U18: Manchester United wygrywa w finale Premier League Cup z ...

6 dni temu
Man utd
 W finale U18 Premier League Cup obejrzeliśmy derby Manchesteru, w których po dwóch bramkach Ethana Wheatley’a, to zespół z czerwonej części Manchesteru triumfował w tych rozgrywkach. Podopieczni Adama Lawrence’a zdobyli drugie trofeum w tym sezonie.

Od początku spotkania mogliśmy obserwować wzmożony atak ze strony Manchesteru United, a napór na bramkę ”Obywateli” przyniósł oczekiwany skutek już 7 minut po rozpoczęciu tego starcia. James Nolan długim podaniem znalazł Wheatley’a, który genialnie opanował i wykończył sytuację.

Relive last night's #U18PLCup triumph ????????#MUFC || #MUAcademy

— Manchester United (@ManUtd) April 24, 2024

W dalszej części tego spotkania mogliśmy oglądać obustronną wymianę ciosów, jednak w 25 minucie spotkania ponownie drogę do bramki znalazła drużyna Manchesteru United. Nolan kapitalnym podaniem odnalazł wybiegającego na wolne pole Wheatley’a, który dobiegł do piłki i mijając bramkarza zmieścił piłkę w siatce.

2 chances. 2 goals for Ethan Wheatley pic.twitter.com/ZDNu9itSoj

— academyarena Utd (@academyarenaUTD) April 23, 2024

Klub z niebieskiej części Manchesteru przyciskał swoich rywali, aby złapać kontakt w tym meczu. Manchester City kreował sytuację, ale zawodziła skuteczność i warto dodać, że dobrze dysponowany w tym spotkaniu był Elyh Harrison.

Po pierwszej połowie finałowego spotkania, to zespół prowadzony przez Adama Lawrence’a wygrywał mając dwubramkową przewagę nad przeciwnikiem.

W drugich 45 minutach widzieliśmy, że obie drużyny dążą do zdobycia bramek. Trzeba jednak jasno stwierdzić, że nie był to najlepszy mecz zespołu z Old Trafford. Regularnie rywale zza miedzy napierali na bramkę Harrisona i gdyby nie dobra postawa bloku defensywnego Manchester United mógł przegrywać ten mecz.

Na 2o minut przed końcem regulaminowego czasu gry przeciwnicy ”Czerwonych Diabłów” dążyli do sforsowania linii obrony Manchesteru United, lecz Elyh Harrison popisywał się kapitalnymi interwencjami przy strzałach rywali. Po jednej z takich interwencji w okolicach 85 minuty, zespół ”Obywateli” podszedł do wykonania rzutu rożnego, a znajdujący się w polu karnym Stephen Mfuni uderzeniem głową pokonał bramkarza Manchesteru United.

Manchester United u18s 2-1 Manchester City u18s. Hopefully not a nervy last 5 minutes!#MUFC #MCFC #PLu18 #PLCUP pic.twitter.com/F0LS5IpRUd

— UnitedAnalyst (@UnitedAnalyst7) April 23, 2024

W 90 minucie gry dobrą szansę na zdobycie bramki miał Manchester City, aczkolwiek Harrison ponownie wykazał się wspaniałą interwencją. 3 minuty później widzieliśmy podobną sytuację, w której kapitalnie dysponowany bramkarz popisał się obroną strzału.

A HUGE save from Elyh Harrison in the dying moments to keep the score at 2-1 to win United the cup! What a save!#MUFC #MCFC #PLU18 #PLCup pic.twitter.com/Vk2kiGbxrM

Ostatecznie to zespół Manchesteru United triumfował w finale Premier League Cup, zwyciężając nad derbowym rywalem 2:1. Wspaniały czas przeżywa drużyna U18, która pod wodzą trenera Lawrence’a niedawno zapewniła mistrzostwo w Premier League North.

MANCHESTER UNITED U18 2 – 1 MANCHESTER CITY

Składy: Harrison – Nolan, Jackson (Mantato 46′), Kingdon, Amass (Ogunneye 46′) – McAllister, Curley (Devaney 64′) – Scanlon, J.Fletcher (Lacey 72′), Williams – Wheatley (Biancheri 46′).

Bramki: Wheatley 7′, 25′ | Mfuni 85′.