Primavera: Inter 2-2 Juventus - Inter Mediolan - intermediolan.com

9 mar 2024
Inter

Młodzieżowe Derby Włoch między Interem a Juventusem zakończyło się wynikiem 2-2.

Dla nerazzurrich jest to trzeci z rzędu remis. Chivu dokonał aż 6 zmian w składzie w porównaniu do zeszłotygodniowego meczu z Genoą, ale już po 5 minutach to bianconeri wyszli na prowadzenie dzięki strzałowi Crapisty.

Gospodarze reagują i tworzą kilka niebezpiecznych sytuacji w okolicy bramki Radu, jednak nie udaje im się zdobyć bramki. Po pół godzinie gry Inter wyrównuje: dośrodkowanie z prawej strony od Kamate, uderzenie głową Owusu i piłka w siatce. To pierwszy gol w sezonie dla napastnika nerazzurrich, który w końcu przełamuje złą passę. Owusu trafia do siatki po raz drugi w 72 minucie, lecz Interowi ostatecznie nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca spotkania. W 88 minucie goście wyrównali za sprawą gola Ripaniego.

Inter Primavera 2-2 Juventus Primavera

strzelcy: 5' Crapisto (J), 34' Owusu (I), 72' Owusu (I), 88' Ripani (J)

INTER (4-3-3): 1 Calligaris; 27 Aidoo, 15 Stante, 19 Matjaz (46' 33 Alexiou), 13 Motta (86' 3 Cocchi); 44 Akinsanmiro, 4 Stankovic, 8 Di Maggio; 10 Kamate (46' 11 Quieto), 22 Spinacce (65' 9 Sarr), 7 Owusu (73' 14 Berenbruch).

Na ławce: 21 Raimondi, 5 Bovo, 26 Miconi, 28 Mazzola, 29 Diallo, 34 Mosconi.
Trener: Cristian Chivu.

JUVENTUS (3-4-2-1): 40 Radu; 13 Turco, 23 Bassino, 31 Gil; 15 Savio (77' 41 Montero), 25 Ngana, 8 Ripani, 16 Pagnucco; 26 Finocchiaro (56' 19 Scienza), 29 Crapisto (58' 18 Grosso); 32 Pugno (77' 9 Biggi).

Na łąwce: 12 Zelezny, 2 Martinez, 3 Firman, 4 Boufandar, 17 Giorgi, 36 Mazur,
Trener: Paolo Montero

kartki: Savio (J), Matjaz (I), Owusu (I)