Remis w meczu, porażka w karnych: Juventus - Milan 2:2 - ACMilan ...

28 lip 2023

Remisem 2:2 po 90 minutach zakończył się mecz Milanu z Juventusem w Kalifornii. Gole dla rossonerich zdobyli Malick Thiaw i Olivier Giroud, po stronie bianconerich odpowiedzieli Danilo oraz Daniele Rugani. W rzutach karnych lepsi okazali się natomiast turyńczycy, którzy po sześciu seriach wygrali 4:3.

W pierwszych, dość spokojnych fragmentach spotkania, szczególną uwagę zwracał fakt, że Christian Pulisic i Rafael Leao wymieniali się pozycjami na lewym i prawym skrzydle rossonerich. Obie drużyny nie tworzyły jednak wielu sytuacji bramkowych, a w 20. minucie przykre zdarzenie spotkało Davide Calabria. Po jednej z akcji kapitan mediolańczyków zgłosił uraz i zastąpił go Alessandro Florenzi.

Chwilę później natomiast Milan cieszył się z prowadzenia. Theo Hernandez dośrodkował z rzutu wolnego, a perfekcyjnym strzałem głową popisał się Malick Thiaw. W kolejnej akcji turyńczycy mogli wyrównać, jednak Federico Chiesa w doskonałej okazji posłał piłkę obok słupka po podaniu Westona McKenniego.

Bianconeri dopięli swego w 33. minucie. Po centrze z rzutu rożnego dwukrotnie piłkę do siatki Milanu próbował wbić Federico Gatti, ale sztuka ta udała się dopiero Danilo, który z niedużej odlełości posłał futbolówkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mike'a Maignana. Jeszcze przed przerwą ekipa Stefano Piolego zdołała jednak odpowiedzieć. Piłkę głową zgrał Thiaw, a Olivier Giroud będąc blisko Wojciecha Szczęsnego wykorzystał fakt, że Fabio Miretti złamał linię spalonego, zapewniając Milanowi prowadzenie 2:1.

Na drugą odsłonę rossoneri wyszli bez zmian w składzie, natomiast trener Massimiliano Allegri dokonał kilku roszad. I od razu mu się opłaciły. W 47. minucie Chiesa posłał piłkę z rzutu wolnego, a głową przedłużył ją Daniele Rugani, który dopiero co zameldował się na murawie. Futbolówka nabrała jeszcze rykoszetu po podbiciu od Giroud i zaskoczyła Maignana - zrobiło się 2:2.

Po godzinie gry trener Stefano Pioli dokonał kompletu zmian. Wymienił całą jedenastkę, która przebywała na boisku. Szansę otrzymali między innymi gracze Primavery - Davide Bartesaghi, Kevin Zeroli czy Chaka Traore. Od tej pory tempo spotkania wyraźnie osłabło, a podwyższenie go nie potrafił pokusić się także Juventus. Na kwadrans przed końcem rossoneri mieli obiecującą akcję, ale Traore został zablokowany, a z dobitką Luki Romero poradził sobie Carlo Pinsoglio.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, przez co zarządzono jeszcze konkurs rzutów karnych. A te wyglądały następująco:

4:3 - gol Matiasa Soule

Tym samym to Juventus okazał się lepszy w "jedenastkach" po sześciu seriach. Milan rozegra w Stanach Zjednoczonych jeszcze jeden mecz - w środę, 2 sierpnia o godzinie 5:00 czasu polskiego z FC Barcelona.

Juventus FC - AC Milan 2:2 (1:2), rzuty karne 4:3

Żółte kartki: Locatelli 54' - Thiaw 15'

Bramki: Danilo 33', Rugani 47' - Thiaw 24', Giroud 39'

JUVENTUS FC (3-5-2): Szczęsny (46' Pinsoglio) - Gatti (59' Nicolussi), Bremer (46' Rugani) Danilo (46' A. Sandro) - Weah (59' Ngonge), McKennie (59' Huijsen), Locatelli (59' Yildiz), Miretti (46' Iling-Junior) Cambiaso (46' Kostić) - Chiesa (59' Soule), Kean (59' Milik)

AC MILAN (4-3-3): Maignan (58' Sportiello) - Calabria (20' Florenzi [84' Zeroli]), Thiaw (58' Bartesaghi), Tomori (58' Simić), T. Hernandez (58' C. Traore) - Loftus-Cheek (58' Adli), Krunić (58' De Ketelaere), Reijnders (58' Pobega) - Pulisic (58' Saelemaekers), Giroud (58' Colombo), Leao (58' Romero)

Sędzia główny: Timothy Ford (Stany Zjednoczone)

Miejsce: Dignity Health Sports Park (Carson, Kalifornia)