Niedzielne okładki włoskiej prasy sportowej: Niewidomy VAR, Inter ...

7 sty 2024

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Inter - Figure 1
Zdjęcia JuvePoland

Gazzetta dello Sport – Burzliwy szczyt, Inter zimowym mistrzem. Gol Frattesiego, furia w Weronie, Inzaghi na +5 nad Juventusem. Emocjonujący finał, decydująca bramka nie powinna być uznana, a Henry nie wykorzystał rzutu karnego w 100. minucie. Najgorsi w meczu VAR i Arnautovic. Allegri ryzykuje z Yildizem, Juve w Salerno. Chiesa znów kontuzjowany, więc od pierwszej minuty zaczyna turecki talent. Trener nie może sobie pozwolić na zwolnienie tempa. Milan w stylu Ibry, Zlatan w Empoli, oto jak inspiruje Diavolo. Viola zatrzymuje się z Sassuolo, Monza pokonuje Frosinone.

Corriere dello Sport – Niewidomy VAR, Inter mistrzem zimy, ale gol na 2:1 nie powinien zostać uznany. Kontrowersje i oskarżenia, łokieć Bastoniego przed golem Frattesiego w 93. minucie, brak reakcji VAR. “Poważny i nieuzasadniony błąd“. Max dokonuje obliczeń: “96 punktów na Scudetto“. Juve chce od razu wrócić do -2 za Interem. W Salerno Yildiz zagra z Vlahoviciem, w środku pola Nicolussi. Cambiaso i Chiesa wypadają. Djalò mówi tak i dzwoni do Weah, Giuntoli gotowy do pokonania Interu w sprawie zawodnika Lille. Napoli, Roma i Lazio: co za szansa! Wyścig do Ligi Mistrzów, Fiorentina przegrywa z Sassuolo.

Tuttosport – Campioni d’inVARno (mistrzowie zimy, gra słów turyńskiego dziennika, połączenie włoskiego inverno – zima i systemu VAR). Kolejny błąd, kolejne kontrowersje, gol Interu na 2:1 powinien być nieuznany. Dyrektor Hellas Sogliano oskarża: “Decyzja została podjęta odgórnie“. Łokieć Bastoniego pozostaje bezkarny w akcji, która prowadzi do zdobycia bramki przez Frattesiego na 2-1 w 93. minucie. Dyrektor Gialloblu: “Niemożliwe, żeby tego nie widzieć, ktoś wyżej niż VAR zdecydował, że to musi się tak skończyć“. W 100. minucie Henry spudłował rzut karny na 2-2, Dimarco i Acerbi świętują tuż przed zrozpaczonym napastnikiem. Przeznaczenie popycha Yildiza, Juve w Salerno, kontuzja Chiesy daje więcej miejsca tureckiemu talentowi. Juventus Women przeciwko Romie o Supercoppa. Toro, zwycięstwo jest warte wzmocnień, dziś mecz z Napoli. Juric: “Potrzebujemy punktów, aby poprosić zarząd o wzmocnienia“. Skandal w PSG, prezenty, dzięki którym Messi zdobył Złotą Piłkę. Al-Khelaifi i jeden problem za drugim.