U21: druga porażka z rzędu. Manchester United przegrywa z ...

9 mar 2024
Man utd

Manchester United U21 w piątkowy wieczór (8.03) udał się na mecz wyjazdowy przeciwko Middlesbrough U21. Mecz zakończył się porażką ”Czerwonych Diabłów” 3:2.

W 7 minucie meczu piłkarz Middlesbrough Law McCabe oddał groźny strzał zza pola karnego na bramkę Manchesteru United, ale Elyh Harrison pewnie wybronił uderzenie.

Law McCabe ponownie miał dogodną sytuacje na objęcie prowadzenia dla gospodarzy. Piłkarz gości dośrodkował piłkę przed pole karne i McCabe oddał groźny strzał, jednak piłka przeszła obok bramki.

Mecz opiewał w liczne sytuację, które były stwarzane przez obie strony, ale to Manchester United w 28 minucie objął prowadzenie. Ethan Wheatley opanował piłkę w polu karnym, będąc tyłem do bramki zauważył wybiegającego Ashtona Missina, a ten pewnie uderzył przy słupku.

GOAL! Ashton Missin with the opener ⚽️

Ethan Wheatley with the assist ???? pic.twitter.com/c3WPqOWRIy

— utdreport Academy (@utdreportAcad) March 8, 2024

Zespół Middlesbrough licznie atakował bramkę ”Czerwonych Diabłów”, ale nie udało im się tego przekuć na wyrównanie, za sprawą dobrze dysponowanego bramkarza Elyha Harrisona.

W 41 minucie Manchester United podwyższył prowadzenie. Obrońca gości kopnął piłkę w McNeilla, który ruszył w stronę bramki gości. Będąc z lewej strony boiska, Anglik zagrał piłkę w pole karne, a obrońca gości kopnął piłkę do swojej bramki. Manchester United prowadził już 0:2.

Podopieczni Travisa Binniona tuż pod koniec pierwszej części spotkania stracili bramkę. Karygodny błąd popełni Ruben Curley, który niecelnie podał piłkę przed polem karnym i napastnik gości wykorzystał ”prezent” od rywala.

HT: United lead at the break pic.twitter.com/T0IkVM27q2

Na początku drugiej połowy ”Czerwone Diabły” miały dobrą okazję do strzelenie bramki z stałego fragmentu gry. Piłka została dośrodkowana w pole karne gości z rzutu rożnego, ale obrońcy wybili piłkę, która trafiła do Maxiego Oyedele. Maxi oddał strzał na bramkę, aczkolwiek piłka minęła bramkę.

Middlesbrough zdołało wyrównać w 52 minucie, za sprawą Sonny’ego Fincha, który wykorzystał podanie od kolegi z drużyny. Wychodząc sam na sam z bramkarzem uderzył w lewy róg bramki i gospodarze doprowadzili do remisu.

Manchester United, nie osiadł na laurach stwarzając sobie dobre okazję do zdobycia bramki, jednak tzreba jasno stwierdzić, że bramkarz gości dobrze się prezentował w tym spotkaniu.

W 82 minucie meczu rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Harry Amass, który oddał groźny strzał na bramkę rywali. Shea Connor co prawda z trudnościami, ale wybronił uderzenie.

Momentalnie ekipa gospodarzy ruszyła z kontrą, za sprawą Fincha i Matthewsa. Piłkarze w dwójkowej akcji ruszyli na bramkę, a Matthews oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła niefortunnie do bramki.

Manchester United podejmował próby wyrównania meczu, jednak nie udało się to. Middlesbrough zdobyło 3 punkty, po imponującym powrocie do gry, wygrywając 3:2. Podopieczni trenera Binniona plasują się na 12 miejscu w tabeli Premier League 2.

Defeat in the North East for our #MUAcademy U21s.#PL2 || #MUFC pic.twitter.com/XmshzWpGJ0

— Manchester United (@ManUtd) March 8, 2024

Składy: Harrison- Murray, Aljofree (C), Huddlestone, Missin- Baumann (Musa 87′), Curley (Thwaites 66′)- Amass, Oyedele, Wheatley (Ennis 66′)- McNeill.

Bramki: Missin 28′, Hannah (s) 41′.