej na boisko

Skóra (ARKA Gdynia) został na boisku, a od rzutu wolnego wznowił grę Gojny (ARKA Gdynia)

po rzucie wolnym jest też kolejny korner

Misztal (Znicz Pruszków) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska

Grudziński (Znicz Pruszków) nie zdołał skierować piłki głową w kierunku bramki po dośrodkowaniu Majewskiego (Znicz Pruszków)

niepewna interwencja Misztala (Znicz Pruszków) po strzale Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia), ale bramkarzowi dało się ostatecznie pięściami wypchnąć piłkę poza bramkę

bez zagrożenia dla Znicza po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)

niecelny strzał Majewskiego (Znicz Pruszków) sprzed pola karnego

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZNICZ PRUSZKÓW - ARKA GDYNIA 0:0

45'

Zdecydowana przewaga Arki: 68:32 w posiadaniu piłki, 4:0 w strzałach celnych, czy 5:0 w rzutach rożnych. Jednak na razie Misztal (Znicz Pruszków) nie skapitulował, choć groźne strzelali zwłaszcza: Czubak i Gaprindaszwili (ARKA Gdynia). Żółto-niebiescy mają wspomnienie tego, co na własnym boisku, gdyż murawa w Pruszkowie również nie jest najlepsza. W takich warunkach na pewno łatwiej bronić niż atakować. Znicz jeszcze bez celnego strzału w tym meczu. Rywal, który ma 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, na razie ustawiony tak, aby głównie nie przegrać.

46'

ARKA Gdynia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Turski.

najwyraźniej trener Łobodziński postanowił wygrać ten mecz dzięki dwóm wysokim napastnikom

zablokowany strzał Majewskiego (Znicz Pruszków)

pierwszy korner dla Znicza, gdy piłka poza bramkę została wybita po dośrodkowaniu Majewskiego (Znicz Pruszków)

z narożnika boiska dośrodkował Majewski (Znicz Pruszków), Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dośrodkował, ale Czubak nie doszedł do strzału

po zejściu Skóry (ARKA Gdynia), Kobacki (ARKA Gdynia) przesunięty na lewe skrzydło, czyli na swoją nominalną pozycję

Nagamatsu (Znicz Pruszków) pada w polu karnym Arki. Gramy dalej

53'

Nagamatsu (Znicz Pruszków) potrzebuje pomocy medycznej, bo ucierpiał w pojedynku z Marcjanikiem (ARKA Gdynia)

Japończyk może kontynuować grę

po dośrodkowaniu Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) piłka na górnej siatce bramki Znicza po zagraniu Turskiego (ARKA Gdynia)

55'

[1:0] Znicz Pruszków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nagamatsu. Kontra gospodarzy. Majewski strzelał sprzed pola karnego. Piłka po rykoszecie tak szczęśliwie spadła dla Japończyka, że otrzymał ją kilka metrów od bramki Lenarcika i pewnie strzelił

Arka wyraźnie ustawiona na dośrodkowania do dóch napastników.

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny

Misztal (Znicz Pruszków) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska

obraz gry się nie zmienia, posiadanie piłki 65:35 dla Arki

Znicz oddał jeden celny strzał i prowadzi, Arka miała ich pięć, a nadal jest bez gola

zablokowany strzał Czubaka przed "16", a po chwili dośrodkowanie Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) zbyt mocnej. Od bramki grę wznowi Misztal (Znicz Pruszków)

niedokładne dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia) w kierunku Turskiego (ARKA Gdynia)

poślizgnął się przy wybiciu piłki Marcjanik (ARKA Gdynia), ale rywal, który dostał piłką w plecy nie zorientował się, że mógł dostać prezent

zablokowany strzał Pomorskiego (Znicz Pruszków). Rzut rożny dla gospodarzy

groźnie strzelał Kendzia (Znicz Pruszków), ale sędzia przerwał grę, uznając że piłka opuściła boisko, a następnie na nie wróciła po dośrodkowaniu Majewskiego (Znicz Pruszków) z narożnika boiska

68'

[2:0] Znicz Pruszków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nagamatsu. Japończyk zaliczył przechwyt, przed polem karnym wymienił piłkę z Majewskim i uderzył tuż przy lewym słupku bramki Lenarcika

rozgrzewa się Hafez (ARKA Gdynia)

71'

ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Hafez.

72'

Żółtą kartką został ukarany Gaprindaszwili (ARKA Gdynia).

