Polonia Warszawa - LECHIA Gdańsk 0:1

31 paz 2023

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Polonią Warszawa 1:0 (1:0) w zaległym spotkaniu z 12. kolejki Fortuna 1. Ligi. Po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyła w drugim mecze z rzędu i awansowała na 5. miejsce w tabeli. Jednak sukces w Halloween był bardzo szczęśliwy. Biało-zieloni przez większą część gry oddawali inicjatywę rywalom, a w 89. minucie Bogdan Sarnawski musiał obronić rzut karny, aby nie doszło do podziału punktów. Tych nerwów nie musiało być, gdyby podopieczni Szymona Grabowskiego wykazali się lepszą skutecznością, bo szans na gole mieli znacznie więcej niż tylko ta wykorzystana już w 8. minucie przez Tomasa Bobcka.

Polonia Warszawa - Figure 1
Zdjęcia Trojmiasto.pl

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni Pobierz aplikację: Android iPhone

Polonia Warszawa

96 Kuchta 66 Kowalski-Haberek 2 Grudniewski 26 Kołodziejski 37 Zawistowski 14 Ochronczuk 16 Koton 22 Biedrzycki 10 Bajdur 77 Michalski 9 Tomczyk

Rezerwowi: 57 Lemanowicz, 7 Kluska, 8 Wojciechowski, 11 Kobusiński, 18 Pawłowski, 20 Marciniec, 21 Majsterek, 27 Wełna, 28 Piątek

Sędziowie: Kuźma (Białystok) oraz Podbielski, Nejman

Składy

29 Sarnawski 27 Bugaj 4 Chindris 3 Olsson 23 Kałahur 5 Żelizko 8 Kapić 7 Mena 30 Chłań 11 Piła 89 Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 45 Bajko, 42 Kardaś, 79 Sezonienko, 99 Neugebauer

Zmiany

Bramki

8' Bobcek
61' Zawistowski 90+3 Kobusiński 90+7 Bajdur

Kartki

51' Mena 70' Piła 73' Sezonienko 90+3 Żelizko 90+6 Zjawiński
Relacja LIVE

Polonia wygrała w ostatniej kolejce w Katowicach 2:0 i na Lechię wychodzi dokładnie w takim samym składzie jak na GKS

Lechia w przypadku wygranej będzie miała 22 punkty, czyli tyle ile obecnie zajmujące miejsca 5-6 Górnik i Motor. Natomiast zwycięstwo Polonii oznaczać, że ta drużyna będzie miała 19 punkty, czyli tyle ile... Lechia i Wisła Płock, będące na pozycjach 9-10.

Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Polonia czarne stroje

obsada sędziowska identyczna jak miała być 22 października

od środka mecz rozpoczęła Lechia

Polonia próbowała zaskoczyć Lechię po wrzucie piłki z autu w "16", ale czujnie gdańscy obrońcy

Lechia wychodzi do pressingu na połowie rywali, aby piłka nie była tylko pod nogami gospodarzy

sędzia upomina, na razie ustnie - Menę (LECHIA Gdańsk), który faulował Biedrzyckiego (Polonia Warszawa)

z rzutu wolnego wrzucona piłka w "16" Lechii przez Bajdura. Żaden z piłkarzy jej nie trącił i pewną interwencją popisał się Sarnawski (LECHIA Gdańsk)

8'

[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Doskonałe podanie Kapicia wyprowadziło słowackiego napastnika po sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tomas uderzył pewnie z narożnika pola bramkowego

pierwszy celny strzał w tym meczu od razu otworzył wynik

w posiadaniu piłki 52:48 dla Polonii

13'

indywidualna akcja prawym skrzydłem Ochronczuka (Polonia Warszawa) zakończona celnym strzałem. Nie było to trudne uderzenie i Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie miał problemów ze złapaniem piłki

Lechia próbuje przejąć kontrolę nad meczem i przejść do ataku pozycyjnego

17'

ucierpiał w starciu z Ochronczukiem (Polonia Warszawa) Bugaj (LECHIA Gdańsk), ale że upadł poza linią końcową, sędzia pozwala kontynuować grę. Lechia na razie w "10"

dobry powrót do obrony Meny (LECHIA Gdańsk), który odbiera podziękowania od Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). Kolumbijczyk ubiegł Bajdura (Polonia Warszawa)

Bugaj (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko

Kałahur (LECHIA Gdańsk) przewrócony we własnym polu karny w walce o górną piłkę po dośrodkowaniu Michalskiego (Polonia Warszawa) z rzutu rożnego

