Liga Narodów siatkarek 2023: Wyniki i skróty środowych meczów

14 cze 2023

Drugi tydzień rywalizacji w VNL siatkarek to zmagania w Hongkongu oraz w Brasilii. W środę dzień przerwy od gry miały reprezentantki Polski, ale nie oznacza to, że w rozgrywkach zabrakło emocji.

Liga Narodów siatkarek - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Najbardziej wyrównane starcie zostało "zaserwowane" fanom siatkówki na sam początek dnia. Po niezwykle zaciętej walce Serbki dość niespodziewanie pokonały Japonki 3:2.

Następnie Włoszki zgodnie z planem wygrały z Bułgarkami bez straty seta, a w ich ślady poszły również Turczynki, które ograły Holenderki. Trzeba jednak przyznać, że siatkarki z Beneluksu postawiły się faworytkom, szczególnie w pierwszej partii przegranej na przewagi.

To właśnie reprezentacja Turcji będzie kolejnym rywalem Biało-Czerwonych. Mecz ten zaplanowano na czwartkowe przedpołudnie.