Drużyna marzeń Ligi Narodów siatkarek. Polka wśród wyróżnionych ...

17 lip 2023

Drużyna marzeń VNL 2023.

W amerykańskim Arlington rozegrano turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek. W finale Turcja wygrała z Chinami 3:1, a po brązowy medal sięgnęła reprezentacja Polski. Poznaliśmy dream team VNL 2023. Wśród wyróżnionych znalazła się reprezentantka Polski.

Liga Narodów siatkarek - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Nagrodę MVP Ligi Narodów siatkarek 2023 otrzymała Melissa Vargas. Reprezentantka Turcji została nagrodzona rózwnież statuetką dla najlepszej atakującej. Te wyróżnienia nie wzbudziły większych kontrowersji, bo Vargas była główną bohaterką finałowego starcia z Chinkami, w którym zdobyła aż 26 punktów. Poważną kandydatką do miana czołowej atakującej VNL 2023 była również Magdalena Stysiak – najlepiej punktująca zawodniczka rozgrywek.

Z siedmiu miejsc w siatkarskim dream teamie po trzy przyznano reprezentantkom Turcji i Chin. Wyróżniona została jeszcze reprezentantka Polski – przyjmująca Martyna Łukasik.

Liga Narodów siatkarek - Figure 2
Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

Nagrodę fair play została uhonorowana reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie siatkarki otrzymały najwięcej zielonych kartek podczas turnieju finałowego.

Drużyna marzeń Ligi Narodów siatkarek 2023:

MVP: Melissa Vargas (Turcja)

rozgrywająca: Linyu Diao (Chiny)przyjmujące: Li Yingying (Chiny), Martyna Łukasik (Polska)atakująca: Melissa Vargas (Turcja)środkowe: Zehra Gunes (Turcja), Yuan Xinyue (Chiny)libero: Gizem Orge (Turcja).