Piłka nożna 3. liga. Remis z (olbrzymim) niedosytem Podhala w ...

8 wrz 2023

W pierwszym spotkaniu pod wodzą trenera Tomasza Kuźmy piłkarze Podhala Nowy Targ w ramach 7. kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy IV 3 ligi zremisowali 2:2 wyjazdowe spotkanie w Wiązownicy. Nowotarżanie mają prawo czuć niedosyt, bowiem nie dosyć że dwukrotnie prowadzili to jeszcze drugiego gola stracili w 9 minucie doliczonego czasu gry!

Piłka Nożna - Figure 1
Zdjęcia Podhale Region

Mecz wyśmienicie się dla Podhala rozpoczął bo nie minęła minuta a prowadzenie dał im po indywidualnej akcji Marcin Michota. Co prawda za pierwszym razem uderzając z 16 metra trafił w poprzeczkę, ale przy dobitce był już skuteczny. Nowotarżanie mogli pójść za ciosem i po chwili prowadzić już 2:0, ale po strzale głową – z trudnej pozycji – Jakuba Rubisia, jeden z obrońców gospodarzy zatrzymał piłkę na linii bramkowej. W miarę upływu czasu inicjatywę zaczęli przejmować miejscowi. W 31. minucie Podhale od utraty gola uratował słupek. Efekty rosnącej przewagi Wiązownicy przyszły w 36. minucie, kiedy po zagraniu z bocznego sektora boiska, rosły Michał Musik wygrał na piątym metrze przed bramką pojedynek główkowy z Pavlo Chmelenko i pokonał Jakuba Osobińskiego.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Sytuacje zaczęły pojawiać się z obu stron. Dwie świetne interwencje w 49 i 63. minucie zaliczył Osobiński, w międzyczasie poprzeczkę ostemplował gracz Podhala Bartłomiej Purcha. I to właśnie Purcha w 65. minucie dał ponowne prowadzenie Podhalu. Piłkę w pole karne zagrał mu Kacper Grzebieluch, a pomocnik nowotarżan po przyjęciu piłki i mimo asysty jednego z rywali, trafił w dalszy róg bramki gospodarzy.

W końcówce mnożyły się stałe fragmenty gry dla gospodarzy, które siały spory zamęt przed bramką Osobińskiego. Ten interweniował jednak bezbłędnie. Kiedy wydawało się, że nowotarżanie dotrzymają jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego, w 9 minucie doliczonego czasu gry serię błędów nowotarżan w środkowej strefie boiska wykorzystał Kamil Rębiasz

KS Wiązownica – NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)

0:1 Michota 1, 1:1 Musik 36, 1:2 Purcha 65, 2:2 Rębiasz 90+9.

Wiązownica: Zając – Kasia, Michalik, Tonia, Janiczak (46 Tabor), Kordas, Rak, Bacza (60 Rębisz), Meliniszyn, Cieśla, Musik (75 Mac) .

Podhale: Osobiński – Chmelenko, Nakrosius (54 Hajdara), Jakubowski – Rubiś (61 Drobnak), Tymosiak, Karmański (84 Turek), Purcha, Michota – Niedziałkowski (61 Antkowiak), Grzebieluch (84 Plewa).