Skandal po meczu, kibole w Warszawie nie wytrzymali. Ruszyli ...

22 dni temu

Do bulwersujących scen doszło po meczu Polonia Warszawa - GKS Katowice (1-2). Gospodarze jeszcze w 90. minucie byli na prowadzeniu, ale ostatecznie zakończyli mecz porażką. Jak informuje serwis Meczyki.pl, grupa wściekłych fanów "Czarnych Koszul" wpadła po końcowym gwizdku do szatni pokonanych. Interweniowały służby porządkowe. Brak w tej chwili informacji o liczbie ewentualnych poszkodowanych.

Polonia Warszawa - Figure 1
Zdjęcia Interia

Losy meczu Polonia Warszawa - GKS Katowice zostały rozstrzygnięte już po 90. minucie gry/Newspix

Na finiszu trwającego sezonu Polonia Warszawa toczy zaciekłą batalię o uniknięcie degradacji. Wydawało się, że niedzielna konfrontacja z GKS-em Katowice będzie krokiem w stronę zachowania ligowego bytu. Jeszcze w 90. minucie gospodarze prowadzili 1-0 po golu strzelonym przez Mateusza Michalskiego w pierwszych fragmentach gry. Zaraz potem zaczęła się katastrofa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do remisu strzałem z rzutu karnego doprowadził Arkadiusz Jędrych. Trzy minuty później zwycięską bramkę dla gości zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Jakub Arak. "Czarne Koszule" przegrały spotkanie 1-2.

Co się wydarzyło w szatni Polonii? Szturm intruzów, interwencja ochrony

Jak donosi serwis Meczyki.pl, po końcowym gwizdku doszło do słownych utarczek między piłkarzami a sfrustrowanymi kibicami Polonii. Jeden z zawodników miał odezwać się w stronę trybun w niewybredny sposób. To stanowiło iskrę do wydarzeń, które rozegrały się w następnych kilkunastu minutach.

Do szatni warszawskiego zespołu miało gwałtownie wtargnąć kilak osób, które nie miały tam prawa wstępu. Interweniować musiały służby porządkowe wyposażone w tarcze i pałki. Nie ma informacji na temat liczby ewentualnych osób poszkodowanych.

"Czarne Koszule" nie wykorzystały szansy na skok w bezpieczniejszy rejon tabeli. Porażka poniesiona w dramatycznych okolicznościach może odbić się bolesną czkawką na mecze sezonu. Na cztery kolejki przed końcem rywalizacji stołeczny zespół zachowuje tylko punkt przewagi nad strefa spadkową.

Tymczasem katowiczanie zachowują realne szanse na awans do PKO Ekstraklasy. W tej chwili plasują się w strefie barażowej. Do miejsca gwarantującego bezpośrednią promocję tracą osiem punktów.