Ajax upokorzony przed własną publicznością! Kibice nie wytrzymali

24 wrz 2023

Ajax w meczu szóstej kolejki Eredivisie w Amsterdamie stanął naprzeciwko Feyenoordu Rotterdam. Po nieudanym początku spotkania kibice gospodarzy wrzucili na boisko race, przez co starcie musiało zostać przerwane.

Ajax - Figure 1
Zdjęcia polsatsport.pl

Goście wyszli na prowadzenie już w dziewiątej minucie. Na listę strzelców wpisał się Santiago Tomas Gimenez. Piłkarz pochodzący z Meksyku w 18. minucie po raz kolejny trafił do bramki rywali. Natomiast chwilę później asystował przy trafieniu Igora Paixao. Kibice Ajaksu nie byli zadowoleni z rozwoju wypadków.

Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy fani drużyny z Amsterdamu wrzucili na boisko race. Sędzia Serdar Gozubuyuk, który prowadził to spotkanie, zdecydował się od razu przerwać starcie. Piłkarze szybko opuścili murawę i zeszli do szatni.

Ajax - Figure 2

Przez chwilę nie było wiadomo, jak długo potrwa przerwa, ani czy mecz zostanie wznowiony. Mimo to po kilkunastu minutach zawodnicy ponownie pojawili się na boisku i dokończyli pierwszą połowę starcia.

Sytuacja powtórzyła się jednak po przerwie. Na murawie ponownie pojawiły się race, przez co starcie zostało przerwane. Arbiter po chwili zastanowienia zdecydował, że reszta spotkania nie zostanie rozegrana. Tym samym niedzielne starcie zakończyło się triumfem Feyenoordu 3:0.

Ajax - Feyenoord 0:3 (0:3)

Bramki: Santiago Tomas Gimenez 9, 18, Igor Paixao 37

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...