Kapić (LECHIA Gdańsk) sfaulował Bajdura (Polonia Warszawa) na wysokości pola karnego Lechii

Bajdur (Polonia Warszawa) uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę poza bramkę

znów faul Polonii przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michalskiego (Polonia Warszawa). Przewrócony Bobcek

Kałahur (LECHIA Gdańsk) nie tylko nie pozwolił Zawistowskiego (Polonia Warszawa) na dośrodkowanie, ale też tak umiejętnie zagrał piłką o nogi rywala, że od bramki grę wznowi Lechia

przed polem karnym Kołodziejski (Polonia Warszawa) sfaulował Chłania (LECHIA Gdańsk)

z rzutu wolnego Żelizko (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę w mur

28'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po strzale z woleja Biedrzyckiego (Polonia Warszawa), który otrzymał podanie od obrońcy Kowalskiego-Haberka

bez zagrożenia dla Lechii po kolejnym kornerze Michalskiego (Polonia Warszawa)

niezbyt duże tempo gry w tym spotkaniu, w celnych strzałach 2:1 dla Polonii, posiadanie piłki też na korzyść gospodarzy 54:46

Biedrzycki (Polonia Warszawa) składał się już do strzału, ale piłka nie dotarła ostatecznie do niego

aż dwaj piłkarze Bajdur (Polonia Warszawa) i Zawistowski (Polonia Warszawa) biegło po piłki w "16" Lechii. Ostatecznie ten pierwszy został zablokowany przez Chindrisa (LECHIA Gdańsk) i jest kolejny korner

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale głową Kołodziejskiego (Polonia Warszawa)

Żelizko (LECHIA Gdańsk) sfaulował Tomczyka przed własnym polem karnym

Bajdur (Polonia Warszawa) z rzutu wolnego trafił w mur

Mena (LECHIA Gdańsk) w dobrej sytuacji z pola karnego strzelił wysoko nad bramką

to dopiero drugi strzał Lechii w tym meczu. Polonia strzelała trzykrotnie, za każdym razem celnie

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) w ostatnim meczu dostał kartkę za opóźnianie gry w końcówce spotkania, teraz ryzykuje już kartkę w pierwszej połowie, bo co najmniej drugi już raz długo ociągał się z wybiciem piłki

Biedrzycki (Polonia Warszawa) pada w polu karnym Lechii po starciu z Meną (LECHIA Gdańsk), sędzia: gramy dalej

kontra Lechii zakończona niecelnym strzałem Piły (LECHIA Gdańsk)

w odpowiedzi również niecelny strzał z dystansu Polonii

41'

kibice Polonii gwiżdżą na Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk), który znów opóźnia rozpoczęcie gry od bramki

41'

powinno być 2:0 dla Lechii, świetna kontra, Piła (LECHIA Gdańsk) i Bobcek mogli wybierać, który z nich będzie strzelać. Uderzył ten drugi, ale niecelnie

Biedrzycki (Polonia Warszawa) nie doszedł do długiego zagra za linię obrony Lechii. Od bramki Sarnawski (LECHIA Gdańsk)

dobry powrót Kapicia (LECHIA Gdańsk), to on wybił piłkę po zagraniu Tomczyka przed bramkę Lechii

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLONIA WARSZAWA - LECHIA GDAŃSK 0:1

Nie jest to porywający mecz. Dużo przestojów. Jednak pierwsza połowa, a właściwie jej wynik, pokazał, że Lechia obrała skuteczną taktykę na ten mecz. Częściej przy piłce jest Polonia, która w posiadaniu wykręciła aż 61 procent, ale to gdańszczanie objęli prowadzenie, a mieli jeszcze dwie doskonałe okazje, aby podwyższyć rezultat. Podopieczni trenera Grabowskiego są dobrze zorganizowany w szybkim ataku, a prostopadłe podania, choć rzadkie, gdy wprowadzone zostaną w życie to sieją zamieszanie w stołecznej defensywie. Polonia z kolei szuka zagrań za linię obrony Lechii i jedna z takich akcji zaowocowała groźnym strzałem Biedrzyckiego (Polonia Warszawa). Gospodarze też liczą na stałe fragmenty gry. W rzutach rożnych prowadzą 4:0, co też pokazuje przebieg meczu, ale najgroźniej z rzutu wolnego uderzał Bajdur (Polonia Warszawa). Sarnawski (LECHIA Gdańsk) dobrze piąstkował piłkę po obu tych strzałach.