72'

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) otrzymał 4 żółtą kartkę. W następnej kolejce nie zagra, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację w drugiej linii Arki, której "wypadło" trzech środkowych pomocników

niecelnie główkował Kobacki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)

75'

przypomnijmy, że Arka ma 10 meczów z rzędu bez porażki w Fortuna 1. Lidze. Po raz ostatni przegrała 11 grudnia 2023 roku w Niecieczy 1:2

za kadencji trenera Tarasiewicza w 2022 roku Arka zaliczyła 11 meczów bez porażki, ale bezpośredniego awansu nie zdobyła, a w barażu przegrała już w pierwszym meczu

76'

Żółtą kartką został ukarany Grudziński (Znicz Pruszków) po faulu na Hafezie

Arce nadal brakuje szybkości, a przynajmniej przyspieszenia akcji. Dlatego takie ma problemy z rozerwaniem defensywy rywali

Lenarcik (ARKA Gdynia) nie dał się tym razem zaskoczyć Nagamatsu (Znicz Pruszków)

dobrze piąstkował Misztal (Znicz Pruszków) po kolejny dośrodkowaniu Arki

Czubak niecelnie główkował po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia)

81'

Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tabara, w jego miejsce wchodzi Wójcicki.

Misztal (Znicz Pruszków) pewnie złapał piłkę po strzale z dystansu Hafeza (ARKA Gdynia)

86'

Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).

Znicz przygotowuje podwójną zmianę, m.in. do wejścia szykuje się Wawszczyk (Znicz Pruszków), który w przeszłości grał i w Arce

86'

dla Dobrotki (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka. W następnej kolejce nie zagra

86'

Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Proczek, w jego miejsce wchodzi Krajewski.

86'

Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Moskwik, w jego miejsce wchodzi Wawszczyk.

odskoczyła piłka Turskiemu (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)

zablokowany strzał Stolca (ARKA Gdynia)

89'

Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nagamatsu, w jego miejsce wchodzi Nowak.

znów w "16" próbował dojść Turski (ARKA Gdynia), ale się nie udało

co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy

cały czas Arka przy piłce, ale niewiele z tego wynika

90+3

Misztal (Znicz Pruszków) bardzo dobrze odbił piłkę głową po dobrym strzale Turskiego (ARKA Gdynia), do którego dośrodkował Stolc (ARKA Gdynia)

90+3

i jeszcze raz broni Misztal (Znicz Pruszków), tym razem po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia)

90+4

8 celnych strzałów Arki, 0 goli. Znicz 2 celne strzały, 2 gole!

90+4

Żółtą kartką został ukarany Wawszczyk (Znicz Pruszków).

KONIEC MECZU. ZNICZ PRUSZKÓW - ARKA GDYNIA 2:0

Sensacja w Pruszkowie. Arka przegrała pierwszy raz mecz w Fortuna 1. Lidze od 11 grudnia ubiegłego roku. Koniec passy bez porażki, która obejmowała 10 meczów. Gdynianie sprawiali dziś wrażenie zmęczonych. Nie atakowali w swoim stylu składnymi akcjami, a starali się grać dużo dośrodkowań bezpośrednio w pole karne. Pod to też trener Łobodziński ustawił taktykę, stawiając po przerwie na dwóch wysokich napastników. Nic z tego, choć było aż 8 celnych strzałów, żółto-niebiescy nie znaleźli sposobu, aby pokonać 36-letniego Misztala (Znicz Pruszków), który w tym sezonie był głownie rezerwowym i dość niespodziewanie wszedł do bramki na ten mecz. Natomiast goście oddali dwa celne strzały i wygrali 2:0. Obie bramki poszły na konto Japończyka Nagamatsu (Znicz Pruszków), a obie asysty zaliczył 37-letni Majewski (Znicz Pruszków), który na koncie ma 9 meczów w pierwszej reprezentacji Polski.

Typowanie wyników

24 kwietnia 2024, godz. 18:00

3 pkt.

ARKA Gdynia

Jak typowano 5% 13 typowań Znicz Pruszków 9% 24 typowania REMIS 86% 232 typowania ARKA Gdynia
Tabela po 29 kolejkach

Piłka nożna - I liga

Drużyny M Z R P Bilans Pkt. 1 Lechia Gdańsk 28 17 5 6 47:22 56 2 Arka Gdynia 29 16 7 6 47:29 55 3 GKS Tychy 29 15 3 11 38:34 48 4 GKS Katowice 28 13 7 8 49:30 46 5 Wisła Kraków 29 12 10 7 53:36 46 6 Górnik Łęczna 28 11 12 5 30:25 45 7 Motor Lublin 28 13 6 9 38:35 45 8 Wisła Płock 29 12 9 8 41:39 45 9 Odra Opole 28 12 7 9 35:28 43 10 Miedź Legnica 29 10 11 8 38:30 41 11 Stal Rzeszów 29 11 6 12 41:45