Ajax zaczyna zmiany. “Zwolniony ze skutkiem natychmiastowym”

IMAGO / ANP Na zdjęciu: Sven Mislintat (Ajax)

Ajax - Figure 1
Zdjęcia Goal.pl - piłka nożna
Ajax w niedzielę mierzył się z Feyenoordem w hitowym meczu Eredivisie W 55. minucie zmagania na Johan Cruijff Arena przerwano z powodu zamieszek na trybunach i wokół stadionu Efektem kryzysu w Amsterdamie jest zwolnienie Svena Mislintata Ajax otwiera nowy rozdział? Dyrektor pożegnany po czterech miesiącach

Ajax Amsterdam od dłuższego czasu spisuje się się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Czarę goryczy przelały wydarzenia, które miały miejsce podczas domowego starcia z Feyenoordem, w którym do 55. minuty, czyli do momentu przerwania spotkania z powodu zamieszek wywołanych przez kibiców gospodarzy, Die Godenzonen przegrywali aż 0:3.

Kibice domagali się zwolnienia nie tylko trenera, Maurice’a Steijna, ale także dyrektora sportowego, Svena Mislintata, który pracę w Amsterdamie rozpoczął w… maju. Pierwszy etap zmian w gabinetach Johan Cruijff Arena już za nami – Niemiec pożegnał się ze stanowiskiem “ze skutkiem natychmiastowym”, o czym poinformował sam klub.

Ajax has ended the collaboration with Director of Football Sven Mislintat with immediate effect. The lack of broad support within the organisation is the reason behind this decision.