dlatego grafika zamieszczona w mediach społecznościowych przez Lechię na razie jest jak najbardziej aktualna

46'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Bugaj, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.

drugą połowę rozpoczęła Polonia

Chłań (LECHIA Gdańsk) nie zamknął akcji, a gdyby trafił w piłkę, jak w meczu ze Stalą, zdobyłby gola

47'

Kapić (LECHIA Gdańsk) nie wykorzystał prezentu od Kuchty (Polonia Warszawa). Dostał piłkę od bramkarza na 16. metrze, ale nie trafił w bramkę

Lechia powinna już zamknąć ten mecz i prowadzić pewnie na przykład 3:0 lub 4:0. Miejmy nadzieję, że nie będziemy przypominać powiedzenia o niewykorzystanych okazjach, które się mszczą

Polonia Warszawa - Figure 2

niecelny strzał Zawistowskiego (Polonia Warszawa) z ostrego kąta

51'

Żółtą kartką został ukarany Mena (LECHIA Gdańsk) za odrzucenie piłki po gwizdku sędziego

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę dośrodkowaną przez Kołodziejskiego (Polonia Warszawa)

Żelizko (LECHIA Gdańsk) wyprzedził Tomczyka, ale nie uruchomił kontry, bo zagrał piłkę ręką

posiadanie piłki 62:38 na korzyść Polonii, Lechia nadal z jedynym celnym strzałem, który daje jej prowadzenie

Bibcek doskoczył do Grudniewskiego (Polonia Warszawa), który był ostatnim piłkarzem przed bramkarzem, ale piłki nie odzyskał, a sfaulował rywala

szczęście przy Lechii. W dobrej sytuacji spudłował Biedrzycki (Polonia Warszawa), który zamykał akcję po dośrodkowaniu Zawistowskiego z prawej strony boiska

seria dośrodkowań Polonii, ale radzą sobie z nimi obrońcy Lechii

61'

Żółtą kartką został ukarany Zawistowski (Polonia Warszawa) za zagranie ręką przy próbie powstrzymania w kontrze Meny

62'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.

Polonia odpowiada podwójną zmianą

62'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalski, w jego miejsce wchodzi Kluska.

62'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomczyk, w jego miejsce wchodzi Kobusiński.

na spalonym Kapić (LECHIA Gdańsk)

Zjawiński (LECHIA Gdańsk) przepychał się z Grudniewskim (Polonia Warszawa), który znów był ostatnim obrońcą przed bramkarzem, ale napastnik Lechii nie przejął piłki

Biedrzycki (Polonia Warszawa) nie trafia głową po zagraniu Kotona (Polonia Warszawa)

prostopadłe podanie Kluski (Polonia Warszawa) w kierunku Biedrzyckiego (Polonia Warszawa), ale zbyt mocne. Piłkę przejął Sarnawski (LECHIA Gdańsk)

rośnie przewaga w posiadaniu piłki Polonii, to już 65 procent

70'

Żółtą kartką został ukarany Piła (LECHIA Gdańsk) za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego

Bajdur (Polonia Warszawa) z okolic 40. metra wrzucił piłkę z rzutu wolnego w "16" Lechii. Nikt jej nie dotknął i trafiła w ręce Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)

Lechia przygotowuje kolejną zmianę

na spalonym Sezonienko (LECHIA Gdańsk)

72'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ochronczuk, w jego miejsce wchodzi Wojciechowski.

73'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.

73'

Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk).

kontra Lechii 4 na 4, ale piłkę po podaniu Sypka wybił Wojciechowski (Polonia Warszawa)

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie miał problemów z piłką, którą z dystansu w kierunku jego bramki posłał Wojciechowski (Polonia Warszawa)

w odpowiedzi Kuchta (Polonia Warszawa) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Piły

szykuje się kolejna podwójna zmiana w Polonii, trener Smalec wykorzysta pełny limit

Kobusiński (Polonia Warszawa) nie doszedł do strzału po dośrodkowaniu Zawistowskiego (Polonia Warszawa)

81'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Koton, w jego miejsce wchodzi Marciniec.

81'

Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawistowski, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.

