Eredivisie: mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Zamieszki w ...

24 wrz 2023

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 18:42

Ajax - Figure 1
Zdjęcia PolskieRadio24.pl

Jak podaje agencja AFP mecz holenderskiej Eredivisie między Ajaxem Amsterdam a Feyenoordem został przerwany po nieco mniej niż godzinie gry z powodu bomb dymnych i fajerwerków, które kibice rzucali na boisko.

Mecz Ajaxu z Feyenoordem został przerwany z powodu zamieszekFoto: PAP/EPA/OLAF KRAAK

Sędzia niedzielnego spotkania w Amsterdamie Serdar Gozubuyuk po raz drugi przerwał grę przy stanie 3:0 dla Feyenoordu w związku z fajerwerkami rzucanymi przez kibiców gospodarzy. Z tego samego powodu wcześniej odesłał obie drużyny do szatni tuż przed przerwą. Krótką pauzę zrobił także na samym początku starcia, po tym jak na boisku wylądował kubek jednego z fanów.

Play has been stopped in the match between Ajax and Feyenoord as fans are throwing flares onto the pitch.

Ajax are currently 3-0 down with 55 minutes played.

(@DutchLeagues)pic.twitter.com/nJOijhqUdc

— Get Belgian & Dutch Football News (@GBeNeFN) September 24, 2023

Jak podała holenderska policja w mediach społecznościowych, po przerwaniu spotkania grupa wściekłych kibiców Ajaksu próbowała wedrzeć się na stadion, w związku z czym służby porządkowe musiały użyć gazu pieprzowego.

Nie podano informacji, kiedy mecz zostanie dokończony.

Ajax na początku tygodnia zremisował 3:3 z Olympique Marsylia w Lidze Europy. W rodzimej ekstraklasie przeżywa obecnie kryzys, po czterech meczach ma zaledwie pięć punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Feyenoord, obrońca tytułu, ma 11 punktów i plasuje się na czwartej pozycji. Prowadzi PSV Eindhoven, który wygrał wszystkie pięć spotkań.

Riot police on horses charging at fans outside of the stadium.#Ajax | #AJAfey pic.twitter.com/DgIvjSS6jT

— All About Ajax (@AllAboutAjax) September 24, 2023 Czytaj także: La Liga: Barcelona odrobiła straty w meczu z Celtą Vigo. Robert Lewandowski ustrzelił dublet [WIDEO] Bundesliga: Bayern rozbił Bochum. Harry Kane z hat-trickiem Serie A: Juventus rozbity przez Sassuolo. Wpadka Wojciecha Szczęsnego i kuriozalny samobój [WIDEO]