Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i ...

15 dni temu

Wydawało się, że dogrywka i rzuty karne - jak przed rokiem w meczu Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa - potrzebne nie będą, że zawodnicy ze Szczecina nie wypuszczą już z rąk okazji, by wstawić do klubowej gabloty wreszcie trofeum. Tym bardziej, że znakomitą interwencją w ostatnich minutach popisał się Mariusz Malec, wybijając piłkę zmierzającą do bramki po strzale Goku.

Sędzia doliczył jednak aż dziesięć minut, a w ostatniej akcji spotkania wyrównał Eneko Satrustegui VAR sprawdzał jeszcze, czy nie było spalonego. Bramka została uznana i arbiter Tomasz Kwiatkowski dał sygnał do dogrywki.

Puchar Polski. Jaka premia dla Wisły Kraków?

- Każdy z nas musi zagrać mecz życia - przekonywał Kamil Grosicki, który jest wychowankiem Pogoni. Dla niego, jak i dla całego Szczecina, miał to być wyjątkowy dzień. A był taki dla Wisły.

Stracony gol siedział w głowach piłkarzy Pogoni. Ledwie rozpoczęła się dogrywka, a fatalny błąd popełnił Leo Borges, zagrywając piłkę wprost pod nogi Angela Rodado. Hiszpan, najlepszy strzelec pierwszej ligi, skorzystał z prezentu, popędził na bramkę i trafił na 2:1. Wynik już się nie zmienił, choć jednej i drugiej drużynie nie brakowało sytuacji.

Wisła otrzyma od PZPN solidny zastrzyk finansowy - 5 mln zł, zyska też prawo gry w eliminacjach Ligi Europy - od pierwszej rundy (przed rokiem nagrodą dla zdobywcy pucharu był występ w kwalifikacjach mniej prestiżowej Ligi Konferencji).