Sypek (LECHIA Gdańsk) minął dwóch rywali, ale jak wbiegł w pole karne to stracił piłkę

lekki strzał z ostrego kąta Kobusińskiego (Polonia Warszawa). Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę. Obronę Lechii zaskoczyło prostopadłe podanie Bajdura (Polonia Warszawa)

będzie też podwójna zmiana Lechii

ale wcześniej korner dla Polonii

Bajdur (Polonia Warszawa) nie zaskoczył Lechii z narożnika boiska

85'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką wybił piłkę po centrostrzale Bajdura (Polonia Warszawa)

po kolejny rzucie rożny miejscowych zablokowany strzał Kluski (Polonia Warszawa)

w rzutach rożnych 6:0 dla Polonii

Pawłowski (Polonia Warszawa) w polu karny Lechii pomógł sobie ręką i sędzia wychwycił to zagranie

87'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Neugebauer Tomek przejął również od Rifeta opaskę kapitana.

87'

LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi D'Arrigo .

sędzia poszedł sprawdzić jeszcze do monitora poprzednią sytuację, ocenił że ręką zagrał Pawłowski (Polonia Warszawa), a teraz sprawdza, czy nie zrobił tego najpierw Kałahur (LECHIA Gdańsk)

88'

sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Polonii

89'

Sarnawski (LECHIA Gdańsk) obronił strzał z rzutu karnego Kobusińskiego (Polonia Warszawa)!

sędzia jeszcze czeka na ocenę VAR, czy Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie oderwał zbyt wcześnie nogi od linii bramkowej

wszystko było zgodnie z przepisami

6 minut doliczonych do drugiej połowy

90+3

Żółtą kartką został ukarany Kobusiński (Polonia Warszawa).

90+3

Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk).

90+5

Lechia powinna zamknąć ten mecz. Sezonienko (LECHIA Gdańsk) wyłożył piłkę D'Arrigo (LECHIA Gdańsk), ale Australijczyk z 12. metra strzelił w bramkarza

jeszcze będzie rzut rożny dla Lechii

Lechia próbowała przytrzymać piłkę w narożniku boiska, ale ją straciła

90+6

Żółtą kartką został ukarany Zjawiński (LECHIA Gdańsk).

90+7

Żółtą kartką został ukarany Bajdur (Polonia Warszawa).

KONIEC MECZU. POLONIA WARSZAWA - LECHIA GDAŃSK 0:1

Lechia miała w tym meczu wiele okazji, aby wygrać wysoko. Zaraz na początku drugiej połowy, by nie wracać do tego co było przed przerwą, rezultat powinien podwyższyć Chłań (LECHIA Gdańsk), a przede wszystkim Kapić (LECHIA Gdańsk), który otrzymał prezent od bramkarza rywali. Natomiast w doliczonym czasie doskonałej okazji nie wykorzystał D'Arrigo (LECHIA Gdańsk). Mimo tego wszystkiego taktykę obraną przez Lechię na ten mecz trzeba ocenić jako bardzo ryzykowną, a zwycięstwo szczęśliwe. Przez większą część gry gdańszczanie się bronili. Polonia miała aż 64 posiadania piłki. Przy takim stylu łatwo o błąd w polu karnym i się on przytrafił w 88. minucie. Tylko Sarnawskiemu (LECHIA Gdańsk), który doskonale obronił strzał z rzutu karnego Kobusińskiego (Polonia Warszawa), Lechia zawdzięcza, że za to kunktatorstwo nie została ukarana remisem. Ostatecznie może się jednak cieszyć z pierwszego w tym sezonie wygrania dwóch meczów z rzędu.

Typowanie wyników

31 października 2023, godz. 18:00

3 pkt.

LECHIA Gdańsk

Jak typowano 23% 88 typowań Polonia Warszawa 24% 94 typowania REMIS 53% 202 typowania LECHIA Gdańsk
Tabela po 13 kolejkach

Piłka nożna - I liga

Drużyny M Z R P Bilans Pkt. 1 Odra Opole 13 8 3 2 18:9 27 2 GKS Tychy 13 8 1 4 18:14 25 3 Miedź Legnica 13 6 5 2 23:13 23 4 ARKA GDYNIA 13 7 2 4 21:16 23 5 LECHIA GDAŃSK 13 6 4 3 20:14 22 6 Górnik Łęczna 13 5 7 1 15:11 22 7 Motor Lublin 13 7 1 5 16:17 22 8 Wisła Kraków 13 5 5 3 28:17 20 9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 13 5 4 4 23:16 19 10 Wisła Płock 13 5 4 4 17:18 19